ملایی: اگر سیاست های مان را تغییر ندهیم، 20 سال سختی در پیش داریم، همه باید مشارکت نمایند تا شاهد ایران فعال باشیم

به گزارش آی تی گپ، رئیس فدراسیون ورزش های همگانی معتقد است که اگر تغییر نکنیم و سیاست های مان را بازنگری نکنیم، یقینا 20 سالی پر از درد و رنج در پیش خواهد بود.

ملایی: اگر سیاست های مان را تغییر ندهیم، 20 سال سختی در پیش داریم، همه باید مشارکت نمایند تا شاهد ایران فعال باشیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، افشین ملایی در دومین مجمع شورای سیاست گذاری شهرهای فعال ایران گفت: اگر همه ما بدانیم که در 10 سال آینده یک سیل بسیار عظیم که سابقه تکرار آن در کشور نبوده است اتفاق خواهد افتاد، دقیقا به سمتی خواهیم رفت که برای این سیل آماده باشیم. اگر این سیل به گونه ای باشد که ظرفیت تمام سدهای ما را را پر کند و تمام راستا آبراه های کشور را تحت تاثیر قرار دهد یقیناً اتفاقی خواهد افتاد که بی سابقه خواهد بود و رئیس جمهور و حاکمیت در صدد مدیریت پیشگیرانه این سیل برخواهد آمد که یک امر بسیار بدیهی است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی ادامه داد: آمار حوزه سلامت هم این پیغام را به ما می دهد که در دو دهه آینده سیل بنیان برافکن کم تحرکی به عنوان یک سیاهچاله تمام ظرفیت های کشور را به چالش خواهد کشید. یعنی ما در حوزه نیروی کار با جمعیتی روبرو خواهیم شد که آمادگی جسمانی مطلوبی ندارند و قدرت فراوری محدودی خواهند داشت. آمار سلامتی و شیوع کم تحرکی وقتی به 56 درصد می رسد هر انسان عاقلی احساس خطر می نماید که چرا 56 درصد مردم دچار کم تحرکی هستند. بانوان ما که مادران، خواهران و دختران ما هستند رشد کم تحرکی شان به 64 درصد رسیده است و اگر نگاه مدیریتی را هم کنار بگذاریم برای خانواده خودمان باید کار کنیم کاری که تا زمان آن نگذشته است عواقب آن ملت را به چالش نکشد.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی اضافه کرد: یک روندی که آینده نگاران بر کنترل آن تاکید دارند، بحث سالمندی است. هفته گذشته با حضور احمدی در شورای عالی سالمندان کشور بودیم. باید بگویم که سرعت پیر شدن کشور ما از سرعت پیر شدن همه کشورهای جهان بیشتر است. اتفاقی که در 25 سال گذشته در سالمندی کشور ما به وجود آمده در کشورهای دیگر در طول 100 سال انجام خواهد شد. ما تغییرات جمعیتی داشتیم که کم کم عواقب آن نشان داده می گردد.

ملایی اظهار داشت: دهه گذشته همه درگیر بحث مسکن، آمورزش و ازدواج جوانان بودند. در دهه آینده بحث سالمندی مطرح است، نه سالمند توانمند بلکه سالمندی که با انواع بیماری های که ناشی از کم تحرکی است کشور را به چالش خواهد کشید. شیوع کرونا نشان داد که ممکن است پدیده هایی به وجود بیاید که تمام مکانیزم ملی ما را به چالش بکشد. من به عنوان کسی که آینده نگری را مطالعه می کنم به شدت احساس خطر می کنم اگر تغییر نکنیم و سیاست های مان را بازنگری نکنیم یقینا 20 سال آینده 20 سالی پر از درد و رنج خواهد بود. وقتی دانش آموزان ما که باید چابک ترین قشر ما باشد 22 درصد چاق می شوند، من از قول آقای دکتر نمکی شنیدم که در کشور ما 30 میلیون نفر فشار خون دارند. مگر می گردد کشوری به سمتی برود که 30 میلیون فشار خونی داشته باشد.

وی در ادامه مطرح نمود: چطور باید این موضوع اصلاح گردد؟ قطعا باید سیاست های جدیدی داشته باشیم. وزارت ورزش، فدراسیون های ورزشی، فدراسیون ورزش همگانی و شهرداران محترم عملا به سمت هم افزایی باید بروند. من هفته پیش با یک استانداری صحبت می کردم گفتم که می دانیم که منابع اقتصادی ما محدود است اما از تجمیع ظرفیت های ملی ما می تواند اتفاقات مهمی را رقم بزنیم. وقتی رئیس جمهور رئیس شورای عالی کشور تشکیل جلسه بدهد و وقتی استاندار شورای ورزش همگانی را با حضور خودش تشکیل دهد همین حضور او در شورای ورزش همگانی یک آورده و سرمایه اجتماعی برای ورزش است. من به عنوان یک خدمتگذار خواهش می کنم در این راستای که حرکت می کنیم، راستای که احتیاج امروز و فردای ما را برای توسعه زیرساخت ها فراهم خواهد نمود مشارکت کنید و یاری کنیم ایران به سمت ایران فعال پیش برود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1372

به "ملایی: اگر سیاست های مان را تغییر ندهیم، 20 سال سختی در پیش داریم، همه باید مشارکت نمایند تا شاهد ایران فعال باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملایی: اگر سیاست های مان را تغییر ندهیم، 20 سال سختی در پیش داریم، همه باید مشارکت نمایند تا شاهد ایران فعال باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید