ادامه درگیری مزدوران ریاض و ابوظبی در جنوب یمن

به گزارش آی تی گپ، نمایندگان دولت ریاض در جدیدترین کوشش خود برای حل اختلاف میان دولت هادی و شورای انتقالی جنوب، بار دیگر ناکام ماندند.

ادامه درگیری مزدوران ریاض و ابوظبی در جنوب یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کمیته آشتی دولت سعودی که برای حل اختلافات و ایجاد آتش بس میان عناصر دولت هادی و شورای انتقالی جنوب در استان أبین به سر می برد، بار دیگر در توقف درگیری ها ناکام ماند.

به نوشته وبگاه الخبر الیمنی، منابع نظامی در استان أبین گفتند که کمیته آشتی نتوانسته مانع ادامه درگیری ها در منطقه زنجبار در استان أبین گردد. این کمیته دور جدید کوشش های خود را پس از آن شروع کرد که عناصر دولت هادی (وابسته به عربستان سعودی) و شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) حجم زیادی سلاح وارد منطقه زنجبار نموده اند.

این کمیته پیش از این برای برقراری آتش بس در این استان کوشش نموده و ناکام مانده بود. درگیری ها در این منطقه تهدید جدی برای توافق ریاض (امضاء در پنجم نوامبر 2019) به شمار می رود.

علاوه بر أبین، در استان شبوه نیز درگیری میان نواب امارات و سعودی نیز ادامه دارد و منابع یمنی از کشته و زخمی شدن ده ها تن از هر دو طرف در روز های گذشته خبر می دهند.

این درگیری ها تبادل نظر های ریاض میان دولت هادی وشورای انتقالی جنوب برای تشکیل کابینه را نیز تحت تأثیر قرار داده است. رسانه های اماراتی گزارش داد ه اند که هیأت مذاکره کننده شورای انتقالی جنوبی یمن با تعلیق مشارکت در جلسات مذاکره با دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی، رسما به عربستان سعودی اعلام نموده است که قصد ترک ریاض را دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1423

به "ادامه درگیری مزدوران ریاض و ابوظبی در جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه درگیری مزدوران ریاض و ابوظبی در جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید