از گروه خون طلایی چه می دانید؟!

به گزارش آی تی گپ، Rh-null نادرترین گروه خونی است و به گفته دیسکاوری، خون طلایی در نظر گرفته می گردد.

از گروه خون طلایی چه می دانید؟!

گروه خونی افرادبا وجود یا عدم وجود آنتی ژن های خاص مشخص می گردد موادی که اگر برای بدن خارجی تلقی شوند می توانند پاسخ ایمنی را تحریک نمایند.

چهار گروه خونی اصلی وجود دارد و با وجود یا عدم وجود دو آنتی ژن A و B در سطح گلبول های قرمز طبقه بندی می شوند. علاوه بر این، پروتئینی به نام Rh وجود دارد که (+) یا (-) بودن گروه خونی را مشخص می نماید.

طبق گفته صلیب سرخ گروه های خونی شامل 8 نوع A مثبت، A منفی، B مثبت، B منفی، O مثبت، O منفی، AB مثبت و AB منفی می شوند. اما از بین این هشت مورد، کدام رایج تر است؟

رایج ترین گروه خونی چیست؟

شایع ترین گروه خونی O مثبت است که گروه خونی 37 درصد از جمعیت دنیا است. این گروه خونی از آنجایی که متداول ترین گروه خونی است، تقاضای زیادی دارد و دومین گروه خونی رایج A مثبت است که در 33 درصد از جمعیت قفقازی، 24 درصد از آفریقایی آمریکایی، 27 درصد از آسیایی ها و 29 درصد از مردم آمریکای لاتین دیده می گردد.

نادرترین گروه خونی چیست؟

طبق گفته صلیب سرخ بیش از 600 آنتی ژن شناخته شده دیگر وجود دارد و فقدان یا وجود آن ها باعث ایجاد گروه های خونی نادر می گردد.

با این حال، از نظر آماری، AB منفی نادرتر از سایر گروه های خونی است و فقط در 1٪ از هند و اروپایی ها، 0.3٪ از آفریقایی آمریکایی، 0.1٪ از آسیایی ها و 0.2٪ از مردم آمریکای لاتین دیده می گردد.

صلیب سرخ می گوید گروه خونی B منفی نیز غیرمعمول است و در جمعیت های 2 درصد از هند و اروپایی ها، 1 درصد آمریکایی های آفریقایی تبار، 0.4 درصد از آسیایی ها و 1 درصد از آمریکایی های لاتینی دیده می گردد.

گروه خون طلایی چیست؟

Rh-null نادرترین گروه خونی است و به گفته دیسکاوری، خون طلایی در نظر گرفته می گردد. خون Rh-null با فقدان کامل آنتی ژن در سیستم Rh، که بزرگترین سیستم گروه خونی است طبقه بندی می گردد. دیسکاوری می گوید تنها 43 نفر روی زمین دارای این گروه خونی هستند و تنها 9 اهدانماینده فعال وجود دارد.

منبع: فرادید
انتشار: 26 شهریور 1401 بروزرسانی: 26 شهریور 1401 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2240

به "از گروه خون طلایی چه می دانید؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از گروه خون طلایی چه می دانید؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید