احداث 7 نیروگاه گازی مقیاس میانه تا دو سال آینده

به گزارش آی تی گپ، خبرگزاری خبرنگاران- معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی، از نصب هفت واحد نیروگاهی مقیاس میانه به ظرفیت 294 مگاوات در نقاط مختلف کشور تا دوسال آینده خبر داد.

احداث 7 نیروگاه گازی مقیاس میانه تا دو سال آینده

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، آقای حمیدرضا عظیمی در امضای قرارداد ساخت نیروگاه های مقیاس میانه بین برق حرارتی و مپنا با اعلام این خبر افزود: این قرارداد شامل احداث هفت واحد نیروگاهی مقیاس میانه جمعا به ظرفیت 294 مگاوات در نقاط مختلف کشور خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برق حرارتی برای تامین برق مطمئن و پایدار در کنار احداث نیروگاه های حرارتی بزرگ، برنامه ریزی لازم جهت احداث نیروگاه های مقیاس میانه را از سا ل های گذشته آغاز کرده است، گفت: به همین علت در آبان 97 نخستین واحد مقیاس میانه به ظرفیت 42 مگاوات با همکاری گروه مپنا در زاهدان نصب و راه اندازی شده است.

عظیمی تاکید کرد: همچنین شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با هدف افزایش تولید، کاهش افت ولتاژ در منطقه ها دور افتاده و نقاط ژرف شبکه و همچنین جایگزینی واحد های فرسوده با واحد های تازه نیروگاهی به منظور افزایش توان و بهره وری، ضمن برگزاری مناقصه، گروه مپنا را به عنوان پیمانکار طرح و ساخت منتخب جهت احداث هفت واحد نیروگاهی در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خوزستان، یزد و لرستان انتخاب کرده است.

معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی مدت زمان اجرای این قرارداد را 24 ماه گفت و افزود: براساس برنامه ریزی اجرا شده سه واحد آن تا خردادماه 1401 در استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری خواهد رسید و چهار واحد دیگر آن نیز تا نیمه سال 1402 به شبکه برق کشور متصل می شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2041

به "احداث 7 نیروگاه گازی مقیاس میانه تا دو سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث 7 نیروگاه گازی مقیاس میانه تا دو سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید