شرح مهدی تاج درباره شایعه حذف پرسپولیس

به گزارش آی تی گپ، رئیس فدراسیون فوتبال که صبح امروز در جلسه ستاد عالی بازی های آسیایی و پاراآسیایی شرکت نموده بود، پس از این جلسه در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: امروز جلسه ستاد عالی بازی های المپیک بود و من هم در این جلسه بودم. بحث درباره تیم امید بود و شرایط، موانع و قابلیت ها و ظرفیت های تیم امید و توانمندی های کشورمان را اعلام کردیم و همه صحبت ها را شنیدند و تصمیم گیری خوبی انجام شد. قرار شد که به سرعت سرمربی تیم ملی امید را اعلام کنیم و شاید همین امروز این موضوع را اعلام کنیم.

شرح مهدی تاج درباره شایعه حذف پرسپولیس

وی اضافه کرد: البته همه موضوعات، سرمربی نیست، اما الان از نظر ما به عنوان فدراسیون فوتبال، زمان آن است که به سرعت این موضوع اعلام گردد و اگر ما قبلا هم اعلام می کردیم، امکان برگزاری اردو نبود، اما این هفته لیگ ما تمام می گردد و باید به سمت تشکیل اردو های تیم ملی امید و تیم های دیگر برویم. به همین علت امروز، روز مناسبی برای ستاد عالی بازی ها بود که گزارش فدراسیون فوتبال هم به صورت مفصل مطرح گردد.

تاج در مورد گزینه ها راهنمایی تیم امید گفت: بنا شده که امروز اعلام گردد. به هر حال گزینه هایی هست و کشور هم قابلیت ها و مربی های خوبی دارد که هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند. همین که الان حساسیتی برای تیم امید هست که بعد از سال ها همه نگران این هستند که به المپیک صعود کند، خیلی خوب است. این حساسیت قبلا به این شیوه نبود. ارزیابی من روی این موضوع مثبت است و امیدوارم بتوانیم رجحانن نتیجه را بگیریم.

رییس فدراسیون فوتبال درباره مطرح شدن نام مجتبی حسینی و علیدوستی برای سرمربیگری تیم امید بیان کرد: به جز این دو نفر هم کسان دیگری هستند که مطرح شده است. فقط امروز و فردا باید برای این موضوع صبر کرد و قطعا اعلام می گردد و هفته آینده کار آغاز می گردد.

تاج درباره جذابیت هفته های سرانجامی لیگ و بعلاوه رعایت مساوات برای تیم های لیگ رجحان در هفته سرانجامی شرح داد: ضعف هایی وجود دارد، اما خوشبختانه قابلیت ها خیلی بیشتر است و همین که میلیون ها نفر به ورزشگاه می آیند و همه ورزشگاه ها پر است، نکته مثبتی است و از طرفی همه چیز هم به هفته آخر کشیده شد. مجموعه بخشنامه هایی صادر شده که یکی مربوط به ناظران است که دیروز ناظر ها کارشان را انجام دادند. البته برای سال آینده ممکن است تغییراتی در نگاه ناظران لیگ و ناظران داوری انجام بدهیم، اما دیروز، روز خوبی برای ناظران لیگ و ناظران داوری بود و داوری ها هم بد نبودند؛ البته به هر جهت اشتباهاتی هم داشته اند که من دقیق نمی دانم.

او ادامه داد: در مورد هفته سرانجامی، پس فردا جلسه ای در فدراسیون فوتبال با حضور مسئولان سازمان لیگ، کمیته داوران، کمیته انضباطی و اخلاق برگزار می گردد و صحبت هایی هم شده که مطمئنا کمیته اخلاق و کمیته انضباطی تصمیماتی جدی برای آن خواهد گرفت.

تاج در مورد صدور مجوز حرفه ای برای سرخابی ها شرح داد: عده ای گفتند که ممکن است یک تیم اوت گردد و یک تیم اوت نگردد، اما اصلا چنین نگاهی وجود ندارد. هر باشگاهی حذف می گردد، دلایل آن به صورت جدی از سوی AFC و کمیته صدور مجوز حرفه ای اعلام خواهد نمود و اینطور نیست که با حرف کسی، یک باشگاه حذف گردد و یک باشگاه حذف نگردد و حتما باید دلایل آن با کد های صدور مجوز حرفه ای اعلام گردد. من شرایط باشگاه های کشورمان را خوب می بینیم و مثل کسانی که نگران هستند و نگرانی خودشان را به همه تعمیم می دهند، منفی نگاه نمی کنم، اما به هر جهت باید صبر کنیم تا کمیته صدور مجوز حرفه ای اعلام نظر کند و سپس راستی آزمایی از طرف AFC انجام می گردد. نگرانی خاصی نیست؛ نه اینکه همه تیم ها تایید شوند، اما اینکه نفوذی صورت بگیرد یا فردی بتواند کاری کند، درست نیست و با علت یک باشگاه حذف یا ابقا خواهد شد.

رییس فدراسیون فوتبال درباره مشکل سیستم بلیت فروشی شرح داد: هفته آخر مدیریت می گردد، اما بلیت فروشی کلا در اختیار باشگاه ها است؛ مسئولیت، کنترل، برنامه ریزی و ... کاملا در اختیار باشگاه ها است و سازمان لیگ تنها یک نقش نظارتی دارد که می تواند آن را بیشتر کند. در شرایط فعلی ورزشگاه آزادی به لحاظ جمعیت و نظرات بعضی نهادها، مشکلاتی دارد، اما امیدواریم سال آینده به یک برنامه ریزی برسیم با هر فردی با بلیت خریداری شده، روی صندلی خودش بنشیند. این اتفاق کار سختی نیست و حتما حل می گردد.

او در سرانجام در پاسخ به اینکه شنیده می گردد ورزشگاه آزادی میزبان لیگ قهرمانان آسیا نخواهد بود، گفت: من چنین چیزی را نشنیده ام و فکر نمی کنم صحت داشته باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1402 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2344

به "شرح مهدی تاج درباره شایعه حذف پرسپولیس" امتیاز دهید

1 کاربر به "شرح مهدی تاج درباره شایعه حذف پرسپولیس" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح مهدی تاج درباره شایعه حذف پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید