برگزاری متمرکز مرحله یک هشتم تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش آی تی گپ، به گزارش خبرنگاران، در حالی که پیش از این مقرر بود مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا به صورت تک بازی برگزار گردد، اما خبرهای رسانه های امارات و عربستان حاکی است محتمل است کنفدراسیون فوتبال آسیا در برنامه خود تجدیدنظر کند.

برگزاری متمرکز مرحله یک هشتم تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا

روز گذشته روزنامه الاقتصادیه عربستان مدعی شد AFC در حال آنالیز طرحی برای برگزاری مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز است.

روزنامه الاتحاد امارات هم با اشاره به این طرح جدید کنفدراسیون آسیا، برنامه های این نهاد را تشریح کرد.

الاتحاد تاکید نمود که تصمیم AFC به شرایط ویروس کرونا و تصمیم کمیته اضطرار و بحران بستگی دارد و سپس بر اساس آن برای مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیا تصمیم گیری می گردد.

این روزنامه نوشت: برگزاری تلفیقی و متمرکز لیگ قهرمانان آسیا در مراحل پایانی هنوز روی میز AFC است. این به معنای برگزاری مراحل یک هشتم و یک چهارم به صورت متمرکز است؛ در صورتی که برگزاری این مراحل به صورت تک بازی امکان پذیر نباشد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: پیگیری ها نشان می دهد اگر به دلایل مربوط به همه گیری کرونا در قاره آسیا اجرای برنامه قبلی (برگزاری مراحل یک هشتم و یک چهارم به صورت تک بازی) امکان پذیر نباشد، برنامه جایگزین این رقابت ها در مرحله یک هشتم و یک چهارم، سیستم متمرکز خواهد بود. سپس باید در انتظار شرایط ماه اکتبر ماند. در صورت عدم برگزاری مسابقات نیمه نهایی به صورت بازی داخل و خارج از خانه، این مرحله هم به صورت متمرکز و با کاهش فاصله زمانی ملاقات رفت و برگشت انجام می گردد و ممکن است به تیم ها پیشنهاد بازی در زمین بی طرف داده گردد. این امر بر اساس پیشرفت های مربوط به ویروس کرونا مشخص می گردد و اگر شرایط بهبود یابد، برنامه مسابقات بدون تغییر می ماند.

به گزارش خبرنگاران، ایران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا سه نماینده دارد. پرسپولیس باید با استقلال تاجیکستان بازی کند، تراکتور به مصاف النصر عربستان می رود و استقلال هم با الهلال عربستان ملاقات خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1729

به "برگزاری متمرکز مرحله یک هشتم تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری متمرکز مرحله یک هشتم تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید