کلاهبرداری های رایج در تایلند

به گزارش آی تی گپ، جه بخواهید چه نه، هر کجای دنیا بروید برای محلی ها گردشگر و خارجی محسوب میشوید، هر چقدر هم مهمان نواز باشند باز هم افرادی سودجو در میانشان پیدا میشود، اما اگر بعضی از ترفندها را بدانید شاید کمکتان کند گرفتار این دسیسه ها کلاهبرداران نشوید.

کلاهبرداری های رایج در تایلند

کشور تایلند در سراسر جهان با نام “سرزمین لبخندها” شناخته می شود. اما بسیاری از گردشگران در این کشور قربانی کلاهبرداری دیگر افراد می شوند که موجب می گردد لبخند به سرعت از چهره هایشان پاک شود. اما خبر خوب این است که این ترفندها به خوبی شناخته شده هستند و به راحتی می توان از دست کلاهبرداران قسر در رفت.

در این مطلب فهرستی از رایج ترین راه های کلاهبرداری در تور تایلند برای شما گردآوری شده است تا با شناختن آنها هرگز تایلند را با خاطره ای تلخ ترک نکنید.

جت اسکی آسیب دیده

این نوع کلاهبرداری در کشورهای زیادی رایج است. زمانی که جت اسکی را بر می گردانید، اپراتور ادعا می کند که جت اسکی آسیب دیده است. او مبلغ زیادی بابت هزینه تعمیر آن از شما درخواست می کند و اگر امتناع کنید، چند مرد با لباس فرم پلیس به صورت تصادفی ظاهر می شوند و به شما می گویند اگر هزینه را پرداخت نکنید، دستگیرتان خواهند کرد.

به هر حال، نگران نباشید… آنها نمی توانند شما را دستگیر کنند. پس خونسردیتان را حفظ کنید و راهتان را ادامه دهید. هرگز پاسپورت تان را به عنوان وثیقه در اختیار این افراد نگذارید و قبل از تحویل گرفتن جت اسکی، آن را خوب بررسی کنید.

حیله جواهرات در کشور تایلند

حیله جواهرات یک کلاهبرداری رایج است که در کشورهای دیگر از جمله هند و سریلانکا نیز زیاد اتفاق می افتد. هنگامی که به جواهر فروشی می روید، فروشنده به شما می گوید که تایلند مملو از سنگ های قیمتی است و می توانید با نرخ ارزانی مقدار زیادی جواهرات بخرید تا با فروش آنها در کشور خودتان، سود زیادی به دست آورید. مراقب باشید این الماس ها سنگ واقعی نیستند و کاملا از شیشه ساخته شده اند.

کلاهبرداری در بار و کافه های کشور تایلند

زنان حیله گر محلی در بارها و کافه های تایلند، مردان را هدف قرار می دهند و آنها را به بهانه صرف نوشیدنی و قهوه به ساحل یا اماکن دیگری دعوت می کنند. هرگز گول این افراد را نخورید! آنها در نوشیدنی شما دارو می ریزند و زمانی که به خودتان بیایید، تازه متوجه می شوید خیلی چیزها را از دست داده اید.

کاخ بزرگ تعطیل است.

این ترفند تنها مختص کاخ بزرگ و کشور تایلند نیست؛ بلکه یک نوع کلاهبرداری است که می تواند شما را ناامید و جیبتان را خالی کند. چه بخواهید با تاکسی به کاخ بزرگ بروید و یا قصد داشته باشید پیاده خودتان را به آنجا برسانید، در هر دو صورت به شما می گویند که کاخ بزرگ بخاطر مراسم خاصی تعطیل است.

سپس، به شما پیشنهاد می دهند که با قیمتی گزاف از مکان دیگری بازدید کنید. این دروغ نه تنها شما را از دیدن بهترین جاذبه گردشگری تایلند محروم می سازد، بلکه باعث می شود برای پرداخت هزینه تاکسی یا سوغاتی هایی که هیچ نیازی به آن ندارید، کلی پول بپردازید.

کلاهبرداری با بات جعلی در کشور تایلند

کلاهبرداری با بات جعلی به این صورت است که شما برای خرید یک کالا پول پرداخت می کنید و فروشنده ادعا می کند که پول شما تقلبی است. سپس بدون اینکه متوجه شوید، اسکناس شما را با یک اسکناس تقلبی عوض می کند و به دستتان می دهد.

سپس از شما می خواهد به او پول اصلی بدهید. از این طریق شما دو برابر پول پرداخت خواهید کرد. هرگز اجازه ندهید کسی با پول شما از جلوی چشمانتان دور شود. او را مثل سایه دنبال کنید.

در زمان اقامت در تور تایلند مراقب جیب بر های خیابانی، پلیس های تقلبی، رانندگان تاکسی و دستفروشان بد پیله باشید.

ترفندهای خیاطی

اگر به تایلند سفر کرده باشید حتما برای یک بار هم که شده با این پرسش رو به رو شده اید: “آیا می خواهید کت و شلوار دلخواهتان را بدوزید؟” خیاط های حرفه ای و معتبری در تایلند وجود دارد، اما برخی از آنها اصلا لباسی که شما سفارش داده اید را نمی دوزند. بلکه کالای بی کیفیتی به شما می دهند و در ازای آن کلی پول می گیرند.

کلاهبرداری با موتور سیکلت در کشور تایلند

این مورد در نگاه اول مثل ترفند جت اسکی به نظر می رسد، اما خیلی پیچیده تر است. مثلا: هنگامی که موتور سیکلت اجاره ای خود را پارک کرده و قفل زده اید، شخصی از طرف شرکت معین شده از راه می رسد و با استفاده از کلید زاپاس، موتور سیکلت را می دزدد. حال شما می مانید و هزینه های یک موتور سیکلت به سرقت رفته،قفل موتور سیکلت را بعد از تحویل گرفتن آن عوض کنید و هرگز مدارک مهم خود را وثیقه نگذارید.

کلاهبرداری کارت بازی

یک غریبه به شما نزدیک می شود و می خواهد با شما دوست شود. مثلا: از شما می پرسد اهل کجا هستید یا سعی می کند با شما نقاط اشتراک پیدا کرده تا صمیمیت ایجاد کند. سپس شما را به کارت بازی دعوت می کند. اما بازی واقعی زمانی شروع می شود که اعضای باند ظاهر می شوند و از شما ضررهایی که در طول بازی متحمل شده اید را طلب می کنند. اگر امتناع کنید شما را تهدید می کنند. مراقب باشید این افراد خطرناک هستند. پس از هرگونه دعوت خیابانی امتناع کنید.

در صورت بروز هرگونه در کشور تایلند مشکل با شماره های زیر تماس بگیرید:

  • پلیس گردشگری: 1155
  • پلیس (تماس اضطراری عمومی): 191
  • آمبولانس: 1554
  • آتش نشانی: 199
  • تماس اضطراری پزشکی: 1669
  • مرکز خدمات توریستی: 1672
انتشار: 15 بهمن 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 24

به "کلاهبرداری های رایج در تایلند" امتیاز دهید

7 کاربر به "کلاهبرداری های رایج در تایلند" امتیاز داده اند | 4.6 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری های رایج در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید