دهکده طبیعت، جایی برای تمرین مهربانی با حیوانات

به گزارش آی تی گپ، دهکده طبیعت قزوین را شاید بتوان یک پناهگاه برای حیوانات آزرده و آسیب دیده دانست. محلی که در آن انسان ها با حیوانات مهربانند، التیامی برای دردهایشان پیدا می نمایند و مرهمی بر زخمشان می گذارند. و پاسخ این محبت را هم می گیرند، گویی مهربانی در حیات وحش ماندگار است. سند این ماندگاری رفتاری است که می توان به تماشایش نشست، پلنگی که به آغوش پرستار خود می رود، و بچه شیری که به پاس لطف انسان ها به پدر و مادرش، به شیوه خودش به آن ها ابراز محبت می نماید. اینجا می گردد نتیجه مهربانی با طبیعت را دید، نتیجه دوستی با حیوانات و حمایت از آن ها را.

دهکده طبیعت، جایی برای تمرین مهربانی با حیوانات

دامپزشکان مجرب در دهکده طبیعت، حیوانات آسیب دیده ای را که در سیرک یا در جریان انتقال غیر قانونی و قاچاق آسیب دیده اند درمان می نمایند، اما پس از طی دوره درمان این حیوانات به علت شرایطی که دارند امکان زندگی در طبیعت را ندارند، همین است که ساکن دهکده می شوند. مدتی است برای بزرگتر شدن قلمرو این حیوانات و خروجشان از قفس ها، سافاری پارکی در همسایگی دهکده طبیعت ایجاد شده تا بعد از بهبود بتوانند در فضایی مناسب تر به زندگی ادامه دهند. به گفته نوری مدیر پروژه نخستین سافاری پارک ایران، در این پروژه 7 دره طراحی شده که در حال حاضر سه دره مورد بهره برداری قرار گرفته و اختصاص به زندگی گوزن های زرد، قوچ و میش و کل و بز دارد. در فاز بعدی این پروژه دره های بعدی فعالیت خود را شروع خواهند کرد که محل زندگی گرگ، خرس، ببر و پلنگ هایی می شوند که ساکن دهکده طبیعت هستند.

در کنار تمام امکاناتی که برای بهبود شرایط گونه های مختلف جانداران در دهکده طبیعت وجود دارد، در آینده نزدیک نخستین بیمارستان حیات وحش ایران در منطقه باراجین مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

منبع: گردشبان
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1854

به "دهکده طبیعت، جایی برای تمرین مهربانی با حیوانات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهکده طبیعت، جایی برای تمرین مهربانی با حیوانات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید