مذاکره با سه سرمربی خارجی برای تیم ملی فوتسال با فرمول اسکوچیچ!

به گزارش آی تی گپ، به گزارش خبرنگاران، جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال قرار است امروز سه شنبه برگزار گردد. یکی از موضوعات مهم این جلسه، تعیین تکلیف کمیته فوتسال و رئیس این کمیته است.

مذاکره با سه سرمربی خارجی برای تیم ملی فوتسال با فرمول اسکوچیچ!

مهرداد سراجی سرپرست پیشین کمیته فوتسال پیش از آغاز مسابقات جام جهانی از سمت خود استعفا کرد و در جریان جام جهانی در کنار ملی پوشان حضور نداشت. معین شدن شرایط این کمیته به بعد از مسابقات جام جهانی موکول شد. این مسئله بعد از باخت تیم ملی ایران به قزاقستان و حذف از این رقابت ها، پیچیده تر شد.

کافی شانس نخست ریاست کمیته فوتسال

در حال حاضر گفته می گردد مهرداد سراجی برای بازگشت به کمیته فوتسال مذاکراتی انجام داده و ممکن است مجدداً به این کمیته بازگردد اما با توجه به اختلافات وی با شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال این امر بعید به نظر می رسد.

از سوی دیگر محمدرضا کافی مدیرعامل باشگاه مس سونگون که با این تیم قهرمانی لیگ برتر فوتسال ایران را هم تجربه نموده است، جدی ترین گزینه ریاست کمیته فوتسال است. وی در روزهای گذشته تماس هایی با عزیزی خادم داشته و برنامه هایش را هم ارائه داده است.

تصویری از ملاقات تیم ملی فوتسال ایران با آرژانتین در جام جهانی 2021

شرط ماجدی برای یکی شدن سازمان لیگ و کمیته فوتسال

احسان اصولی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هم یکی از نفراتی است که شاید نام وی بعد از جلسه امروز هیات رئیسه به عنوان رئیس تازه فوتسال ایران بیرون بیاید.

پیش از این میرشاد ماجدی دیگر عضو هیات رئیسه و رئیس کمیته جوانان گزینه حضور در کمیته فوتسال بود. وی شروطی از جمله استقلال کاری و بازگشت سازمان لیگ فوتسال زیر نظر کمیته فوتسال داشت تا بتواند با فراغ بال برنامه هایش را پیاده کند اما در نهایت از جمع گزینه های ریاست فوتسال کنار رفت.

عدم حمایت فدراسیون فوتبال از ناظم الشریعه

اما موضوع مهمتر دیگر فوتسال، معین تکلیف سرمربی تیم ملی فوتسال است. سیدمحمد ناظم الشریعه که راهنمایی ایران را در سال های گذشته بر عهده داشت، بعد از حذف از جام جهانی 2021 تحت فشار نقدها و حملات کارشناسان نهاده شد.

فدراسیون فوتبال پیش از جام جهانی قرارداد ناظم الشریعه را یک سال تمدید کرد ولی به علت عدم حمایت از وی در مقابل انتقادها، به نظر می رسد فرد تازهی سکان راهنمایی تیم ملی را بر عهده بگیرد؛ بخصوص اینکه فدراسیون در هفته های گذشته مذاکراتی را برای معین جانشین ناظم الشریعه انجام داده است.

مذاکره با سه سرمربی خارجی؛ شمسایی هم گزینه است

پیگیری های خبرنگاران نشان می دهد فدراسیون با سه سرمربی خارجی برای راهنمایی تیم ملی مذاکرات مستقیم و غیر مستقیمی داشته است. یکی از این مربیان، کاکائو سرمربی برزیلی تیم ملی کویت است که سابقه کار در قزاقستان را هم دارد.

از سوی دیگر، وحید شمسایی هم برای حضور در تیم ملی علاقه زیادی نشان داده است و گفته می گردد او هم برنامه هایش را به رئیس فدراسیون ارائه نموده است.

کاکائو سرمربی تیم ملی فوتسال کویت

فرمول اسکوچیچ برای سرمربی خارجی فوتسال

این در حالی است که جذب سرمربی خارجی با شرایط اقتصادی و تحریم های ارزی کمی سخت به نظر می رسد و کار فدراسیون را سخت می نماید. به همین علت فدراسیون در مذاکره با مربیان خارجی این موضوع را به صراحت اعلام و تاکید نموده است که اصلی ترین شرط برای همکاری با این مربیان، کنار آمدن با تحریم های ارزی است و حتی بحث از عقد قرارداد ریالی به میان آمده است. این همان فرمولی است که فدراسیون فوتبال هنگام عقد قرارداد با دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال به کار بست و قرارداد او به صورت ریالی امضا شد.

در حال حاضر ناظم الشریعه برنامه هایش را به فدراسیون فوتبال ارائه داده و حتی قرار است تا چند روز دیگر نخستین اردوی تیم ملی ایران بعد از حذف از جام جهانی با فهرست ناظم الشریعه تشکیل گردد. با این وصف باید دید آیا خروجی جلسه امروز هیات رئیسه معادلات نیمکت تیم ملی را تحت تاثیر قرار می دهد یا خیر.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1990

به "مذاکره با سه سرمربی خارجی برای تیم ملی فوتسال با فرمول اسکوچیچ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره با سه سرمربی خارجی برای تیم ملی فوتسال با فرمول اسکوچیچ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید