99 درصد دانش آموزان ابتدایی وارد شبکه آموزش شدند

به گزارش آی تی گپ، خبرنگاران/اردبیل مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: 99 درصد مدیران، معلمان و دانش آموزان مقطع ابتدایی وارد سامانه شاد شدند.

99 درصد دانش آموزان ابتدایی وارد شبکه آموزش شدند

احمد ناصری یک اردیبهشت در نشست با آی تی گپ اظهار کرد: از اوایل اسفندماه که مدارس با شیوع بیماری کرونا تعطیل شد، تمرکز ما بر گندزدایی و ضدعفونی کردن مدارس بود که به صورت روزانه این کار در دستور مدیران نهاده شد و به دنبال آن تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و شوینده را شاهد بودیم.

وی از تامین و پرداخت یک میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار به عنوان سرانه بهداشتی مدارس اطلاع داد و اعلام نمود: با توزیع این مبلغ بین مدارس سعی کردیم به مدیران و تهیه و تامین اقلام بهداشتی و همچنین آموزشی یاری کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل اضافه نمود: در همین ایام برنامه های آموزشی با موضوع ارتقای بهداشت معلمان و آگاهی آنها از شرایط کرونایی در دستور کار نهاده شد و بیش از 14 هزار نفر از همکاران ما در آموزش و پرورش استان در این دوره های آموزشی شرکت کردند.

ناصری اعلام کرد: در کنار ارائه خدمات آموزشی به اشکال مختلف سعی کردیم تا برنامه های ورزشی و سرگرمی را نیز در دستور کار قرار دهیم تا به نوعی عقب ماندگی های حوزه آموزشی و تربیتی جبران شده و فاصله بین مدرسه و خانه شنمایندگی ایجاد نکند.

وی گفت: با همکاری شبکه آموزش و شبکه های دو و چهار و همچنین شبکه استانی سبلان مطالب روزانه آموزشی تهیه و به وسیله این رسانه ها پخش شد تا دانش آموزان بیشتر در جریان برنامه های آموزشی و تحصیلی قرار گیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل توضیح داد: به وسیله صداوسیمای مرکز اردبیل و با تمرکز روی پایه دوازدهم برنامه های آموزشی در یک مرحله ضبط و پخش شده و مرحله دوم نیز اردیبهشت ماه از صداوسیمای مرکز اردبیل پخش خواهد شد.

ناصری اظهار کرد: در این ایام خود معلمان نیز به صورت ابتکاری پیگیر آموزش بچه ها و نوجوانان بودند که حتی در مناطق روستایی و دورافتاده معلمان ما با حفظ فاصله اجتماعی، برنامه های آموزشی خود را ارائه کردند.

وی ادامه داد: 207 مدرسه در استان دانش آموزان کمتر از پنج دانش آموز دارند که در این مدارس که اغلب مناطق دورافتاده و عشایری هستند، معلمان با حضور در فضای باز تدریس خود را با شور و علاقه خاص انجام می دهند که بازتاب رسانه ای آن را نیز شاهد بودیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام نمود: 83 نفر از همکاران ما به عنوان راهبر آموزشی در مقطع ابتدایی بر فرایند فعالیت های آموزشی نظارت دارند و امیدواریم در یک ماه به جامانده از سالتحصیلی و در قالب سامانه شبکه ملی شاد بتوانیم فعالیت های آموزشی و پرورشی را به خاتمه برسانیم.

ناصری گفت: با طولانی شدن تعطیلات مدارس آموزش و پرورش با همکاری متخصصان و دانشگاه صنعتی شریف نسبت به راه اندازی شبکه آموزش دانش آموزان اقدام نموده تا در یک فضای امن دانش آموزان و معلمان بتوانند تبادل اطلاعات و محتوا نمایند.

وی اضافه نمود: از 10 روز پیش با فعال شدن شبکه آموزشی دانش آموزان ثبت نام دانش آموزان، معلمان و مدیران و فعالیت آنها شروع شده که در مقطع ابتدایی تا به امروز 99 درصد دانش آموزان، معلمان و مدیران ثبت نام کردند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد: این شرایط بهترین فرصت را فراهم نموده تا دانش آموزان یادگیری به شکل مجازی را نیز رونق دهیم چرا که در سال های آینده به چنین سیستم و سامانه ای بیشتر احتیاج خواهد بود.

ناصری توضیح داد: از روزهای آینده این سامانه برای دانش آموزان اول و دوم متوسطه نیز فعال خواهد بود تا معلمان در یک ماه آینده منطبق بر سرفصل کتاب ها تدریس خود را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1079

به "99 درصد دانش آموزان ابتدایی وارد شبکه آموزش شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "99 درصد دانش آموزان ابتدایی وارد شبکه آموزش شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید