چه خبر است آقای سلطانی فر! ، چرا وزارت ورزش بازنشسته ها و بدون کارنامه ها را مدیر استقلال می کند؟!

به گزارش آی تی گپ، انتخاب عضو جدید هیات مدیره و مدیرعامل جدید استقلال نشان می دهد وزارت ورزش نگاهی سطحی به این باشگاه بزرگ دارد، زیرا در کارنامه اعضای جدید اثری از موفقیت دیده نمی شود.

چه خبر است آقای سلطانی فر! ، چرا وزارت ورزش بازنشسته ها و بدون کارنامه ها را مدیر استقلال می کند؟!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، هیات مدیره استقلال هفته قبل احمد مددی را به عنوان مدیرعامل انتخاب کرد، اما این انتخاب چندان مورد توجه هواداران این تیم و البته اهالی فوتبال قرار نگرفت و نقدها بسکمک را باعث شد.

مددی که پیش از این سبقه مدیریتی خاصی نداشت و تنها در باشگاه های سایپا و پیکان امور ابتدایی اجرایی را بر عهده داشت، با برکناری سعادتمند، به عنوان سرپرست معرفی گشت و در همان دوره نیز حواشی را تجربه کرد. وی با مصاحبه جنجالی علیه علی کریمی خشم هافبک فصل گذشته تیم را برانگیخت و باعث واکنش وی شد. در ادامه، این مدیر با فرشید اسماعیلی دچار چالش شد و حتی هنوز هم تکلیف این بازیکن را برای کادر فنی تعیین نکرده و همین نشان دهنده کم تجربگی در امور اجرایی باشگاهی مثل استقلال است که با توجه به نداشتن سابقه مدیریتی، قابل پیش بینی بود.

متفاوت ترین و خاص ترین لباس های پاییزه

متفاوت ترین و خاص ترین لباس های پاییزه

مدیرعامل کنونی سابقه خزانه داری فدراسیون دوومیدانی را هم در کارنامه خود دارد، اما بدون شک مدیریت باشگاهی، چون استقلال با خزانه داری یک فدراسیون زمین تا آسمان متفاوت است. وی باشگاهی را تحویل گرفته که ساختاری ندارد. وی در مدت سرپرستی خود به جای ساختارسازی، تنها رئیس آکادمی (فریاد شیران به جای مراغه چیان) را تغییر داد که البته تغییر قابل توجهی به شمار نمی رفت و اوضاع این باشگاه را سامان نمی داد.

با این شرایط، حرف کارشناسان در مورد انتخاب مددی به واقعیت نزدیک می شود که وزارت ورزش حتی گزینه ای حداقلی برای استقلال پیدا نکرد؛ هر چند شاید مسائل پشت پرده در این انتخاب بی تاثیر نباشد!

* آصفی چگونه به استقلال کمک می کند؟

انتخاب دیگر برای هیات مدیره استقلال، حمیدرضا آصفی است. او با سابقه دیپلماتیک وارد هیات مدیره شده، اما بازنشسته است. از طرفی تعیین نیست در چه زمینه ای قرار است به استقلال کمک کند؟ آیا صرفا آصفی برای مذاکرات بین المللی جذب هیات مدیره شده که البته این موضوع بعید است، چون استقلال یکی دو پرونده مهم بین المللی در فیفا دارد که مربوط به استراماچونی و پادووانی است. بدون شک شکایت مربی مثل استراماچونی آنقدر سفت و سخت هست که روابط دیپلماتیک اثری در پرونده غرامت این مربی ایتالیایی نداشته باشد.

* مقصر این انتخاب ها چه کسانی هستند؟

اینکه افرادی مثل هادی زبده شیرکوهی که خودش بار ها اعلام کرده بود تمایلی به ماندن در این پست ندارد یا انتخاب فردی که آخرین رزومه فوتبالی اش مشاور بین الملل فدراسیون در پرونده های شکست خورده بین المللی بوده (حمیدرضا آصفی) و یا عضوی مثل حجت نظری که بیشتر سبقه سیاسی داشته چه کمکی به استقلال می کند که وزارت ورزش و جوانان دست روی چنین گزینه هایی گذاشته است؟

آیا وزارت ورزش از انتخاب نفراتی که در چند سال گذشته برای هیات مدیره استقلال جز ایجاد حاشیه، خنثی بودن و کسب شهرت چیزی نداشته اند، درس نگرفته است؟ سوال اینجا است که موفقیت از نگاه وزارت ورزش برای باشگاه پرطرفداری مثل استقلال چگونه ترسیم می شود که مدیری بی تجربه و بی کارنامه مثل مددی و افرادی بازنشسته و سیاسی در راس هرم مدیریت این باشگاه انتخاب می شوند؟ به نظر می رسد در اواخر دوران حضور مدیران وزارتخانه باز هم شاهد اتفاق خاصی در جهت رشد و موفقیت نباشیم؛ اتفاقی که در این چند سال هواداران باشگاه استقلال را شدیدا آزرده خاطر کرده است.

فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1495

به "چه خبر است آقای سلطانی فر! ، چرا وزارت ورزش بازنشسته ها و بدون کارنامه ها را مدیر استقلال می کند؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه خبر است آقای سلطانی فر! ، چرا وزارت ورزش بازنشسته ها و بدون کارنامه ها را مدیر استقلال می کند؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید