معین شدن دستمزد ورزشکار ایرانی که تغییر تابعیت داد

به گزارش آی تی گپ، امیرحسین حسینی درباره دلایل تغییر تابعیت علی ارسلان، فرنگی کار با سابقه کشتی ایران، اظهار کرد: علی ارسلان از رده نوجوانان برای کشتی ایران در رویداد های بین المللی افتخارآفرینی کرد و سپس در رده جوانان در مسابقات آسیایی و جهانی به مدال رسید. وی در رده بزرگسالان نیز سال ها زیادی عضو تیم ملی بود، اما در سال 2018 باوجودی که در مسابقات انتخابی تیم ملی به عنوان قهرمانی رسید، در عین ناباوری با تصمیم کادر فنی تیم ملی به مسابقات جهانی اعزام نشد که این موضوع ناراحتی و رنجش بسیار زیاد او را به همراه داشت.

معین شدن دستمزد ورزشکار ایرانی که تغییر تابعیت داد

مربی تیم کشتی فرنگی فولادین ذوب آمل، اضافه کرد: او با وجود عملکرد بسیار خوب در مسابقات مختلف از جمله انتخابی تیم ملی و مسابقات لیگ، هیچ گاه به حقش نرسید و شانس با او یار نبود، در حالی که کادر فنی تیم ملی باید به او میدان می داد و به او توجه می کرد. ارسلان شهریور سال جاری در تورنمنت صربستان پیروز به شکست 9 بر صفر نفر اول رنکینگ از مجارستان شد و در فینال نیز کشتی گیر مطرح روس را قاطعانه برد و به مدال طلا رسید، اما کادر فنی تیم ملی باز هم هیچ توجهی به او نداشت. در نهایت او با این بی توجهی ها وقتی دید سال جاری نیز هیچ شانسی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی ندارد، تصمیم گرفت برای کشور صربستان کشتی بگیرد.

او ادامه داد: ارسلان کشتی گیری بود که با کمی توجه کادر فنی می توانست مدال های جهانی و المپیک زیادی را برای کشتی فرنگی ایران کسب کند، اما تصمیمات و برخورد های سلیقه ای باعث شد او از کشتی در ایران دلزده گردد. من از بچگی با او بزرگ شدم و شناخت کاملی از ارسلان دارم، مطمئنم او می تواند آینده درخشانی داشته باشد. او چند روز پیش نیز در لیگ ایران به راحتی ملی پوش کشتی فرنگی در مسابقات جهانی نروژ را شکست داد و باز هم نشان داد از چه توانایی های زیادی برخوردار است.

این ملی پوش پیشین کشتی فرنگی ایران با انتقاد از برخورد های سلیقه ای کادر فنی تیم ملی، گفت: سلیقه ای عمل کردن و استفاده درست نکردن از علی ارسلان باعث شد او به این نتیجه برسد که برای کشور دیگری مبارزه کند. کادر فنی تیم ملی اگر کسی را بخواهد چند بار به او میدان می دهد، اما اگر کسی را نخواهد با یک باخت نسخه اش را می پیچند. ارسلان مورد لج و لجبازی نهاده شد و به حقش نرسید.

وی در پاسخ به این سوال که نخستین بار چه کسی به او پیشنهاد تغییر تابعیت را داد، گفت: وقتی ارسلان شهریور سال جاری در تورنمنت صربستان با نمایش بسیار خوبی که داشت به مدال طلا رسید، داور استفانک، قهرمان المپیک 2016 ریو از صربستان که خودش نیز در گذشته تجربه شکست مقابل ارسلان را داشت، از طرف رییس فدراسیون کشتی صربستان به ارسلان پیشنهاد داد برای این کشور کشتی بگیرد. در نهایت وقتی ارسلان دید سال جاری نیز با برخورد های کادر فنی شانسی برای رسیدن به تیم ملی ندارد، این پیشنهاد را پذیرفت.

حسینی در سرانجام درباره امکانات و میزان حقوق علی ارسلان در صربستان، گفت: او کم تر از یک هفته است که عارم صربستان شده و پاسپورت این کشور را دریافت نموده است. امکاناتی مثل خانه، مترجم و... در اختیار او گذاشته اند و قرار است حقوق ماهانه 3000 دلاری به او بدهند. ارسلان قرار است در نخستین گام در مسابقات قهرمانی اروپا برای صربستان به میدان برود و اگر در این رقابت ها و هم چنین مسابقات جهانی 2023 که به میزبانی صربستان برگزار می گردد به مدال برسد پاداش بسیار خوب و حقوق بیش تری نیز به او پرداخت می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2111

به "معین شدن دستمزد ورزشکار ایرانی که تغییر تابعیت داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین شدن دستمزد ورزشکار ایرانی که تغییر تابعیت داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید