کی روش: مستحق صعود بودیم، فوتبال ایران در آسیا جا نیفتاده است

به گزارش آی تی گپ، به گزارش خبرنگاران از امارات، کارلوس کی روش بعد از بازی تیم ملی فوتبال ایران مقابل عمان در نشست خبری گفت: بازی بسیار رقابتی و خوبی را شاهد بودیم. این بازی در مرحله حذفی برگزار گردید. برای اولین بار چنین تجربه ای داشتم که به خاطر عدم تمرکز بازیکنان و یک اشتباه در دقیقه اول پنالتی دادیم ولی با عملکرد خوب بیرانوند در بازی ماندیم.

کی روش: مستحق صعود بودیم، فوتبال ایران در آسیا جا نیفتاده است

وی ادامه داد: این یک طرف قضیه بود. طرف دیگر قضیه این بود که توانستیم بازی را کنترل کنیم و به گل رسیدیم. فرصت های بیشتری داشتیم و باید گل های سوم و چهارم را مقابل تیم خوب عمان می زدیم. باید به سرمربی عمان هم تبریک بگویم. امشب ایران تیم برتر و قوی زمین بود و استحقاق حضور در مرحله بعد را داشت.

سرمربی تیم ملی درباره عملکرد علیرضا بیرانوند گفت: او امشب با مهار پنالتی ما را در بازی نگه داشت. توانستیم دروازه خود را بسته نگه داریم و خوب کار کردیم. بعد از آن بازی را کنترل کردیم. فرصت هایمان به خاطر عدم تمرکز از دست رفت. باید به بازیکنانم به خاطر عملکرد خوبشان و سطحی که داشتند تبریک بگویم.

کی روش درباره اینکه ایران احتیاج است مقابل چین در کدام بخش ها بهتر باشد، گفت: باید در ضربات نهایی دقت کنیم تا فرصت هایمان به گل تبدیل گردد. در مراحل حذفی مهم است با زدن گل کار را تمام کنیم. بازیکنانم دارند نوعی از فوتبال را بازی می نمایند که در آسیا زیاد جا نیفتاده است. بازیکنان ایران در تمام خطوط کمی بالاتر و فشرده بازی می نمایند. داریم کار می کنیم. ملی پوشان با تمرکز بالا سعی می نمایند خودشان را کنترل نمایند. بازیکنانم نشان داده اند که تشنه زدن گل های بیشتر هستند ولی باید با تمرکز و آرامش کارمان را ادامه بدهیم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر تشریح وضعیت و عملکرد تیمش ادامه داد: زمان مناسبی برای صحبت درباره کارهای متمادی و زیادی که داشتیم نیست. تک تک بازیکنان مسئولیت هایشان را در جایگاهی که قرار دارند به خوبی انجام می دهند و سعی می نمایند از هم تیمی هایشان حمایت لازم را داشته باشند.

سرمربی تیم ملی اضافه نمود: قدردان بازیکنانم هستم. ما چند تغییر داشتیم. هر بازیکنی که به زمین می رود وظایفش را دقیق می داند و آگاه است که باید چه کاری برای تیم ملی انجام بدهد.

کی روش اعلام کرد: باید رو به جلو حرکت کنیم. بازی با چین آسان نیست. هشت تیم برتر به مرحله بعد می روند. چین پیشرفت زیادی داشته است بخصوص از زمانی که مارچلو لیپی آمده است. هیچ کاری راحت نیست. همانطور که به بازیکنانم گفته ام ما برای مردم ایران بازی می کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که با طرفداران ایران چه صحبتی دارد؟ گفت: تمام بازی ها را با دقت دنبال می کنم. بازی های قبلی عمان را آنالیز کردیم. وظیفه یک مربی است به تمام جزئیات توجه کند. از کیفیت عمان شگفت زده نشدم. همچنین ویتنام. اردن در مرحله مقدماتی نتایج بهتری گرفت ولی ویتنام صعود کرد. باید هوشیار باشیم. تلاشمان این است که بازی به بازی پیش برویم با تمرکز بالا. جهت خوبی داریم تا به اهدافمان برسیم. بعد از دستاوردهایی که تیم من بعد از جام دنیای روسیه و برزیل داشت، بازیکنانم پیغام بسیار خوبی را به کل دنیا فرستادند و یک تصویر خوب از ایران نشان دادند. مهمترین هدفم کسب اعتبار برای ایران است تا همگان با نگاه مهربان و متفاوت به ایران نگاه نمایند. این بزرگترین هدف ما است یعنی کسب افتخار و آبرو برای ایران.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در سرانجام درباره جو استادیوم و حمایت طرفداران ایرانی اظهار کرد: از طرفداران تشکر می کنم. بسیار خوشحالیم که طرفداران را اینجا داریم. البته برخی از تیم های دیگر مثل چین هم توقع داشتند که فضای پر اشتیاق تری در استادیوم ها حاکم باشد. البته آنهایی که به استادیوم آمده اند کاری نموده اند تا دلمان برای کسانی که نیامده اند تنگ نگردد!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 188

به "کی روش: مستحق صعود بودیم، فوتبال ایران در آسیا جا نیفتاده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش: مستحق صعود بودیم، فوتبال ایران در آسیا جا نیفتاده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید