مصرف کنندگان چای سبز ممکن است زندگی طولانی تری داشته باشند

به گزارش آی تی گپ، یک مطالعه تازه نشان می دهد افرادی که علاقه مند به نوشیدن چای سبز هستند، ممکن است از زندگی طولانی تر و سالم تری بهره ببرند.

مصرف کنندگان چای سبز ممکن است زندگی طولانی تری داشته باشند

محققان دریافتند که از بیش از 100 هزار بزرگسال چینی که مورد تحقیق و پیگیری بودند، احتمال حمله قلبی یا سکته مغزی در هفت سال آینده، در افرادی که حداقل سه بار در هفته چای سبز می نوشیدند، کمتر از دیگران بود.

دوستداران چای سبز نیز امید به زندگی طولانی تری داشتند. در سن 50 سالگی، آنها می توانند انتظار داشته باشند که بیش از یک سال بیشتر از همتایان خود که مصرف نماینده عادی چای سبز نبودند، زندگی نمایند.

این مطالعه، جدیدترین آنالیز است که به تأثیرات بالقوه سلامتی چای سبز نگاه می اندازد.

با گذشت سال ها، بسیاری از مطالعات این نوشیدنی را به مزایایی مانند سطح کلسترول و وزن بدن سالم تر و بعلاوه خطر پایین تر ابتلا به بیماری های قلبی و بعضی سرطان ها مرتبط نموده اند.

آن مطالعات مانند گذشته، مشاهده ای بود - جایی که محققان از افراد در خصوص عادات سبک زندگی شان و سایر عوامل سؤال می نمایند، سپس نتایج سلامتی شان را دنبال می نمایند. محدودیت مطالعه این است که آنها ثابت نمی نمایند که چای سبز به خودی خود، تمام این مزایا را فراهم می نماید.

افرادی که چای سبز می نوشند ممکن است به روش های دیگری با افرادی که نمی نوشند متفاوت باشد. ویتنی لینسنمایر، استادیار تغذیه در دانشگاه سنت لوئیس گفت: تحقیقات اجرا شده در ایالات متحده نشان داده است افرادی که چای می نوشند (هر نوع چای)، به طور کلی رژیم های سالم تری نسبت به افرادی که چای نمی نوشند دارند.

محققان سعی می نمایند چنین اختلافات و تفاوت هایی را حساب نمایند. در مطالعه حاضر، محققان از دیگر عوامل توانستند رژیم کلی، عادت های ورزشی، سیگار کشیدن و سطح تحصیلات را وزن نمایند.

لینسنمایر که سخنگوی آموزشگاه تغذیه و رژیم های غذایی است، گفت: هنوز هم کنترل همه چیز غیرممکن است.

به گفته لینسنایر، تعدادی از مطالعات در کشورهای مختلف اکنون مزایای سلامتی در بین مصرف نمایندگان چای سبز را یافته اند.

به علاوه، بعضی از شواهد از آزمایشات بالینی وجود دارد. لینسنمایر به آزمایش اخیر زنان ایرانی اشاره نمود که نشان می دهد زنانی که روزانه سه فنجان چای سبز می نوشند، در طی هشت هفته شاهد بهبود در وزن، فشار خون، قند خون و کلسترول خود بودند.

لینسنمایر توصیه کرد: بنابراین اگر از هواداران چای سبز هستید، حتما نوش جان کنید.

وی گفت: چای سبز بدون کالری و غنی از آنتی اکسیدان است. اگر مزه چای سبز را دوست دارید، باید بدانید که این یک نوشیدنی سالم و مفید برای قرار دادن در رژیم غذایی خود است.

این ماده حاوی کافئین است. لینسنمایر گفت: بنابراین مراقب باشید با داروهایی که با کافئین تداخل دارند مصرف نشود، یا اگر شما با بی خوابی مبارزه می کنید، در نوشیدن آن احتیاط کنید.

این یافته ها بصورت آنلاین در مجله اروپایی پیشگیری از بیماری های قلب و عروق منتشر شد. این تحقیق بر روی 100،902 بزرگسال چینی انجام شد که در ابتدای مطالعه عاری از بیماری های قلبی و سرطان بودند. از شرکت نمایندگان در خصوص عادات سبک زندگی و سابقه پزشکی آنها مصاحبه شد و وزن، فشار خون و کلسترول آنها مقدار گیری شد.

در طی دوره پیگیری - به طور معمول هفت سال - تقریباً 3700 نفر دچار حمله قلبی یا سکته مغزی شدند یا به دلیل مسائل قلبی و عروقی درگذشتند. این خطر در میان کسانی که به طور عادی چای سبز می نوشیدند (حداقل سه بار در هفته) ، 20٪ کمتر بود.

آن دسته از مصرف نمایندگان که عادت نوشیدن چای سبز داشتند نسبت به افرادی که چای سبز کمتر می نوشیدند یا اصلاً نمی نوشیدند نیز 15٪ کمتر، جان خود را به هر دلیلی از دست دادند.

چای سبز، سیاه و سفید همه از یک گیاه مشابه تهیه می شوند، اما در نحوه تهیه آنها تفاوت هایی وجود دارد. و در مقایسه با چای سیاه - که در ایالات متحده محبوبیت بیشتری دارد - طبق گفته نویسندگان این مطالعه، سطح اکسیدان هایی به نام فلاونوئیدها در چای سبز بیشتر است.

محققان گفتند: تجربه های آزمایشگاهی نشان می دهد که عصاره چای سبز می تواند التهاب را کاهش داده و عملکرد سلول ها در رگ های خونی و قلب را بهبود ببخشد. این تیم به وسیله دکتر شینین وانگ، از آموزشگاه علوم پزشکی چین در پکن سرپرستی شد.

مشاور مواد غذایی و تغذیه و رئیس گذشته آموزشگاه تغذیه و رژیم های غذایی کونی دیکمن گفت: در حال حاضر، هیئت منصفه هنوز درمورد این که آیا اضافه کردن چای سبز به رژیم غذایی، از بروز هرگونه بیماری جلوگیری می نماید، اطمینان ندارد.

اما دیکمن گفت که او اغلب مردم را ترغیب می نماید که از خوردن چای خود لذت ببرند، زیرا این یک فرم هیدراتاسیون بدون کالری است. (که حاوی قند یا خامه نیست)

دیکمن گفت: افزودن [چای سبز] به رژیم روزمره شما، ضرری ندارد و ممکن است یاری نماینده نیز باشد.

منبع: فوت و فن / webmd.com
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2221

به "مصرف کنندگان چای سبز ممکن است زندگی طولانی تری داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف کنندگان چای سبز ممکن است زندگی طولانی تری داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید