خطر در کمین آپارتمان نشین های قزوینی ، 80 درصد آسانسورها غیراستاندارد هستند

به گزارش آی تی گپ، گروه استان ها- مدیرکل اداره استاندارد استان قزوین گفت: 80 درصد از آسانسورها و بالابرهای موجود در ساختمان ها و بناهای استان قزوین غیراستاندارد هستند.

خطر در کمین آپارتمان نشین های قزوینی ، 80 درصد آسانسورها غیراستاندارد هستند

جهت دریافت خدمات آلاچیق قیمت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

سیروس صارمی در گفت وگو با خبرنگار آی تی گپ در قزوین با بیان اینکه آسانسورها امروز به مشکل اصلی ساختمان های چند طبقه و مجتمع های مسکونی پرجمعیت در استان تبدیل شده اند، گفت: متاسفانه 80 درصد از آسانسورها و بالابرهای موجود در ساختمان ها و بناهای استان قزوین غیراستانداردند که برای حل این مشکل باید نظارت ها را تشدید کنیم.

وی با یادآوری استاندارد بودن آسانسورها و بالابرها هنگام نصب در ساختمان ها اضافه نمود: این آسانسورها هنگام نصب تاییدیه ما را دریافت می نمایند، وگرنه سازندگان ساختمان نمی توانند از شهرداری مجوز سرانجام کار بگیرند؛ اما متاسفانه ساکنان بیشتر ساختمان ها و مجتمع های مسکونی در استان قزوین اقدام به بازرسی دوره ای آسانسورها نمی نمایند و این آسانسورها به مرور زمان مستهلک شده و از استاندارد خارج می شوند.

صارمی با ذکر اینکه آسانسورها هر سال یک بار بازرسی دوره ای شوند، ادامه داد: اگر مدیران ساختمان هر سال برای بازرسی دوره ای مراجعه ننمایند و گواهی ارزیابی های دوره ای را کسب ننمایند، پروانه استاندارد آسانسور آنها خود به خود باطل می گردد. بنابراین می توان گفت 80 درصد از آسانسورهای موجود در ساختمان های استان ارزیابی دوره ای نمی شوند.

مدیرکل استاندارد استان با تاکید بر ضرورت اخذ استاندارد برای همه آسانسورهای موجود در استان قزوین گفت: اگر این آسانسورها بازرسی دوره ای نشده و پروانه استاندارد نگیرند، بیمه هیچ تعهدی در قبال حوادث احتمالی مرتبط با آسانسورها نخواهد داشت و حتی اگر کسی به خاطر سقوط آسانسور غیراستاندارد جانش را از دست بدهد، مسئولیت آن به عهده مالکان و بهره برداران از آسانسور است.

صارمی با بیان اینکه شرط اول شرکت های بیمه برای پرداخت خسارت های مربوط به آسانسور داشتن پروانه استاندارد است، اضافه نمود: بنابراین اگر فردی در اثر یک حادثه در یک آسانسور غیراستاندارد صدمه ببیند، شرکت بیمه زیربار پرداخت خسارت نخواهد رفت.

وی در پاسخ به سؤالی درباره میزان استاندارد بودن آسانسورهای شهرک مهرگان قزوین گفت: بر مبنای تصمیمی که در شورای مسکن استان گرفته شده، وظیفه نظارت بر کیفیت آسانسورهای مهرگان به عهده سازمان نظام مهندسی گذاشته شده تا بر مبنای مبحث 15 مقررات ملی ساختمان بر ایمنی این آسانسورها نظارت نمایند. البته نظر ما این است که این آسانسورها هم باید پروانه استاندارد بگیرند تا نگرانی مردم مهرگان در این زمینه برطرف شوند.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1268

به "خطر در کمین آپارتمان نشین های قزوینی ، 80 درصد آسانسورها غیراستاندارد هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر در کمین آپارتمان نشین های قزوینی ، 80 درصد آسانسورها غیراستاندارد هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید