ایران از کدام کشورها واکسن کرونا خواهد خرید؟

به گزارش آی تی گپ، خبرنگاران : شرق نوشت ماجرای واکسن کرونا برای مردم ایران حالا پیچیده تر شده و به چندین گزینه خلاصه می شود؛ واردات از چین و روسیه، همکاری با کوبا برای ساخت واکسن یا واکسن شرکت های داخلی.

ایران از کدام کشورها واکسن کرونا خواهد خرید؟

به گزارش خبرنگاران در این مطلب آمده است؛

به نظر می آید گزینه آخر یعنی ساخت واکسن داخلی اصلی ترین و جدی ترین گزینه وزارت بهداشت و مسئولان سیاست گذار در حوزه سلامت جامعه است، هرچند هنوز هیچ واکسن ایرانی ای به موفقیت کامل برای واکسینه کردن جامعه دست پیدا نکرده و تمام گزینه ها در مراحل تست و آزمایش هستند که ممکن است نتیجه این آزمایش ها موفقیت آمیز باشد یا نباشد.

در کنار گزینه ساخت داخل، گزینه همکاری با دیگر کشورها مانند کوبا هم مطرح شده که البته چندان اخبار تازه ای درباره آن موجود نیست و تا به امروز اقدامی عملی انجام نشده یا دست کم رسانه ای نشده است. در مرحله بعد هم پیش بینی می شود که نگاه تصمیم گیران به تولیدات چین و روسیه باشد که در ماه های گذشته از تولید موفقیت آمیز واکسن ویروس کرونا خبر دادند، اما هنوز تأییدیه سازمان جهانی بهداشت را دریافت نکردند. دست کم تا امروز قطعی ترین خبر دراین باره تصیم جدی و قطعی برای واردنکردن واکسن از آمریکا و انگلیس است که دیروز در سخنان رهبر انقلاب بر آن تأکید شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1532

به "ایران از کدام کشورها واکسن کرونا خواهد خرید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران از کدام کشورها واکسن کرونا خواهد خرید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید