فعالیت35شرکت تعاونی صنایع دستی، نمایشگاه ها فرصتی برای تبادل تجربه

به گزارش آی تی گپ، حسن رمضانی در بازدید از نمایشگاه ملی صنایع دستی خراسان جنوبی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه ها باعث می گردد هنرمندان استان در حوزه های بازاریابی و بسته بندی محصولات از تجارب دیگر استان ها که قدیمی تر هستند و کار بیشتری انجام داده اند، استفاده نمایند.

فعالیت35شرکت تعاونی صنایع دستی، نمایشگاه ها فرصتی برای تبادل تجربه

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی در سطح ملی برای هنرمندان فواید و آثار مطلوب زیادی را در پی داشته است، اضافه نمود: قبل از برپایی نمایشگاه ضرورت ایجاد تشکل های صنفی برای هنرمندان صنایع دستی سخت بود اما با برگزاری نمایشگاه ها خود هنرمندان به این نتیجه رسیدند که از تجارب دیگر استان ها استفاده نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال 92 تنها حدود 12 تعاونی صنایع دستی در سطح استان فعالیت داشت، گفت: خوشبختانه در حال حاضر بیش از 35 تعاونی صنایع دستی در گرایش های مختلف در استان فعالیت می نمایند.

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی در سطح ملی باعث شد هنرمندان استان با ظرفیت فضای مجازی آشنا شوند، مطرح کرد: خوشبختانه آشنایی با حوزه تجارت الکترونیک بر میزان فروش صنایع دستی تاثیر زیادی داشته است.

رمضانی با اشاره به اینکه قبل از برگزاری نمایشگاه ها تبیین ضرورت بسته بندی برای هنرمندان استانی بسیار سخت بود اما امروزه از تجارب دیگر استان ها در این حوزه استفاده می نمایند، بیان نمود: بسته بندی مسئله ای است که در سطح ملی مطرح است اما شرکت در نمایشگاه ها فرصت دیده شدن و استفاده از تجارب دیگر استان ها را فراهم می نماید.

وی با بیان اینکه ایجاد روابط دوستانه بین هنرمندان رشته های مختلف در استان های مختلف به ایجاد زنجیره بزرگ صنایع دستی در ایران یاری می نماید، گفت: خوشبختانه امروز تعداد زیادی از استادان صنایع دستی در رشته های مختلف به پیوندهای حرفه ای و اقتصادی بین استان ها یاری می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 160

به "فعالیت35شرکت تعاونی صنایع دستی، نمایشگاه ها فرصتی برای تبادل تجربه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت35شرکت تعاونی صنایع دستی، نمایشگاه ها فرصتی برای تبادل تجربه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید