مجلس عوام انگلیس توافق خروج از اتحادیه اروپا را تصویب کرد

به گزارش آی تی گپ، خبرنگاران : مجلس عوام انگلیس امروز توافق حاصله میان لندن و بروکسل درخصوص روابط بریتانیا و اتحادیه اروپا پس از اجرای توافقنامه برگزیت را با اکثریت قاطع تصویب کرد.

مجلس عوام انگلیس توافق خروج از اتحادیه اروپا را تصویب کرد

با ما سفر کنید و با قیمت روز تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، مجلس عوام انگلیس امروز چهارشنبه توافق حاصله میان لندن و بروکسل درخصوص روابط بریتانیا و اتحادیه اروپا پس از اجرای توافقنامه برگزیت را با اکثریت قاطع تصویب کرد.

بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز، مجلس عوام انگلیس این توافق را با 521 رأی موافق در برابر 73 رأی مخالف به تصویب رساند.

به گزارش رویترز، بر این اساس از روز اول ژانویه سال آینده میلادی روابط بریتانیا و اتحادیه اروپا وارد مرحله جدیدی می گردد؛ این در حالیست که توافق مذکور باید به تصویب مجلس اعیان نیز برسد.

لازم به ذکر است که سران اتحادیه اروپا ساعاتی پیش توافق تجاری صورت گرفته میان این اتحادیه و انگلیس در مورد شرایط مبادلات مالی در دوران پسا برگزیت را امضا کردند.

این توافقنامه به امضای اورزلا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا و چارلز میشل رئیس شورای اروپا رسید.

دیروز 9 دی نیز سباستین فیشر سخنگوی ریاست اتحادیه اروپا با انتشار پیامی اظهار داشت که 27 کشور عضو این اتحادیه، به اتفاق آرا با درخواست موقت توافق تجاری با بریتانیا موافقت نموده اند تا امکان اجرایی شدن آن از یکم ژانویه 2021 فراهم گردد.

پس از نزدیک به یک سال کشمکش، انگلیس و اتحادیه اروپا انتها روز 24 دسامبر (4 دی) به توافقی تاریخی درباره مقررات حاکم بر روابط بین خود پس از خروج بریتانیا از این اتحادیه، موسوم به برگزیت، دست یافتند.

از آن جا که مهلت دوره انتقالی برای دستیابی به توافق تجاری بین دو طرف تا 31 دسامبر (11 دی) سال جاری مشخص شده بود، فرصت بسیار اندکی برای تصویب کامل توافق باقی ماند.

توافق یاد شده به طرفین امکان تجارت بدون تعرفه کالا را می دهد و همچنین همکاری های نزدیک پلیس و نهادهای قضائی را ممکن می نماید.

انگلیس با سپری کردن دوره انتقالی 11 ماهه، انتها از روز یکم ژانویه 2021 از اتحادیه گمرکی و بازار واحد اروپایی خارج خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1515

به "مجلس عوام انگلیس توافق خروج از اتحادیه اروپا را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس عوام انگلیس توافق خروج از اتحادیه اروپا را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید