ماجرای شغل دوم و خانگی نعیمه نظام دوست از زبان خودش ، لباس های من قیمت شان نجومی نیست!

به گزارش آی تی گپ، این روزها نعیمه نظام دوست با شاهکار کم کردن وزنش همه را متعجب نموده است. عکس های او در صفحه های مربوط به طرفداران سینما و تلویزیون می چرخد و با کپشن نعیمه نظام دوست در چهره ای تازه به اشتراک گذاشته می گردد.

ماجرای شغل دوم و خانگی نعیمه نظام دوست از زبان خودش ، لباس های من قیمت شان نجومی نیست!

به گزارش خبرنگاران، در بین سیل عظیمی از تحسین ها، سراغ او رفتیم تا درباره موضوعی متفاوت، با او صحبت کنیم. کمتر کسی در دنیای واقعی و مجازی می داند که نعیمه هشت سالی است که مزون های فصلی برگزار می نماید و در این کار آن قدر خبره است که به راحتی می گردد از او مشاوره گرفت.

او با مهربانی و سخاوت تجربه هایی را که در این سال ها به دست آورده در اختیار ما می گذارد. یکی از خصوصیات نعیمه این است که دلسوزانه به دیگران یاری می نماید. بنابراین اگر دوست دارید مزونی راه اندازی کنید یا از فوت و فن های مزون داری سر دربیاورید می توانید به توصیه های خانم نظام دوست با خیال راحت تکیه کنید.

برگزاری مزون های کوتاه مدت اما پر فروش

هشت سالی است که نعیمه نظام دوست در سرانجام هر فصل، برای خودش مزون جمع و جوری دایر می نماید تا علاوه بر تفریح، بتواند از راه فروش لباس هایی که خودش از تولیدی ها و خیاط های داخلی می خرد، عایدی داشته باشد.

درباره لباس هایی که باید برای راه اندازی مزون تهیه کنید بهتر است به نکاتی توجه داشته باشید. لباس ها باید کیفیت بسیار خوبی داشته باشند، رنگ شان مجذوب نماینده و متفاوت باشد، تعدادی لباس مد روز داشته باشید و تعدادی لباس که هیچ وقت از مد نمی افتند.

مسئله دیگر، پیدا کردن فردی است که اجناس با کیفیت و خوب را با قیمت مناسب به شما می فروشد. اگر غیر از این باشد ممکن نیست بتوانید سود کنید.

او مزون داری را به عنوان شغل دوم انتخاب نموده و دوست دارد آن را ادامه دهد: بازیگری بیشتر از این که یک شغل باشد، علاقه است. همه می دانند که در این حرفه، امنیت شغلی وجود ندارد. یعنی شما امروز کاری در دست دارید و ممکن است بعد از آن چند سال بیکار باشید. از این رو تصمیم گرفتم در این حرفه کسب و کاری برای خودم دست و پا کنم. با همراهی یکی از دوستانم فروش لباس، کیف و کفش را شروع کردم. پس از آن تصمیم گرفتم در هر فصل، یک مزون برگزار کنم، آن هم فقط به مدت 10 تا 15 روز.

مزون خانگی برای خاص و عام

نعیمه خانم قبل از هر چیزی، توجه همکاران و هم صنف های خودش را جلب کرد. بازیگرانی که برای خرید به بازار نمی رفتند پا به مزون او گذاشتند تا از لباس هایی که او می آورد دیدن نمایند: وقتی مزونم را دایر کردم از سوی همکارانم مورد استقبال نهاده شد. راستش را بخواهید آن ها نمی توانند برای داشتن لباس، بازار را زیر پا بگذارند از این رو وقتی دیدند من گوشه ای از بازار را به مزون خانگی و کوچکم آورده ام بسیار شاد شدند.

مزون نعیمه نظام دوست، یک مزون خانگی است. او هر سه ماه یک بار گوشه ای از خانه اش را برای قرار دادن انواع لباس ها، کیف ها و کفش های متنوع آماده می نماید: سعی می کنم هر بار، فضای مزون را به گونه ای طراحی کنم که فضای آن گرم و صمیمانه باشد. همواره جایی برای قرار دادن رگال ها، فضایی برای پرو لباس و قسمتی را هم برای گپ و گفت های محبت آمیز در نظر می گیرم. در این صورت، بازدید نمایندگان با خیالی آسوده می توانند خرید نمایند.

افراد حق دیدن کردن دارند حتی اگر خرید ننمایند

نعیمه نظام دوست روابط عمومی بسیار خوبی دارد و برای همین هم در مزون داری پیروز است. جالب است بدانید او فروشنده ندارد و خودش این کار را انجام می دهد: من از هر فرصتی که در آن بتوانم با آدم های مختلف ارتباط بگیرم استفاده می کنم. دوست دارم فضای امنی ایجاد کنم تا حال افراد با ورود به آن خوب گردد. تا کنون این کار علاوه بر کسب عایدی، برایم صمیمیت و دوستی به همراه داشته است. از دیدگاه من بازدیدنماینده ها باید کاملا راحت باشند حتی اگر نخواهند چیزی خریداری نمایند باز هم حق دارند در کمال آرامش اجناس مختلف را دیدن نمایند.

موسیقی را جدی بگیرید

پخش موسیقی ملایم در محیط مزون، یکی دیگر از رمز و رازهای مزون داری است. افرادی که برای اولین بار پا به مزون خانم نظام دوست می گذارند آرامشی را تجربه می نمایند که این روزها، به خصوص حوالی عید نوروز، در کمتر جایی می گردد از آن بهره برد: موسیقی خوب می تواند مشتری را در مزون نگه دارد و حتی او را ترغیب کند تا اجناسی که می پسندد خریداری کند.

مزون داران به هیچ وجه نباید این آرامش را بر هم بزنند چرا که ممکن است مشتری برای بار دوم پا به مزون شما نگذارد. این را بدانید که مخاطبان شما باید در کمال آرامش و آسایش تصمیم بگیرند.

لباس هایی که قیمت شان نجومی نیست

بازاریابی با قالب کردن جنس به مشتری، آن هم به زور زمین تا آسمان فرق می نماید. اگر شما بازاریاب خوبی باشید حتما پیروز خواهید شد.

یک مزون دار باید سلیقه مشتری اش را بشناسد و متناسب با احتیاج او، رگال های لباس و قفسه های مربوط به کیف و کفش را بچیند: درست است که بیشتر مشتری های من، هنرمندان هستند اما من در مزونم از اجناس خارجی و برندهای خاص استفاده نمی کنم. راستش را بخواهید در بازار می گردم و هر چه را که زیبا و تک باشد دستچین می کنم.

بیشتر سعی می کنم لباس هایی را به نمایش بگذارم که شما در کمتر مغازه ای با آن ها رو به رو شده اید. همان طور که خانم نظام دوست اشاره نمود لباس های مزون او صرفا از مارک خاصی تامین نمی گردد پس قیمت ها هم چندان نجومی نیستند. او می گوید حتی این امکان را به بعضی از خیاط ها داده تا لباس های کار دست شان را به او بسپارند تا برای شان بفروشد.

کسب و کار خانگی یا تجاری؟

نعیمه نظام دوست، بر خلاف افراد مشهوری که از صفحه اینستاگرام یا هر امکان دیگری برای تبلیغات استفاده می نمایند، مزونش را تبلیغ ننموده، ولی این به آن معنا نیست که او در خانه اش را به روی افراد علاقه مند بسته است: مزون من کاملا خانگی است و برای همین در طول دوره ای که آن را برگزار می کنم می توانم از تعداد محدودی از بازدیدنمایندگان پذیرایی کنم. در این مدت متوجه شده ام هیچ چیز به میزان تبلیغ از زبان دوستان و آشنایان جواب نمی دهد. آن ها برایم تبلیغ می نمایند و من هم با کمال میل دوستان شان را می پذیرم. این روزها به فکر راه اندازی یک مزون بزرگ تر و تجاری تر هستم.

اما زمانی که کسب و کار شما از قالب خانگی خارج می گردد و شما وارد چرخه کار حرفه ای می شوید، آن وقت است که باید زمان بیشتری بگذارید و با حوصله بیشتری کار کنید. ممکن است روند گرفتن مجوزهای شما کمی طول بکشد و نباید در این مدت از کاری که انجام می دهید نا امید شوید. این شغل خانگی برای من هم تفریح محسوب می گردد و هم یک منبع عایدی کوچک است تا بتوانم با تکیه بر آن روزگارم را بگذرانم برای همین تا کنون آن را از مدل خانگی به تجاری تبدیل ننموده ام.

پوشش دادن سلیقه های مختلف، هنری در مزون داری

بیشتر هنرمندان، زمانی که مزونی را افتتاح می نمایند، در آن سبک خاصی را هم به نمایش می گذارند اما نعیمه نظام دوست در کمال صداقت اشاره می نماید که بعد از هشت سال هنوز به سبک خاصی دست پیدا ننموده و همین که لباس ها و آکسسوار داخل مزونش زیبا باشند برای او کافی است: در تمام این سال ها، لباس های ساده، شیک و در عین حال با قیمت مناسب، بیشترین هوادار را در مزونم داشتند.

اگر بخواهم این کار را به صورت حرفه ای دنبال کنم، حتما سبک خاصی برایش انتخاب خواهم کرد. اما یک مزون خانگی با تعداد محدودی لباس، لازم نیست سبک خاصی داشته باشد. هنر این است که مخاطبان شما با هر سلیقه ای بتوانند در این مزون، لباس های مورد علاقه شان را پیدا نمایند.

چطور می توان در این کار پیروز شد؟

مزون داری فوت و فن خاص خودش را دارد. اگر شما قصد دارید وارد جرگه مزون داران شوید باید به نکاتی که نعیمه نظام دوست به آن ها اشاره می نماید حتما توجه کنید.

قبل از هر چیزی باید توجه داشته باشید که این کسب و کار، بسیار پر ریسک است، اگر بخواهید در محیط خانه مزون بزنید باید از مشتری های خود مطمئن باشید: علاوه بر جذب مخاطب، در شغل مزون داری باید بیش از هر چیزی با حوصله، با انرژی و شکیبا باشید.

اگر از روابط عمومی بالایی برخوردار نیستید پیشنهاد می کنم این کار را انجام ندهید. پیروزیت در این حرفه به روابط عمومی بالا بستگی دارد. از طرفی مزون داری انرژی زیادی می گیرد. اگر فکر می کنید زود خسته می شوید یا دوست دارید نتیجه کارتان را زود ببینید، سراغ شغل دیگری بروید. در این شغل، هر چه قدمت شما بیشتر باشد فروش تان هم بیشتر است. چرا که شبیه یک فروشنده عادی باید اعتماد مخاطبان تان را جلب کنید. این گونه است که رفته رفته پیشرفت خواهید کرد.

نکته بسیار مهم این است که مزون داران بر خلاف مغازه داران نباید به مشتری اصرار نمایند که دست پر از مزون خارج گردد.

همه ما می دانیم که بیشتر مشتری هایی که برای اولین بار وارد مزون می شوند دوست دارند خوب همه چیز را با نگاه شان زیر و رو نمایند: علاوه بر تمام مواردی که گفته شد، صداقت در مزون داری اهمیت زیادی دارد. از قلم نیاندازید که شما یک مزون دار هستید و گاهی ممکن است خریداران، نظر شما را برای انتخاب لباس برای خودشان بپرسند. در این صورت باید با آن ها خیلی رو راست باشید و در انتخاب لباس یا کیف و کفش مناسب یاری شان کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 فروردین 1402 بروزرسانی: 30 فروردین 1402 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2335

به "ماجرای شغل دوم و خانگی نعیمه نظام دوست از زبان خودش ، لباس های من قیمت شان نجومی نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای شغل دوم و خانگی نعیمه نظام دوست از زبان خودش ، لباس های من قیمت شان نجومی نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید