خنیفر: ورود 100 هزار دانشجو معلم فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به بدنه آموزش و پرورش

به گزارش آی تی گپ، رئیس دانشگاه فرهنگیان، از ورود یکصد هزار دانشجو معلم به وزارت آموزش و پرورش طی مهر ماه امسال اطلاع داد.

خنیفر: ورود 100 هزار دانشجو معلم فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به بدنه آموزش و پرورش

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان در شورای مدیران کل دانشگاه فرهنگیان، با عظیمداشت روز معلم و با اشاره به برگزاری مراسم تودیع، تدفین و بدرقه شهید خوشنام و یادگار دفاع مقدس، در مکان سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان، ایام ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای تقویت اراده، تصمیم گیری های عظیم و کسب رضایت حق تعالی دانست.

خنیفر، فعالیت ها و اقدامات دانشگاه فرهنگیان را همچون دیگر دانشگاه های کشور در 15 ماه نفس گیر کرونا، قابل تقدیر دانست و گفت: اگر چه آموزش های مجازی نمی تواند جای آموزش های حضوری را بگیرد، اما موقعیت پیش آمده فرصت بسیار خوب و مناسبی برای تمرین و مهارت جایگزینی است.

وی، آموزش های مجازی را در زمان حاضر با اهمیت اعلام و خطاب به مدیران کل تاکید نمود: اهتمام همه شما به منظور کاربرد بهینه آموزش های مجازی، بیان نقاط ضعف و ارائه راه حل در زمان کنونی و یا در تداوم کرونا لازم و لازم است. چرا که استفاده از ظرفیت های پنهان و نهان این آموزش ها نیز در زمان پساکرونا هم الزامی است.

این مقام مسئول، تعصب نسبت به دانشگاه و حساس بودن به مسائل آن را با اهمیت خواند و اضافه نمود: هر یک از ما نماینده حقوقی دانشگاه هستیم. باید در هر موقعیت و صندلی با حفظ شان و منزلت یک دیگر و همچنین با مبنا قرار دادن عدالت به شایستگی وظایف خود را به خاتمه رسانیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به انجام امور مراجعه کنندگان دانشگاه بر پایه قوانین توضیح داد: امید واهی ندادن و انجام اقدامات بر پایه اصول و قوانین به منظور جلب رضایت فرد مراجعه کننده، یک ضرورت است.

خنیفر، دانشگاه فرهنگیان را خانواده ای معنوی معرفی و ادامه داد: حل مسائل دانشگاه درون این مکان، رازداری و در عین حال ذکاوت و همچنین خودآغازگری از جمله موارد مهم و قابل توجه است.

وی همچنین نگاه دین اسلام را به اصول و قواعد بسیار دقیق و تیزبینانه بیان کرد و اضافه نمود: در انجام کار ها باید خودآغازگر بود و بنا به تاکید امیرمومنان (ع) با رعایت نظم و ترتیب، امور را پیش برد.

دبیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، مسئولیت پذیری را یکی از مهم ترین ویژگی های فرد در سیستم اداری برشمرد و توضیح داد: باید مدام در حال آموزش بود. نقاد بودن، بیان حقیقت و امین بودن نیز از دیگر ویژگی ها و فضائل ارزشمند فرد برای کسب موفقیت در زمینه های کاری به شمار می رود.

این مقام مسئول، با تشکر از اقدامات و فعالیت های کلیه بخش ها و واحد های دانشگاه در راستای پیشبرد اهداف معین شده گفت: با توجه به تحویل یکصد هزار دانشجو معلم به وزارت آموزش و پرورش طی مهر ماه امسال، توجه بیش از پیش به وظایف، پایبندی به رسالت و انجام دقیق امور، تسهیل کننده دستیابی به اهداف دانشگاه است.

خنیفر، انسان را بهترین خود ارزیاب معرفی کرد و اضافه نمود: تنها محکمه ای که حقیقت را بیان می نماید، وجدان فرد است.

وی در سرانجام با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) گفت: از دست دادن فرصت های خیر، برای انسان مایه غم و اندوه است. باید در این عمر کوتا و گذران با تمام توان نسبت به انجام امور اهتمام ورزید و به هنگام و به موقع امور را به خاتمه رساند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1723

به "خنیفر: ورود 100 هزار دانشجو معلم فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به بدنه آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خنیفر: ورود 100 هزار دانشجو معلم فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به بدنه آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید