رسیدگی به 12 هزار پرونده تخلف ساختمانی مناطق تبریز در سال 99

به گزارش آی تی گپ، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیر کمیسیون های متمرکز ماده 100 شهرداری تبریز از رسیدگی و معین تکلیف نزدیک به 12 هزار پرونده تخلف ساختمانی مناطق در کمیسیون های متمرکز طی سال گذشته اطلاع داد.

رسیدگی به 12 هزار پرونده تخلف ساختمانی مناطق تبریز در سال 99

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

مجید اکبری با اعلام این خبر گفت: برگزاری منظم جلسات با حضور تمامی اعضا با به حداقل رساندن زمان پاسخگویی به پفراینده های ارسالی مناطق به کمیسیون های متمرکز، پیگیری آرای قرار کمیسیون ها جهت صدور رای نهایی، تاکید بر رعایت موارد شکلی پفراینده های ماده 100 برای رابطان مناطق قبل از ارسال پفراینده ها و رعایت انصاف و عدالت در انشای رای و ارجاعات کارشناس رسمی از جمله جنبه های مثبت متمرکزسازی کمیسیون های ماده 100 شهرداری تبریز بوده است.

وی ادامه داد: حذف پفراینده فیزیکی از جلسات کمیسیون های ماده 100 یکی از اهداف و برنامه های متمرکزسازی کمیسیون های ماده 100 مناطق بود که از اوایل سال گذشته در کمیسیون های مرکز اجرا شد.

وی اضافه کرد: حذف پفراینده فیزیکی ضمن یاری به جلوگیری از اپیدمی ویروس کرونا در انتقال از سطوح و یا ناشی از رفت و آمدهای پرسنل و عوامل ماده 100 بین مناطق و مرکز، باعث شفاف سازی عملکرد این حوزه در آنالیز و ارائه پفراینده ها در جلسات کمیسیون ها و حذف بسترها و زمینه های مستعد فساد و تخلف در فرایند تشکیل و تکمیل پفراینده های تخلف شد.

اکبری اظهار کرد: با توجه به طرح پفراینده ها در جلسات کمیسیون به غیر کاربر منطقه و بدون هیچ گونه حاشیه و تعلقی به شهرداری منطقه توسط کارشناس مرکز، باعث قطع زنجیره مستقیم طرح پفراینده ها در کمیسیون ها توسط افراد تشکیل دهنده و تهیه کننده گزارش پفراینده شده است که این امر طرح سریع و اصولی پفراینده جهت صدور رای را به همراه دارد.

وی اضافه کرد: از موارد قابل توجه و ارزشمند دیگر این متمرکزسازی، شفاف سازی عملکرد این حوزه در رسیدگی به پفراینده های ماده 100 با آنالیز کارشناسان قبل از طرح پفراینده ها در جلسات کمیسیون های ماده 100 به لحاظ ضوابط و مقررات طرح تفصیلی و موارد شکلی پفراینده و تکریم ارباب رجوع با صدور آنلاین آرا و ارسال پیامک جهت اطلاع رسانی از مرحله پفراینده خود است.

وی گفت: هم گنین ساختار کمیسیون ها از نظر تشکیلاتی ساماندهی شده و استانداردسازی و یکسان سازی کلیه فرم های مورد استفاده در جلسات با نمایش بافت محل و تصاویر تخلفات ساختمانی بارگذاری شده در سیستم برای هر پفراینده انجام گرفته است که با ایجاد یک فرایند مدون در اعمال ضوابط طی تحلیل خلاف ها و به حداقل رساندن آرای قرار کمیسیون ها و سعی در صدور آرای قطعی در اولین جلسه کمیسیون از دستاوردهای دیگر این متمرکزسازی است.

وی اظهار کرد: با توجه به آنالیز گزارش های آماری، نزدیک به 40 درصد پفراینده های بدوی با قرار کمیسیون ها و نزدیک به 50 درصد پفراینده های بدوی به استناد تبصره 10 ذیل ماده 100 دوباره در جلسات کمیسیون طرح شد. به عبارتی آمار پفراینده های ماده صد مطروحه در کمیسیون های ماده 100 مرکز در سال گذشته بالای 21 هزار بار بوده است.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، مدیر کمیسیون های متمرکز ماده 100 شهرداری گفت: مقایسه عملکرد این کمیسیون ها در سال گذشته با سال پیش از آن، نشان دهنده کاهش 20 درصدی تعداد پفراینده های ماده 100 شهرداری تبریز است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1719

به "رسیدگی به 12 هزار پرونده تخلف ساختمانی مناطق تبریز در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسیدگی به 12 هزار پرونده تخلف ساختمانی مناطق تبریز در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید