ایران و ونزوئلا سند همکاری 20 ساله تدوین می نمایند

به گزارش آی تی گپ، وزیر امور خارجه کشورمان اقدام آمریکا در ربایش دیپلمات ونزوئلایی در دماغه سبز را محکوم و آن را یک نوع راهزنی مطرح کرد.

ایران و ونزوئلا سند همکاری 20 ساله تدوین می نمایند

به گزارش ایسنا، حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان ظهر روز دوشنبه بعد از انجام دور اول مصاحبه های مشترک با وزیر خارجه ونزوئلا در یک نشست مطبوعاتی با همتای ونزوئلایی خود اظهار کرد: در این ملاقات تاکید کردیم که نقشه راه 20 ساله بین دو کشور ایران و ونزوئلا تدوین گردد.

وی اضافه نمود: قبل از خاتمه سال میلادی کمیسیون مشترک مالی دو کشور برگزار می گردد و در این کمیسیون در خصوص نقشه راه همکاری های 20 ساله دو کشور رایزنی و مصاحبه می کنیم.

وی بعلاوه اضافه نمود: در ماه های آینده سفر آقای مادورو رئیس جمهور ونزوئلا به تهران را خواهیم داشت و در جریان آن سفر سند همکاری های 20 ساله تهران و کاراکاس به امضای وزرای خارجه دو کشور خواهد رسید.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان با بیان اینکه همه این ها تاییدی بر این موضوع است که روابط دو کشور جهت رو به رشدی را طی می نماید، گفت: دو کشور در زمینه های فنی، مالی، تجاری، علمی، فناوری، معدن و انرژی می توانند این همکاری ها را توسعه دهند و پتانسیل خوبی بین دو کشور در این زمینه وجود دارد.

وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه در سال های اخیر توافقات خوبی بین دو کشور به امضا رسیده و بخش مهمی از آن در حال اجرایی شدن است، گفت: ایران از مردم ونزوئلا رئیس جمهور مادورو و تمامی نهاد های قانونی در ونزوئلا حمایت می نماید و سیاست های آمریکا علیه ونزوئلا را غیرسازنده می داند.

وزیر امور خارجه کشورمان بعلاوه گفت: ایران دستگیری یک دیپلمات ونزوئلایی در دماغه سبز به وسیله آمریکایی ها و استرداد آن به آمریکا را راهزنی می داند و آن را تعرض به حاکمیت ملی ونزوئلا قلمداد می نماید.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه در جهت همکاری های دو جانبه بین ایران و ونزوئلا اکنون کالا های ایرانی در شهر های مختلف ونزوئلا در دسترس مردم این کشور واقع شده است، گفت: این فرصت خوبی برای تجار ایرانی برای توسعه همکاری ها و فعالیت هایشان در ونزوئلاست. متقابلا زمینه هاو فرصت هایی برای سرمایه گذاری در ایران وجود دارد که تجار ونزوئلایی می توانند از آن استفاده نمایند. این زمینه ها فراهم شده است که جزئیات آن اطلاع رسانی می گردد.

وزیر خارجه کشورمان ادامه داد: در همین جا از بخش خصوصی کشور دعوت می کنم که به فرصت های موجود در ونزوئلا برای سرمایه گذاری توجه کند. ونزوئلا فرصت خوبی برای توسعه همکاری های همه جانبه در زمینه های مختلف است و ما می توانیم در بخش های گوناگون از این فرصت استفاده کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1950

به "ایران و ونزوئلا سند همکاری 20 ساله تدوین می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و ونزوئلا سند همکاری 20 ساله تدوین می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید