اعضای هیات پارلمانی آلمان با رییس سازمان میراث فرهنگی دیدار کردند

به گزارش آی تی گپ، به گزارش خبرنگاران، مسعود سلطانی فر در این دیدار محبت آمیز با اشاره به رویکرد دولت و رییس جمهوری در زمینه گردشگری مبنی براستفاده از تمامی ظرفیت های کشور برای تعامل گسترده با سایر کشورها گفت: ایران در بخش گردشگری فرهنگی، تاریخی، زیارتی، طبیعت گردی و سلامت دارای جاذبه های منحصر به فردی است و با رویکرد دولت تدبیر و امید شاهد افزایش ورود گردشگران خارجی در سال گذشته بودیم.

اعضای هیات پارلمانی آلمان با رییس سازمان میراث فرهنگی دیدار کردند

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

وی سیاست دولت جمهوری اسلامی را افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور گفت وگفت: به همین دلیل کوشش نموده ایم موانعی اگر هست برطرف کنیم. ایجاد تسهیلاتی برای سرعت بخشیدن به صدور ویزا، لغو ویزا با بعضی کشورها و مهیا کردن زمینه صدور ویزای الکترونیک در آینده ای نزدیک از جمله اقداماتی است که به آنها پرداخته ایم.

سلطانی فر اضافه کرد: از دیگر برنامه های ما برطرف مسائل موجود دربخش اماکن اقامتی و هتل است که با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی درصدد مرتفع کردن آن هستیم.

ساماندهی شبکه حمل و نقل هوایی، گسترش امکانات فرودگاهی مناسب و همکاری با وزارت علوم برای آموزش نیروی انسانی متخصص در رشته های مرتبط با گردشگری از دیگر مواردی بود که رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به آنها اشاره و تاکید نمود :می خواهیم شرایطی فراهم کنیم که در کوتاهترین فرصت به این اهداف دست پیدا کنیم.

وی در ادامه به حل مسایل ایران و گروه 1+5 اشاره نمود و گفت: باور داریم که صنعت توریسم بعد از این جریان در کشور ایران روند رو به توسعه ای خواهد داشت و ما خود را برای شوک جدیدی که با ورود گسترده گردشگرایجاد خواهد شد، آماده می کنیم.

سلطانی فر اضافه کرد:تحلیل گران ما پیش بینی نموده اند که در نیمه دوم سال 2015 میلادی و نتیجه نهایی نشست ایران و 1+5 ورود گردشگران به ایران رشد قابل توجهی خواهد یافت.

وی سپس به علاقمندی گردشگران اروپایی، کانادایی، آمریکایی و استرالیایی به دیدن کویر و جاذبه های طبیعی و حضور اتباع کشورهای همسایه برای استفاده از ظرفیت های درمانی اشاره نمود.

معاون رییس جمهوری در ادامه با تشکر از کوشش های ماجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در برلین در پاسخ به سوالات اعضای هیات مجلسی آلمان در مورد حضور سرمایه گذاران آلمانی در بخش هتل سازی گفت:مسئله ای برای صدور مجوز وجود ندارد، کوشش ما این است که برای کوتاه شدن روند صدور مجوزف سازمان میراث فرهنگی رابط میان سرمایه گذاران و سایر بخش ها باشد، و بسته به میزان سرمایه گذاری و تاسیساتی که ایجاد می گردد، مجوزها کمتر از 3 ماه صادر گردد.

او تاکید نمود: موافقت و تفاهم اولیه مهم است که کوشش می کنیم این موافقتنامه کمتر از یک ماه با دستگاه ذی ربط شکل بگیرد، در طول یکسال گذشته از کشورهای اروپایی و عربی برای سرمایه گذاری در بازار ایران اعلام آمادگی نموده اند چون اذعان دارند که صنعت توریسم در کشور ما رو به توسعه است.

سلطانی فر درباره امکانات گردشگری برای افراد سالخورده گفت:برای این دسته از گردشگران امکانات مناسبی همچون بالابر در اماکن فرهنگی و تاریخی در نظر گرفته شده است، که می توانید در جریان سفر به اماکن تاریخی استان های مختلف مشاهده کنید که گردشگران سالخورده مسئله ای ندارند.

وی در مورد سن و جنسیت گردشگران ورودی به کشور بیان کرد:گردشگری در ایران به صورت تخصصی انجام می گردد، و کسانی که جاذبه های فرهنگی و تاریخی برایشان اهمیت دارد به ایران سفر می نمایند، ورود گردشگران با هر سن و جنسیتی را مغتنم شمرده و آنها را میهمان خود می دانیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره آموزش نیروی انسانی متخصص و مسلط به زبانهای مختلف در بخش گردشگری گفت:دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت در دانشگاهها پیش بینی نموده ایم، برای جذب گردشگرانی که زبان انگلیسی را به خوبی نمی دانند، سعی نموده ایم امکانات تبلیغی خود را به چند زبان ارایه دهیم.

او اضافه کرد:برای جذب گردشگر از کشورهای فرانسوی، آلمانی، چینی، ایتالیایی، روسی، عرب و ترک زباندانشجویان زیادی را آموزش می دهیم، در زمینه آموزش زبان آلمانی و فرانسوی وضع بهتری داریم اما برای آموزش سایر زبانهای خارجی کار ویژه ای را شروع نموده ایم.

سلطانی فر درخصوص تعداد گردشگران نیز به اعضای هیات مجلسی آلمان گفت:پس از یک دوره افت با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با وجود تحریم های ناعادلانه، تعداد گردشگران ورودی در 2 سال اخیر به 5 میلیون نفر در سال رسید.

معاون رییس جمهوری ظرفیت ایران را برای جذب گردشگر خارجی بیش از میزان فعلی دانست و گفت: برنامه ریزی بلند مدت ما برای سال 2025میلادی افزایش گردشگران ورودی از 5 میلیون به 20 میلیون نفر است، و با توجه به ظرفیتهای گردشگری فرهنگی، تاریخی و مذهبی ایران این هدف دور از دسترس نیست.

او سپس به رشد 75 درصدی صدور ویزا برای اتباع ایرانی در سال 2014 میلادی نسبت به سال 2013 اشاره نمود.

سلطانی فر سفر هایکه بریمر رییس کمیسیون گردشگری و اعضای هیات مجلسی آلمان به ایران را فرصتی برای معرفی مناسب ایران دانست و گفت: امیدوارم با سفر شما؛ واقعیت جامعه ایران معرفی گردد.

وی گفت: در فضای جدیدی که پیش روی صنعت گردشگری ایران است و بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را ترغیب به سرمایه گذاری در کشورمان نموده است سرمایه گذاران آلمانی نیز حضور داشته باشند، در زمینه سرمایه گذاری خارجی قانون شفاف و روشنی داریم که به زبانهای مختلف ترجمه شده است.

معاون رییس جمهوری یکی از ابزارهای توسعه روابط کشورها و مردمان آنها را استفاده از جاذبه های گردشگری دانست و گفت: امیدوارم فصل جدیدی بین روابط دو کشور ایران و آلمان ایجاد گردد و در بخش گردشگری بتوانیم همگرایی و هم افزایی بیشتری با یکدیگر داشته باشیم.

هایکه بریمر رییس کمیسیون گردشگری مجلس آلمان نیز علاقمندی سرمایه گذاران این کشور را برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری گفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 448

به "اعضای هیات پارلمانی آلمان با رییس سازمان میراث فرهنگی دیدار کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای هیات پارلمانی آلمان با رییس سازمان میراث فرهنگی دیدار کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید