نوآوری بزرگ ولوو برای بهبود امدادرسانی؛ رها کردن خودرو از فاصله 30 متری

به گزارش آی تی گپ، دریافت کمکی های امدادی در ساعات اولیه پس از تصادفاتی که منجر به صدمات فیزیکی سرنشینان می شوند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و می تواند نقشی کلیدی در نجات جان مصدومان داشته باشد.

نوآوری بزرگ ولوو برای بهبود امدادرسانی؛ رها کردن خودرو از فاصله 30 متری

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، شاید دیده باشید در برخی تصادفات شدید با وجود رسیدن نیروهای امدادی در زمان مناسب، به خاطر باز نشدن درها و عدم دسترسی آنها به مصدومان دقایق ارزشمند به هدر می رود.

کمپانی ولوو که همواره نامش با ایمنی عجین شده، اخیرا دست به یک اقدام جالب زده و برای کمک به مصدومانی که در تصادفات شدید درون خودروها گیر می افتند، ده خودروی تازه را با کمک جرثقیل از ارتفاع 30 متری به پایین رها نموده است. خودروساز سوئدی هدف از اجرای این مانور را کمک به اعضای تیم نجات برای تست، ارزیابی و بهبود روش های آزادسازی مصدومان سوانح جاده ای اعلام نموده است.

تیم های امدادی معمولا برای افزایش مهارت خود در آزادسازی صدمه دیدگان محبوس داخل خودروها، از مدل های از کار افتاده موجود در گورستان ها استفاده می کنند. از آنجایی که این مدل ها عمدتا قدیمی بوده و با روش ها و موادی با مقاومت متفاوت ساخته شده اند، شباهتی به اتومبیل های مدرن کنونی که دارای کابین مستحکم تر هستند، ندارند. به گفته ولوو، بهره گیری از خودروهای روز، بهتر و بیشتر مهارت های اعضای تیم های امدادی را بهبود می بخشد.

رها کردن خودرو از ارتفاع 30 متری، در واقع تصادفات بسیار بد - مثل برخورد شاخ به شاخ دو خودروی متفاوت از نظر ابعاد با سرعت بالا - را شبیه سازی می کند. علاوه بر این، در این تست ولوو تصادف خودروها از ناحیه هایی که در آنها نقاط شکست تعریف نشده را هم شبیه سازی نموده است.

ولوو نخستین بار است که چنین تستی را طراحی و اجرا می کند تا یک چالش متفاوت و واقعی را پیش روی تیم های امدادی قرار دهد. تجارب بدست آمده از این تست، می تواند باعث ارتقای متدها و حتی توسعه ابزارآلات تازه شده و جان افراد را نجات دهد. خودروساز خوشنام اروپایی اطلاعات و تجارب گردآوری شده از این تست را در یک گزارش جامع منتشر خواهد کرد. این گزارش به تدریج در اختیار تیم های امدادی کشور سوئد و احتمالا سایر کشورها قرار خواهد گرفت.

هاکان گوستافسون (Håkan Gustafson) یکی از محققان ارشد ولوو در تیم تحقیقات تصادفات ترافیکی، در اظهار نظری جالب گفته این شرکت سال هاست با تیم های امدادی همکاری می کند. وی دلیل این امر را هدف مشترک و ایمن تر کردن جاده ها برای همه نام نموده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1862

به "نوآوری بزرگ ولوو برای بهبود امدادرسانی؛ رها کردن خودرو از فاصله 30 متری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوآوری بزرگ ولوو برای بهبود امدادرسانی؛ رها کردن خودرو از فاصله 30 متری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید