کرونای انگلیسی چقدر خطر مرگ دارد؟

به گزارش آی تی گپ، به گزارش خبرنگاران، همه ویروس ها و در واقع ویروس های کرونا تمام مدت جهش می یابند، بنابراین پدیدار شدن گونه جدید کووید 19 در انگلستان غیر منتظره نیست.

کرونای انگلیسی چقدر خطر مرگ دارد؟

دکتر موگ سیویک عضو گروه مشاوره ای تهدیدهای ویروس های تنفسی جدید و نوپدید دولت (Nervtag)، گفت که تا به امروز بیش از 4000 جهش Sars-Cov-2 مشاهده شده که به نظر می رسد تعداد انگشت شماری از آنها از اهمیت برخوردار هستند.

به گفته کریس ویتی افسر ارشد پزشکی انگلیس، گونه جدید کشف شده در جنوب شرق می تواند تا 70 درصد بیشتر قابل انتقال باشد و مقدار R (عدد تکثیر پایه ویروس) را 4 دهم درصد یا بیشتر افزایش دهد.

با توجه به داده های که تا به امروز به دست آمده، به نظر نمی رسد که خطر بیماری شدید یا نرخ مرگ و میر را افزایش دهد.

در خلاصه ای که روز یکشنبه در Nervtag متتشر شد، کارشناسان نوشتند که آنها اطمینان متوسطی دارند که این گونه افزایش قابل توجهی در قابلیت انتقال نسبت به سایر گونه ها داشته باشد. آنها هشدار دادند که با این حال، آن داده ها ابتدایی و بر اساس مدل سازی بود.

سیویک گفت :اگرچه نتیجه ها به کیفیت و کمیت داده هایی که شما ارایه می دهید بستگی دارد، به نظر می رسد که این گونه جدید بر اساس داده های ژنتیکی باشد - این گونه به طور بالقوه بیشتر قابل انتقال است، اما ما نمی دانیم که چقدر و اطمینان کامل نداریم…در حال حاضر نمی توانیم یک رابطه سببی ایجاد کنیم، این تنها یک اثر ارتباطی است.

استوارت نیل استاد ویروس شناسی در کالج کینگ لندن هم گفت: داده های گردآوری شده تا به امروز، با این درک سازگار است که این گونه واگیردارتر است، یا می تواند با کارایی بیشتری گسترش پیدا کند، اما تایید مبتنی بر آزمایشگاه در مورد آن یا هر ایده ای که چرا این گونه با سرعت بیشتری گسترش می یابد نداریم.

به گفته این ویروس شناس، این گونه چند هفته گذشته با 10 درصد تا 15 درصد موارد در منطقه های ویژه ای همراه بود، اما هفته گذشته تقریبا به 60 درصد موارد در لندن افزایش یافت.

نیل یادآور شد: بیشترین نگرانی دانشمندان در حال حاضر، تغییر در پروتئین سنبله این گونه است - بخشی از ویروس که به آن اجازه می دهد تا از طریق برهم کنش با گیرنده ای به نام ACE2، به سلول های ریه، گلو و حفره بینی نفوذ کند.

وی تاکید کرد: جهش در پروتئین سنبله ممکن است توانایی ویروس در برهم کنش با ACE2 را افزایش دهد و به آن مزیت رشد دهد. از طرف دیگر، پروتئین سنبله ذره ویروسی است که واکسن ها برای توسعه پادتن ها ضد آن طراحی شده اند، بنابراین این جهش می تواند واکسن را از انجام وظیفه باز دارد.

این محقق گفت :این چیزی است که ما واقعا باید مورد نظارت قرار دهیم.

به گفته دکتر سیویک، نگرانی بزرگ دیگر این است که هنوز مشخص نیست که چند عامل سبب افزایش انتقال در هفته های اخیر شده اند. به احتمال زیاد این گونه بر قابلیت انتقال تاثیر گذاشته است، اما در منطقه های تحت محدودیت های بالاتر نیز نرخ بالای انتقال مشاهده شده است.

وی تاکید کرد: گاهی اوقات به واقعیت ناراحت کننده ای درباره نابرابری های اجتماعی باز می شود. محدودیت ها بر افرادی که نمی توانند از خانه کار کنند، تاثیرهای محدودی دارد، اگر این گونه انتقال پذیری بیشتر دارد، آیا رهنمود فاصله گذاری اجتماعی کافی است؟

به گفته کارشناسان، ما هنوز شناخت کافی درباره این گونه نداریم تا تاثیر آن بر رهنمود کنونی فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را بدانیم.

کاترین نواکس استاد مهندسی محیط زیست برای در دانشگاه لیدز و یکی از اعضای Sage، گفت: من فکر می کنم که بسیاری از افراد اکنون در فاصله دریافت بسیار راحت هستند و ما باید به یاد داشته باشیم که هرچه به کسی نزدیکتر می شوید خطر افزایش می یابد.

وی شرح داد: ما باید تا آنجایی که می توانیم تلاش کنیم تا احتمال مواجهه شدن خودمان با ویروس را کاهش دهیم. در مواردی که تعامل ها ضروری است، در بکارگیری اقدام هایی که اجرا می کنیم واقعا سخت گیر باشیم. باز نبودن مدرسه ها در حال حاضر مزیت بسیار زیادی دارد.

پروفسور اندرو هیوارد استاد همه گیرشناسی بیماری های عفونی در دانشگاه کالج لندن و عضو گروه مشاوره علمی برای موارد اورژانسی (sage)، گفت : یکی از پرسش هایی که از من پرسیده شده این است که آیا بازگشت به مدرسه ها در ابتدای ماه ژانویه منطقی است، حتی اگر یک آغاز متناوب برای برنامه ریزی بازگشت همه دانش آموزان به مدرسه باشد.

نیل افزود: من به عنوان یک دانشمند می گویم که موثرترین روش برای مسدود کردن انتقال ویروس این است که هر تماسی بین هر فردی که می تواند ویروس را منتقل کند، محدود کنیم. اما از طرف دیگر، خانواده ها، که می بینند تأثیرهای محدودکننده رشد و تحصیل بچه ها از طریق تعطیلی مدرسه ها تا چه حد ممکن است مضر باشد.

وی شرح داد: من فکر می کنم آخرین چیزی که باید احتمال آن را در نظر بگیریم تعطیلی مدرسه باشد. با این حال، از آزمایش و تست کارکنان با چشم انداز بسیار تهاجمی تر پشتیبانی می کنم.

آیا باید نگران باشیم؟

پروفسور اندرو هیوارد گفت : من فکر کنم ما اطلاعات کافی داریم که این گونه دارای پتانسیل ایجاد یک همه گیری بزرگتر از آنچه پیش از این پیش بینی کرده بودیم را دارد. توجه داشته باشید که افزایش انتقال، حتی با توجه به همان میزان مرگ و میر، منجر به مرگ و میر بیشتری می شود.

نواکس هم تاکید کرد : فکر می کنم طی چند ماه آینده محدودیت ها را متعادل خواهیم کرد… د. تا زمانی که پوشش کافی از واکسن را داشته باشیم تا بتوانیم کمی محدودیت ها را کاهش دهیم.

هم زمان با تداوم نگرانی ها از سرایت گونه جدید کشف شده ویروس کرونا در انگلیس، کشورهای مختلف از جمله کشورهای فراتر از قاره اروپا در حال اعمال محدودیت های جدید از مقصد انگلیس هستند.

منبع: خبرآنلاین

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1498

به "کرونای انگلیسی چقدر خطر مرگ دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای انگلیسی چقدر خطر مرگ دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید