ژان-پیر ژونه مستندنمایی درباره فیلم محبوبش آملی می سازد

به گزارش آی تی گپ، ژان-پیر ژونه فیلم ساز فرانسوی در سفری به لس آنجلس از پروژه جدیدش که یک مستندنما درباره فیلم محبوبش آملی است خبر داده است.

ژان-پیر ژونه مستندنمایی درباره فیلم محبوبش آملی می سازد

ژونه را عموما با کمدی رمانتیک سرنوشت شگفت انگیز آملی پولن که تحت عنوان آملی شناخته می گردد می شناسند.

ظاهرا این پروژه به مناسبت رسیدن بیستمین سالگرد فیلم ساخته می گردد، آملی در سال 2001 اکران شد و سال 2021 بیستمین سالگرد این اثر سینمایی خواهد بود.

ژان-پیر ژونه آملی را با بودجه ای اندک ساخت اما نهایتا فیلمش در میان آثار محبوب سینمای اروپا نهاده شد. فیلم فروش قابل توجهی داشت، مورد تحسین منتقدان نهاده شد و به فیلم محبوب بسیاری از مخاطبان در سراسر دنیا تبدیل شد.

کارگردان فرانسوی اما این روزها از شرایط سینمای دنیا چندان رضایت ندارد. او در مصاحبه جدیدش گفته در چهار سال اخیر فقط در حال مبارزه بوده تا بتواند یک فیلم بسازد. ژونه می گوید زمانه عوض شده و این روزها سرمایه گذاران حاضر به هیچ گونه ریسکی نیستند. او فیلم هایش را غیر معمول و خاص نامیده و می گوید این دوره برای ساخت چنین فیلم هایی مناسب نیست چون همه به دنبال سود بدون ریسک هستند.

ژونه همچنین از اتفاقاتی که بعد از ساخت فیلم آملی تجربه نموده و پیشنهاداتی که به او شده خبر داده است. به گفته این کارگردان، بارها به او مراجعه شده و از او خواسته اند آملی را به یک مجموعه تلویزیونی تبدیل کند اما ژونه این پیشنهاد را رد نموده چرا که باید از بازیگر دیگری استفاده می نموده، باید مجموعه را با بودجه بسیار اندکی می ساخته و در عین حال به نظرش پاریس هم به شهر زشتی تبدیل شده است.

شهر پاریس در فیلم آملی نقش پررنگی دارد و به نظر می رسد کارگردان این کمدی رمانتیک محبوب علاوه بر دوست نداشتن فضای فعلی سینمای دنیا دیگر پاریس را هم دوست ندارد. ژونه می گوید پاریس همان شهر سال های گذشته نیست و فیلم برداری در آن هر روز سخت تر می گردد، هر جا که پا می گذارید محوطه ای در حال ساخت و ساز می بینید.

ژان پیر ژونه با مجموعه این دلایل معتقد است که هرگز مجموعه ای تلویزیونی با موضوع شخصیت آملی یا دنباله ای بر فیلم سال 2001 اش نخواهد ساخت اما میخواهد یک اثر مستندنما درباره نحوه ساخت این فیلم سینمایی تهیه کند. مستندنمایی که به گفته او بسیار سرگرم کننده و کم بودجه خواهد بود.

ژونه همچنین از کار روی یک کمدی فیوچرستیک و یک انیمیشن علمی تخیلی خبر داده است.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 257

به "ژان-پیر ژونه مستندنمایی درباره فیلم محبوبش آملی می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژان-پیر ژونه مستندنمایی درباره فیلم محبوبش آملی می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید