مثبت اندیشی شما را به هدف هایتان نزدیک می نماید

به گزارش آی تی گپ، یک روانشناس اجتماعی گفت: معاشرت با افراد پرانرژی و مثبت اندیش به شما یاری می نماید تا امید به زندگی در شما تقویت گردد.

مثبت اندیشی شما را به هدف هایتان نزدیک می نماید

علیرضا شریفی روانشناس اجتماعی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: مثبت اندیشی نقطه مقابل اندیشه منفی است. انسان هایی که از پدیده های پیرامون برداشت مثبتی دارند و تفکر آن ها به سمت راه چاره های مثبت می رود، مثبت اندیش تلقی می شوند.

شریفی در ادامه ویژگی افراد مثبت اندیش را برشمرد و گفت: 1. امید به زندگی 2. توجه به سلامت روان و جسم 3. تعریف واقع بینانه نسبت به رخدادهای محیطی 4. عدم ویژگی خطای شناختی در افراد مثبت اندیش 5. استفاده از روش های صحیح برای تحلیل موقعیت 6. اهداف روشن و قابل دسترسی و کوشش در جهت رسیدن به اهداف از ویژگی های افراد مثبت اندیش محسوب می گردد.

وی به راه چارههای تقویت مثبت اندیشی پرداخت و گفت: از راه چارههای مهم در این زمینه، تهیه لیستی از خواسته ها می باشد. سپس باید برای این اهداف برنامه ریزی نموده و آن ها را به اهداف کوچک و قابل دسترس تبدیل کرد. راه چاره دیگر تقویت شناخت ویژگی فردی می باشد. هر فرد، دارای نقاط ضعف و مثبت بسیاری است. در گام اول ضروری است تا آن ها را شناسایی نموده و در جهت کاهش نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت عمل کند.

شریفی درادامه به اهمیت هم نشینی با افراد مثبت اندیش و دوری از انسان های منفی باف و انجام ورزش منظم اشاره نمود و گفت: مطالعات نشان می دهد افرادی که به صورت منظم ورزش می نمایند افکار منفی کمتر به سراغ آن ها می رود.

شریفی در پایان به تکنیک ساده ای جهت تقویت مثبت اندیشی پرداخت و گفت: هنگامی که افکار منفی فکر ما را درگیر می نماید، بهتر است که آن را یادداشت نموده و سپس نقاط قوتی را که می تواند بر افکار منفی ما غلبه کند، درنظر گرفته تا بتوانیم به سمت مثبت اندیشی حرکت کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2049

به "مثبت اندیشی شما را به هدف هایتان نزدیک می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مثبت اندیشی شما را به هدف هایتان نزدیک می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید