دو فرنگی کار شیرازی در صدر رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی

به گزارش آی تی گپ، به گزارش خبرنگاران، میثم دلخانی قهرمان کشتی فرنگی جهان پس از ثبت یک موفقیت دیگر و کسب عنوان برترین فرنگی کار وزن 63 کیلوگرم جهان در رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگاران گفت: در ابتدا خدا راشاکرم و این موفقیت را مدیون مربیان سازنده خود آقایان نظام حسینی، عباس محب تاش، امیدنوروزی و محمدصادقی و همچنین سرمربی تیم ملی آقای محمدبنا هستم که در طول این سال ها زحمات زیادی برای من کشیدند.

دو فرنگی کار شیرازی در صدر رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی

قهرمان کشتی فرنگی جهان در ادامه افزود: در شرایطی در رنکینگ جهانی اول شدم که فیلا امتیاز پنج رقابت را مد نظر قرار داد که من تنها در دو رقابت شرکت کرده بودم و با این وجود به عنوان بهترین فرنگی کار وزن 63 کیلوگرم انتخاب شدم ضمن آنکه در این وزن، کشتی گیر گرجستانی که در فینال مسابقات جهانی و حریف آذربایجانی که در پای فینال، آنها را مغلوب کرده بودم در رده های دوم و سوم رده بندی وزن 63 کیلوگرم قرار گرفتند.

دلخانی در مورد ادامه کار خود نیز بیان نمود: هم اکنون در حال ریکاوری هستم و قرار است اسفندماه به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی دعوت شوم که این اردو برای رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در کشور قزاقستان است اما اینکه به مسابقات آسیایی اعزام شوم یا خیر به تصمیم کادر فنی بستگی دارد و فعلاً هیچ چیز مشخص نیست.

میثم دلخانی کشتی گیر آینده دار اهل روستای دلخان شهرستان سپیدان استان فارس، در پیکارهای جهانی کشتی فرنگی 2021 که چندی پیش در شهر اسلو کشور نروژ برگزار شد در وزن 63 کیلوگرم با اقتدار به مقام قهرمانی و نشان خوشرنگ طلا دست یافت.

در رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی سه کشتی گیر ایرانی بنام های میثم دلخانی، محمدرضا گرایی و یوسفی در اوزان 63، 67 و 130 کیلوگرم به عنوان بهترین فرنگی کاران این اوزان معرفی شدند که به هر نفر 200 هزار دلار جایزه تعلق می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2075

به "دو فرنگی کار شیرازی در صدر رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی" امتیاز دهید

1 کاربر به "دو فرنگی کار شیرازی در صدر رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو فرنگی کار شیرازی در صدر رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید