تایلند رکورد گردشگری را در سال 2017 زد

به گزارش آی تی گپ، در سال گذشته (2017) صنعت گردشگری در کشور تایلند رشد فراوانی داشته است و انتظار میرود در سال 2018 نیز این روند ادامه پیدا کند در 29 دسامبر تعداد گردشگرانی که از تایلند دیدن کرده اند به رقم بی سابقه 35 میلیون رسیده است که در واقع رکورد جدیدی محسوب میگردد.

تایلند رکورد گردشگری را در سال 2017 زد

تایلند در طول سال 2017 میلادی از 35 میلیون بازدیدکننده که از طریق قطر ایرویز و از دبی حرکت می‌کردند و در فرودگاه بانکوک فرود می‌آمدند، پذیرایی کرد. این رشد عظیم گردشگری در تور تایلند باعث دستاوردهای اقتصادی زیادی در این کشور شده است.

خانم استفانی هارینگ، معماری اهل مونیخ آلمان است که در سال 2015 کمپین سازماندهی و پاداش به کشورهایی که رکورد بازدیدکننده را می‌شکنند، راه‌اندازی کرده است. خانم استفانی به تایلند لقب Luckiest Visitor داد.

هارینگ توسط نمایندگان صنعت گردشگری بخش خصوصی و مدیران ارشد گردشگری تایلند (TAT) مورد استقبال گرمی قرار گرفت. این ششمین بازدید وی از تایلند است و قصد دارد سه هفته را با دوستانش در بانکوک، چیانگ مای و کو فی فی (کرابی) بگذراند. او دو بلیت رفت و برگشت کلاس اقتصادی به تایلند، پنج شب اقامت در تایلند و گواهی امضا شده از سازمان گردشگری تایلند دریافت کرد.

Weerasak Kowsurat وزیر گردشگری و ورزش تایلند در حالی که به خانم استفانی هدیه را تقدیم کرد گفت:

35 میلیون بازدیدکننده برای کشور تایلند نقطه عطفی برای ما محسوب می‌شود و بدین معنی است که ما به هدف خود در سال 2017 رسیده‌ایم. وی همچنین افزود پیش از این حدود 34 میلیون گردشگر در تایلند حدوداً 50 میلیارد دلار خرج کرده‌اند.

اقای وزیر افزود:

این راه موفقیت ادامه دارد و مسیری را برای ارتقا فرهنگ محلی تایلند گسترش می‌دهد. سازمان گردشگری تایلند مفهوم جدید ارتباطات «Open to the New Shades» را معرفی می‌کند که هدف آن معرفی جاذبه‌ها و تجربیات محلی تایلند است که تاکنون برای بازدیدکنندگان کشف نشده است. این مفهوم جدید را در 5 قسمت طبقه‌بندی می‌کند: غذاهای تایلندی، هنر و صنایع دستی، طبیعت و سواحل و شیوه زندگی.

آقای Yuthasak Supasorn مدیر سازمان گردشگری تایلند گفت:

این مفهوم جدید که ارائه شده است، طرحی برای بازاریابی سال 2018 است و هدف آن ترویج ایده‌های جدید، تولید درآمد، گسترش اقتصاد گردشگری است. در واقع به دنبال تعادل بین اقتصاد، جامعه و محیط زیست است.

تمام استراتژی‌ها در راستای برنامه توسعه اقتصادی تایلند، برنامه توسعه اجتماعی و دومین برنامه توسعه گردشگری تور تایلند است.

آقای Yuthasak در پایان گفت:

استقبال تایلند از 35 میلیون گردشگر در سال 2017 یک دستاورد قابل توجه است و همه اعضای صنعت گردشگری تایلند به نحوی در این افتخار شریک هستند. این دستاورد به دلیل پیشنهادهای متنوع ما برای گردشگران و تجربیات محلی جدیدی است که به آن‌ها ارائه می‌دهیم.

منبع: traveldailynews.asia

انتشار: 19 دی 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 10

به "تایلند رکورد گردشگری را در سال 2017 زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایلند رکورد گردشگری را در سال 2017 زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید