رهبران چین نگاهی عمیق به روابط تهران - پکن دارند

به گزارش آی تی گپ، خبرنگاران: رئیس مجلس در دیدار با رئیس کنگره محلی استان شا آنشی، گفت: رهبران چین از حکمت خوبی در سیاست خارجی برخوردار هستند و نگاهی عمیق به روابط ایران و چین دارند.

رهبران چین نگاهی عمیق به روابط تهران - پکن دارند

با مجری مستقیم تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه پارلمانی آی تی گپ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز آدینه در دیدار جایوجنگ یونگ رئیس کنگره محلی استان شاآنشی با وی در شهر شی آن مرکز استان گفت: روابط ایران و چین در عالی ترین سطح قرار گرفته است.

وی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور اضافه کرد: جاده ابریشم، نماد این همکاریهای دیرینه میان دو تمدن کهن ایران و چین است.

رئیس مجلس گفت: ملت ایران همواره به دیده احترام به ملت چین نگاه نموده است.

لاریجانی اضافه کرد: ارتباط نزدیک میان سران دو کشور باعث شده است تا طرفین در زمینه مسایل مهم منطقه ای و بین المللی رایزنی فشرده ای داشته باشند.

وی گفت: مذاکرات ما در این سفر با رهبران چین بسیار خوب و سازنده بود و رهبران چین نگاهی عمیق به روابط تهران - پکن دارند

رئیس مجلس به دیدارش با شی جین پینگ رئیس جمهوری چین اشاره نمود و گفت: رئیس جمهوری چین در این ملاقات بیانات خوبی در باره روابط دوجانبه داشت و به گسترش روابط دو کشور نگاهی عمیقی دارد.

به گزارش آی تی گپ، رئیس کنگره محلی استان نیز در این ملاقات ایران را یک کشور تاریخی و متمدن توصیف کرد و گفت: رییس مجلس شورای اسلامی ایران برای پیشبرد روابط دو کشور تلاشهای زیادی نموده است.

وی با اشاره به تاریخ پنج هزار ساله این شهر گفت که شی آن دارای نمادهایی از ایران است که نشان دهنده عمق و تاریخی بودن مناسبات چین و ایران است.

رئیس کنگره محلی استان شاآنشی همچنین در باره ظرفیتهای استان برای همکاری با ایران ازجمله در زمینه انرژی و صنعت و کشاورزی، توضیحاتی داد.

در این دیدار جمعی از مقامهای استان از جمله ˈشی جانگ جونگˈ دبیر حزب و ˈجانگ وانجنˈ رییس کمیسیون امور خارجی استان حضور داشتند.

منبع: تسنیم
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 462

به "رهبران چین نگاهی عمیق به روابط تهران - پکن دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبران چین نگاهی عمیق به روابط تهران - پکن دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید