اتحادیه اروپا اهرمی برای نابودی دموکراسی است

به گزارش آی تی گپ، خبرنگاران: معاون رئیس حزب چپ آلمان اتحادیه اروپا را اهرمی برای نابودی دموکراسی دانسته و با انتقاد از فشارهای دولت آلمان برای پیشبرد سیاست های ریاضتی بی رحمانه از طرف یونان، مرکل را مسئول آمار خودکشی بالا در این کشور دانست.

اتحادیه اروپا اهرمی برای نابودی دموکراسی است

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل آی تی گپ، سارا واگن کنشت، معاون رئیس حزب چپ و فراکسیون چپ ها در مجلس آلمان در مصاحبه با روزنامه تاگس اشپیگل گفت که طبیعتا ما می توانیم بگوییم که مردم آلمان نسبت به کشورهای بحران زده جنوب اروپا شرایط بهتری دارند. با این حال این جمله که آلمان به خوبی پیش می رود یک عبارت تکراری و شعار است. در آلمان هم وضعیت بسیاری از انسان ها خوب نیست و بسیاری از آن ها باید خود را محدود نمایند و با وجود کار سخت شرایط خیلی خوبی ندارند. این وضعیت می تواند تغییر کند اگر ما یک توزیع عادلانه تر داشته باشیم.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که شما صدر اعظم آلمان را مسئول آمار بالای خودکشی در یونان می دانید و آیا این موضع پوپولیستی صرف نیست؟ گفت نه، این اعلام یک ارتباط و وابستگی است. این دولت آلمان بود که یونان را تحت فشارهای برنامه های ریاضتی بی رحمانه که موجودیت اجتماعی بسیاری انسان ها را نابود کرد قرار داد. آمار خودکشی در یونان پیامد این سیاست ها به شدت افزایش پیدا کرد. روز به روز مردم بیشتری در این کشور دچار یاس و ناامیدی می شدند چرا که دیگر نمی دانستند چگونه باید راه را ادامه دهند.

وی در ادامه گفت: در یونان بیکاری بسیار بالا است و بیکاری جوانان بیش از شصت درصد است. در این شرایط فشار آوردن روی اقدامات صرفه جویانه و ریاضتی سخت یک سیاست غیر مسئولانه است که خانم مرکل مسئول آن است.

این سیاستمدار آلمانی در بخش دیگری از این مصاحبه خاطر نشان کرد که یونان از سال 2010 هیچ کشور مستقلی نیست بلکه تحت سیاست های دیکته شده کشورهای دیگر واقع شده است. یک پیامد چنین اوضاعی این است که آتن هزینه ها برای بخش سلامت خود را تقریبا به نصف کاهش داده است. در یونان امروزه انسان ها می میرند چرا که داروهای ضروری را نمی توانند تهیه نمایند.

سارا واگن کنشت در بخش دیگری از این مصاحبه شدیدا اتحادیه اروپا را مورد انتقاد قرار داد و آن را اتحادیه ای نظامی گرا و اهرمی برای نابودی دموکراسی دانسته و گفت: این اهرم بعضا آگاهانه توسط بعضی کشورها مورد استفاده قرار می گیرد تا تصمیمات منفور و نامحبوب از نظر مردم به دوش بروکسل گذاشته شده و در پیش گرفته گردد.

وی همچنین گفت که ما خواستار یک اتحادیه اروپای جدید با پایه های قراردادی تازه هستیم. قراردادهای فعلی اروپایی دولت اجتماعی را نابود می نمایند.

این سیاستمدار آلمانی در بخش دیگری از این مصاحبه خطر موفقیت احزاب راستگرای افراطی در انتخابات اروپا را بسیار بالا دانسته و گفت: در سراسر اتحادیه اروپا بسیاری از انسان ها از این اتحادیه دلسرد و ناامید هستند.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 442

به "اتحادیه اروپا اهرمی برای نابودی دموکراسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا اهرمی برای نابودی دموکراسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید