اولین سفر بن زاید به دوحه بعد از خاتمه تحریم قطر

به گزارش آی تی گپ، رئیس دولت امارات بعد از گذشت دو سال از سرانجام تحریم چهار کشور امارات، عربستان، مصر و بحرین علیه قطر امروز وارد دوحه مرکز این کشور شد و درباره روابط دوجانبه با امیر قطر گفت وگو کرد.

اولین سفر بن زاید به دوحه بعد از خاتمه تحریم قطر

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی امارات اظهار داشت که محمد بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات امروز (دوشنبه) در سفری رسمی وارد قطر شد.

این اولین سفر بن زاید به قطر بعد از بهبود روابط عربستان و هم پیمانانش با این کشور است.

خبرگزاری امارات اظهار داشت که سفر بن زاید در پاسخ به دعوت رسمی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و با توجه به روابط برادرانه میان دو کشور صورت گرفته است.

بن زاید در توییت خود درباره این سفر نوشت: وارد دوحه شدم که میزبان پیروز جام جهانی است. به برادرم تیمم بن حمد و ملت برادر قطر این دستاورد را تبریک می گوییم.

او اضافه نمود: روابط برادارانه و راههای تقویت و توسعه آن در راستای منافع مشترک را مورد بحث قرار دادم.

تنش در روابط بین قطر و چهار کشور امارات، عربستان، بحرین و مصر در گذشته باعث شده بود که این چهار کشور قطر را تحت محاصره و تحریم قرار دهند.

هدف امارات، عربستان، بحرین و مصر فشار بر مقامات قطری برای تغییر موضع آنها درباره مسائل داخلی و منطقه ای بود اما آنها در آن موقع اظهار داشتند که از استقلال و حاکمیت خود دست نمی کشند.

قطر در نهایت با همکاری با دیگر کشورهای منطقه توانست زیر فشارها دوام آورد و با تغییر معادلات منطقه ای، چهار کشور تحریم نماینده در نهایت در دو سال پیش اجلاس العلا مجبور شدند که به سمت آشتی و برطرف تنش با قطر حرکت نمایند.

این اولین سفر بن زاید به قطر از زمان اجلاس العلا و سرانجام تحریم قطر است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 آذر 1401 بروزرسانی: 14 آذر 1401 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2273

به "اولین سفر بن زاید به دوحه بعد از خاتمه تحریم قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین سفر بن زاید به دوحه بعد از خاتمه تحریم قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید