درخواست آزمایش آب آلوده را دادم اما انجام نشد

به گزارش آی تی گپ، عضو تیم ملی ووشو که طی روزهای گذشته خبر مثبت شدن تست دوپینگش منتشر شده بود گفت: رئیس فدراسیون ووشو به دلیل معذوریت هایی که داشت از پاسخ دادن به این موضوع خودداری کردند و من مطمئن هستم و به همه می گویم که این مسائل به دلیل تغییرات در داخل فدراسیون بوجود آمده است. به هر حال افشا کردن بعضی مسائل زمانی اتفاق می افتد که بعضی روابط از بین می رود.

درخواست آزمایش آب آلوده را دادم اما انجام نشد

وی که با برنامه ورزش ایران از رادیو ایران صحبت می کرد ادامه داد: قرار نبود از موضوع فوق مردم آگاه نشوند و اصلاً قراری بر این موضوع نبود. ولی کسی نمی آید با صدای بلند عنوان کند که من دوپینگ نموده ام. طبق قانون جهتی طی شده و فدراسیون جهانی هم اعلام نموده است. ولی اینکه اکنون این شرایط پیش می آید فقط به دلیل همین تغییرات در فدراسیون است و آن کسانی که باید بدانند، می دانند.

قلی پور در پاسخ به این سوال که موضوع چه زمانی به شما ابلاغ شد، پاسخ داد: ما جلسه ای با وادا و فدراسیون جهانی داشتیم و در آن جلسه کلیه مسائل مربوط به موضوع را تشریح نموده و عنوان داشتیم که این اتفاق دستکاری شده بوده و عمدی نبوده است. وقتی به من ابلاغ شد، در جلسه ای که رئیس فدراسیون، دکتر لشگری، حسین اوجاقی حضور داشتند، سوال کردم که ماده ممنوعه چه چیزی بوده است؟ که پاسخ دادند استانادول بوده است. که من نمی دانستم اصلاً چی هست.

سرگروه سابق تیم ملی ووشو ادامه داد: اگر ماده تزریقی بود که باید اشتباه خود را قبول می کردم، یعنی خودم تزریق نموده ام. ولی چون خوردنی است، چنین چیزی را هیچ زمانی قبول نمی کنم. هیچ زمانی در زندگی ورزشی و قهرمانی خود دست به چنین اقدامی نزده ام. من 13 سال عضو تیم ملی بوده و میانگین سالی دوبار تست دوپینگ داده ام. من و دو عضو دیگر تیم ملی جزو نخبگان ووشو جهان بودیم. ما تعهد نامه ای را امضا کردیم که بر اساس آن کمیته ضد دوپینگ فدراسیون جهانی اجازه دارد هر زمان از شبانه روز در هر مکانی که صلاح دانست، محل تمرین، اشتغال، زندگی و… آمده و آزمایش دوپینگ بگیرد. آنقدر به خودم اطمینان دارم که چنین تعهدنامه ای را امضا نموده ام.

وی با بیان اینکه تا سال 2017 تست دوپینگ داده است، گفت: نمی گویم بهترین بودم، ولی جزو بهترینها بوده ام. وقتی یک نفر 12، 13 سال عضو یک تیم ملی در بالاترین سطح ورزش می نماید. جدا از بحث ورزشی قهرمانی، بدنی و تکنیکی باید هوش ادامه این جهت طولانی را داشته باشید. فقط ورزش کردن نیست. یعنی من متوجه نبودم در مسابقه ای که قصد بوسیدن چهار گوشه سکو و خداحافطی از جهانی قهرمانی را داشتم، دوپینگ کنم.

قلی پور در خصوص وجود ماده ممنوعه در آب معدنی مصرف شده گفت: اتفاقاتی طی دو روز قبل از اعزام در اتاق من و معین تقوی افتاد که نمی توان در این زمان تشریح کرد. این موضوع آبروی من است. تمام کسانی که من را می شناسند می دانند که من چنین کاری را هرگز انجام نمی دهم. حتی دو رئیس فدراسیون کشورهای دیگر با من تماس گرفتند و اعلام کردند که باورکردنی نیست. تقوی هم چنین کاری را نمی نموده چرا که برای هر دو ما یک ماده ممنوعه در تست ها معین شده است.

ملی پوش پرافتخار ووشو ایران در انتها گفت: من به این مسائل خیلی فکر کردم، چرا وقتی آب ارسال و درخواست آزمایش کردم، این کار انجام نشد؟ اینها همه شائبه های زیادی دارد. آخر کار این است که تست دوپینگ من مثبت شده است. الان زمان آن نیست که موضوع را بیشتر بازکنیم. به هر حال من و هم معین تقوی معتقدیم که دست کاری شده است. من سند و مدرک دارم که موضوع مدیریت شده و با هدایت اشخاص دیگر این کار اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1238

به "درخواست آزمایش آب آلوده را دادم اما انجام نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست آزمایش آب آلوده را دادم اما انجام نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید