معرفی یکی از قدیمی ترین سازه های تاریخی جهان

به گزارش آی تی گپ، باستان شناسان معتقدند صدها سازه های سنگی که گاهی ابعادی بزرگتر از زمین فوتبال آمریکایی دارند و در عربستان سعودی از جمله دامنه های یک آتش فشان یافت می شوند احتمالا از قدیمی ترین سازه های تاریخی جهان هستند.

معرفی یکی از قدیمی ترین سازه های تاریخی جهان

ایسنا: لایوساینس، پیش تر اطلاعاتی درباره این سازه های حدودا هفت هزاساله در سال 2017 منتشر شده بود.

اکنون نتایج یک تحقیق جدید بر روی بناهای سنگی مرموزی که پیش تر با عنوان دروازه ها شناخته می شدند اما اکنون با نام مستطیل شناخته می شوند نشان می دهد این بناها برای تشریفات مذهبی مورد استفاده قرار می گرفتند.

براساس اطلاعات منتشرشده جدید در ژورنال The Holocene، تاریخ گذاری رادیوکربن نشان می دهد یکی از این سازه های سنگی در سال 5000 پیش از میلاد توسط انسان ها ساخته شده است.

در مقاله جدید آمده است: از آن جایی که صدها مورد از سازه های مستطیل در شمال غربی عربستان وجود دارد، سازه های مستطیل را نمایش دهنده پیشرفت قابل توجهی در معماری بناهای تاریخی می توان محسوب کرد.

در بخش دیگری از این مقاله نوشته شده است: این آثار نمایانگر یکی از قدیمی ترین انواع عظیم سازه های تاریخی سنگی در جهان هستند.

این سازه ها از دیوارهای سنگی کوتاهی ساخته شده اند که از نمای بالا اغلب به شکل دروازه دیده می شوند. طول کوچکترین این آثار به 15 متر و عظیمترین آن ها به 616 متر می رسد.

در ابتدا این سازه ها به نحوی ساخته شده بودند که در انتهای هر مستطیل یک سکو قرار داشته است.

بر روی سکوی یکی از این مستطیل ها نقاشی ای با طراحی های هندسی کشف شد.

با توجه به مقاله جدید منتشرشده، انتظار می رود این سازه ها در گذشته از زیبایی بصری چشمگیری برخوردار و نقاشی های زیادی بر روی آن ها بوده باشد.

با این که باستان شناسان احتمالا می دهند این سازه ها برای تشریفات مذهبی ساخته شده باشند اما از جزئیات دقیق آن مطلع نیستند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1286

به "معرفی یکی از قدیمی ترین سازه های تاریخی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی یکی از قدیمی ترین سازه های تاریخی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید