پاپاندریا در گفت وگو با خبرنگاران: آیان هنوز هم در فدراسیون جهانی وزنه برداری نفوذ دارد

به گزارش آی تی گپ، رئیس موقت فدراسیون وزنه برداری جهان که به تازگی از سمت خود کنار گذاشته شد می گوید که رئیس مستعفی IWF هنوز هم در این فدراسیون نفوذ دارد.

پاپاندریا در گفت وگو با خبرنگاران: آیان هنوز هم در فدراسیون جهانی وزنه برداری نفوذ دارد

به گزارش خبرنگاران، سایت انگلیسی اینساید دِ گیمز گزارش داد هیئت اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری (IWF) با برگزاری نشست مجازی که اورسولا پاپاندریا در آن حضور نداشت، اینتارات یودبانگتوی از تایلند را به عنوان جانشین او انتخاب کرد. پاپاندریا که نقشی پیشرو در انتها دادن به دیکتاتوری و سلطه تاماش آیان بر فدراسیون جهانی وزنه برداری داشت و در ادامه به عنوان رئیس موقت این فدراسیون فعالیتش را ادامه داد، به خبرنگار خبرنگاران می گوید که آیان همچنان در این فدراسیون نفود دارد.

پاپاندریا در گفت وگو با خبرنگاران درباره این موضوع گفت: تاماش آیان هنوز هم در فدراسیون جهانی وزنه برداری نفوذ دارد و این نفوذ همیشه از طریق مهره هایی که در داخل IWF دارد، ادامه خواهد داشت. او در این سال ها به خیلی ها ضربه زده است. در کنار این گروه هایی هم هستند که علیه من با یکدیگر متحد شدند تا در رأس کار نباشم. آنها البته مرتکب اشتباه بزرگی شدند. من سعی کردم تغییراتی در شرایط موجود در فدراسیون جهانی به وجود بیاورم.

تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری (IWF) که اتهامات مختلفی از جمله پرونده های دوپینگ سیستماتیک و فساد مالی در بدنه فدراسیونِ تحت رهبری اش به وی نسبت داده شده، اواخر فروردین ماه پس از دو دهه تکیه زدن بر مسند ریاست از سمت خود در این فدراسیون رسماً استعفا کرد. آیان 81 ساله از سال 1976 و به مدت 24 سال به عنوان دبیرکل فدراسیون جهانی وزنه برداری (IWF) و پس از آن به مدت 20 سال به عنوان ریاست این فدراسیون فعالیت داشت.

بر اساس گزارش های منتشر شده، پاپاندریا با چند عضو هیئت مدیره در مورد تغییرات احتمالی در سیستم رقابت های انتخابی برای بازی های المپیک 2020 توکیو و اصلاح قوانین ضد دوپینگ اختلاف نظر پیدا کرده بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1352

به "پاپاندریا در گفت وگو با خبرنگاران: آیان هنوز هم در فدراسیون جهانی وزنه برداری نفوذ دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاپاندریا در گفت وگو با خبرنگاران: آیان هنوز هم در فدراسیون جهانی وزنه برداری نفوذ دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید