کرونا موجب کاهش 63 درصدی مسافرت هوایی بین المللی شد

به گزارش آی تی گپ، اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی گفت محدودیت های وضع شده برای مقابله با پاندمی کرونا باعث کاهش 63 درصدی تقاضای مسافرت هوایی در ماه می در مقایسه با قبل از پاندمی کرونا شده است.

کرونا موجب کاهش 63 درصدی مسافرت هوایی بین المللی شد

به گزارش خبرنگاران، اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) بیان نمود محدودیت های وضع شده برای مقابله با پاندمی کرونا باعث کاهش 63 درصدی تقاضای مسافرت هوایی در ماه مه 2021 نسبت به ماه می 2019 شده است.

یاتا اشاره کرد: با این حال شرایط مسافرت هوایی در ماه می اندکی نسبت به ماه آوریل بهتر بوده و 2.5 درصد رشد داشته است.

یاتا بیان نمود: تحت تأثیر محدودیت های قرنطینه ای، مسافرت هوایی بین المللی بسیار جدی تر از مسافرت هوایی داخلی کشورها آسیب دیده است.

تقاضای مسافرت بین المللی در ماه مه امسال 85.1 درصد کمتر از سطح این تقاضا در ماه مه 2019 بوده است در حالی که تقاضای مسافرت هوایی داخلی تنها 23.9 درصد از سطح قبل از پاندمی کمتر بوده است.

ویلی والش، مدیرکل یاتا، گفت: با باز شدن برخی بازارهای بین المللی به روی مسافران واکسینه شده، ما شاهد تحولات مثبتی هستیم.

یاتا در گزارش تازه خود بیان نمود: سطح ترافیک هوایی روسیه و چین همچنان نسبت به سطح قبل از پاندمی رشدی مثبت داشته است اما ترافیک هوایی هند و ژاپن با شیوع اخیر کرونا در این کشورها به شدت کمتر از سطح قبل از پاندمی بوده است.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1810

به "کرونا موجب کاهش 63 درصدی مسافرت هوایی بین المللی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا موجب کاهش 63 درصدی مسافرت هوایی بین المللی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید