لوکاشنکو: کرونا کل زمین را دچار روان پریشی کرد

به گزارش آی تی گپ، رئیس جمهوری بلاروس با حمله به رهبران سیاسی جهان، آنها را به سوءاستفاده از بحران همه گیری کرونا با هدف وارد کردن میلیاردها دلار پول به جیب هایشان متهم کرد.

لوکاشنکو: کرونا کل زمین را دچار روان پریشی کرد

به گزارش آی تی گپ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس در صحبت هایش خطاب به جمعی از مقام های کشورش گفت: کرونا کل زمین را به یک شرایط روان پریشی وارد کرد. من اسم آن را روان پریشی می گذارم چون یک نفر مشخصاً به این احتیاج دارد. شما احتمالا خودتان متوجه شده اید که منظور چه کسی است.

او ادامه داد: درست مثل همیشه، بعد از آنفلوانزای خوکی، آنفلوانزای پرندگان، سارس... امروز هم با یک همه گیری دیگر روبه رو هستیم؛ یک ذات الریه دیگر فقط در یک شکل جدید. شما به یاد دارید که چه کسی از این شرایط ها در گذشته بهره برداری کرد و چه کسی میلیاردها دلار به جیب زد.

رئیس جمهوری بلاروس با اشاره به این بحران، شرح داد: امروز کل دنیا متوقف شده است. اقتصاد دنیای تنها به بن بست نخورده بلکه نابود شده اما شرکت ها، ثروتمندان بزرگ و کشورهای قدرتمند میلیاردها دلار به جیب زدند.

او در ادامه صحبت هایش به منتقدانش و کسانی که توصیه اش برای درمان کروناویروس با سونا، تراکتور و کار سخت در مزرعهـ را به تمسخر گرفتند، حمله کرد و گفت: من این حرف ها را به عنوان شوخی مطرح کردم و بعدا آن را تبدیل به برند لوکاشنکو کردند و گفتند که ببینید او دیوانه است و نمی داند چطور مردم را درمان کند؛ در حالی که کنار این اظهارنظرهای شوخی، ایده هایی بسیار جدی وجود داشت.

رئیس جمهوری بلاروس در ادامه صحبت های خود به مردم توصیه کرد رو به ورزش و نرمش در بیرون از خانه بیاورند تا سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کرده و خودشان را برای هر گونه موج دوم احتمالی شیوع کرونا آماده کنند.

لوکاشنکو گفت: مجددا تأکید می کنم هر چیزی که مردم در انتقاد از من مطرح می کنند، بلوف است. هیچ کس نمی داند فردا قرار است چه اتفاقی بیفتد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1155

به "لوکاشنکو: کرونا کل زمین را دچار روان پریشی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکاشنکو: کرونا کل زمین را دچار روان پریشی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید