طهماسبی: چینی ها درس خوبی از ایران گرفتند، علی نژاد همواره از من حمایت نموده است

به گزارش آی تی گپ، سرمربی تیم ملی ساندا بانوان گفت: با عملکرد سانداکاران کشورمان در مسابقات جهانی ووشو و کسب 8 مدال طلا، چینی ها درس خوبی از قدرت ایران گرفتند.

طهماسبی: چینی ها درس خوبی از ایران گرفتند، علی نژاد همواره از من حمایت نموده است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

راضیه طهماسبی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی آی تی گپ، در مورد عملکرد بانوان سانداکار ایران در پانزدهمین دوره مسابقات جهانی ووشو گفت: بچه های ما بسیار باتجربه بودند و مریم هاشمی و شهربانو منصوریان برای پنجمین بار و الهه منصوریان برای چهارمین دوره حضور در مسابقات جهانی را تجربه کردند.در این شرایط کوشش کردم بچه ها را حمایت و حاشیه های آنها را کنترل و از لحاظ تکنیکی نیز ضعف ها را رفع کنم. بچه ها نقاط قوت زیادی دارند و این نقاط قوت را تقویت و هدفمند کردیم که نتیجه آن را با کسب سه مدال طلا در مسابقات جهانی گرفتیم.

وی در مورد کسب عنوان قهرمانی مجدد در بخش ساندا گفت: در دوره گذشته مسابقات جهانی روسیه با وجود قهرمانی تیم کشورمان در بخش ساندا، ما در یک وزن مردان مغلوب چینی ها شدیم، اما این بار در خاک چین، دو ورزشکار ما به خوبی حال چینی ها را جا آوردند. در فینال وزن 80 کیلوگرم مردان که علی خورشیدی با نماینده چین مبارزه کرد، سالن از حضور چینی ها پر شده بود و تنها اعضای تیم ملی نماینده کشورمان را تشویق می کردند.

سرمربی تیم ساندا بانوان اظهار داشت: در این شرایط یک طرفه نیز به ما اجازه تشویق نمی دادند و مدام تاکید می کردند که سکوت کنیم و نماینده کشورمان را تشویق نکنیم. چینی ها از قبل مسابقه جو روانی را آغاز نموده بودند، اما با پیروزی خورشیدی دیگر حرفی برای گفتن نداشتند و درس خوبی از قدرت ساندا ایران گرفتند.

طهماسبی در مورد بازخورد موفقیت های سانداکاران کشورمان با کسب 8 مدال طلا از 8 فرصت گفت: در سال 2007 من با مربی ویتنام همدوره بودم و با او که صحبت می کردم از قهرمانی و پیروزی سانداکاران ایرانی مقابل نمایندگان چینی شادمان بود. آنها زمانی در کنار چینی ها از رقیبان ما بودند، اما خیلی سال است که دیگر حریف اصلی ما نیستند و تنها چینی ها را به عنوان رقیب می شناسیم. در دو دوره اخیر نیز با قهرمانی در مسابقات جهانی حال چینی ها را جا آوردیم.

وی تاکید نمود: در بخش بانوان بارها بازیکنان ما از سد نمایندگان چینی در مسابقات غیر رسمی گذشتند، اما در مسابقات رسمی تنها یک بار الهه منصوریان در مسابقات آسیایی حریف چینی خود را شکست داده است. در این دوره نیز با چینی ها دیدار مستقیم نداشتیم، اما رقبای چینی خود را برای مسابقات آسیایی سال آینده بررسی کردیم که در صورت مبارزه از سد آنها عبور کنیم. مسابقات آسیایی در 6 وزن برگزار می گردد و هر کشوری می تواند 5 نماینده داشته باشد. قطعا در این شرایط سال آینده با چینی ها دیدار مستقیم خواهیم داشت که تعیین خواهد نمود چقدر پیشرفت داشتیم.

سرمربی تیم ملی ساندا بانوان در مورد رضایت رئیس فدراسیون ووشو و ملی پوشان از عملکردش گفت: دکتر علی نژاد از زمانی که بازیکن ملی بودم همواره از من حمایت نموده است. در دوران ورزشکاری و مربیگری همواره کوشش کردم که حاشیه نداشته باشم. 5 سال در وزن 56 کیلوگرم ملی پوش تیم ملی بودم و اولین مدال بانوان را در مسابقات جهانی در ویتنام کسب کردم. کم حاشیه بودن من باعث شد تا رئیس فدراسیون ووشو این فرصت را در اختیارم قرار دهد که 4 سال در تیم ملی در کنار مربیان چینی حضور داشته باشم.

وی اضافه نمود: بعد از تولد پسرم حدود 2 سال از مربیگری ملی دور بودم، اما مجددا در بازگشت علی نژاد باز هم به من لطف کرد و از حضورم در اردوهای تیم ملی استفاده کرد. از طرفی من با ملی پوشان همدوره بودم و در سال پنجم یا ششم حضور در تیم ملی با خواهران منصوریان و مریم هاشمی هم تیمی شدم. این دوستی و هم دوره بودن باعث شده است در طی این سال ها با هم دوست و احترام یکدیگر را داشته باشیم. موضوعی که به ما یاری کرد تا در تمرینات دچار مشکل نشویم. بچه ها در اردوها بسیار منظم بودن و به تمرینات احترام می گذاشتند و برخلاف بعضی بازیکنان عنوان دار که از تمرینات سرمربی سرپیچی می نمایند، همواره تابع تصمیمات بودند و اعتماد داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 522

به "طهماسبی: چینی ها درس خوبی از ایران گرفتند، علی نژاد همواره از من حمایت نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طهماسبی: چینی ها درس خوبی از ایران گرفتند، علی نژاد همواره از من حمایت نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید