تایلند و تلاشهایش برای حفظ محیط زیست

به گزارش آی تی گپ، تایلند در تلاش است تا با حفظ محیط زیست همچنان بر تداوم رشد گردشگری این کشور نیز سرمایه گذاری نماید، شعار این کمپین حفاظت از اقیانوس و حفاظت برای قواصی بعدی است که اولین گام این کشور برای جلوگیری از آسیب مداوم اکوتوریسم میباشد.

تایلند و تلاشهایش برای حفظ محیط زیست

غواصان شرکت‌کننده در تور تایلند در طول غواصی خود، تشویق می‌شوند تا علاوه بر اینکه شناوری خود را کنترل می‌کنند از اکوسیستم دریایی تایلند نیز محافظت کنند.

بر اساس پروژه «حفاظت از اقیانوس» تایلند، سازمان گردشگری تایلند (TAT) رسماً کمپین «حفاظت از اقیانوس و حفاظت برای غواصی بعدی» را راه‌اندازی کرده است و به غواصان به منظور کمک به حفاظت از اکوسیستم دریایی تایلند، تخفیف در سفرهای غواصی را پیشنهاد می‌دهد.

غواصان علاقه‌مند تشویق می‌شوند که فقط سه مرحله آسان را انجام دهند؛ اول، آن‌ها باید با یک اپراتور غواصی شرکت‌کننده در این طرح هماهنگ کنند و اعلام کنند که مایل به پیوستن به این پروژه هستند. پس از آن اپراتور ساحلی یک کیسه جمع‌آوری زباله خاصی به آن‌ها می‌دهد. دوم، غواصان درحالی‌که از شیرجه خود لذت می‌برند، زباله‌ها را جمع آوری می‌کنند و کیسه‌های زباله را برمی‌گردانند و سپس روی گذرنامه غواصی آن‌ها مهر زده می‌شود. سوم، آن‌ها می‌توانند از تمبر برای استفاده از تخفیف ویژه در سفر بعدی خود استفاده کنند. اپراتورهای شرکت کننده در این طرح و سایت‌های غواصی به آسانی در تمام نقاط دریایی قابل دسترس هستند. کمپین «حفاظت از اقیانوس و حفاظت برای غواصی بعدی» بخشی از پروژه Upcycling the Oceans است و با همکاری سازمان گردشگری تایلند، شرکت عمومی جهانی شیمی و بنیاد Ecoalf راه‌اندازی شده است. هدف آن‌ها علاوه بر تبدیل خرده پلاستیک‌های موجود در اقیانوس به نخ و پارچه، تمیز کردن اقیانوس و جلوگیری از تخریب آن است.

انتشار: 20 دی 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 12

به "تایلند و تلاشهایش برای حفظ محیط زیست" امتیاز دهید

1 کاربر به "تایلند و تلاشهایش برای حفظ محیط زیست" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایلند و تلاشهایش برای حفظ محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید