چین: ممنوعیت های آمریکا علیه هوآوی را بدون پاسخ نمی گذاریم

به گزارش آی تی گپ، جانگ مینگ، فرستاده چین در اتحادیه اروپا هشدار داد این کشور ممنوعیت های آمریکا علیه شرکت هوآوی را بدون پاسخ نگذاشته و آن را تلافی خواهد نمود.

چین: ممنوعیت های آمریکا علیه هوآوی را بدون پاسخ نمی گذاریم

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش ، به نقل از روزنامه گلوبال تایمز، جانگ مینگ، فرستاده چین در اتحادیه اروپا هشدار داد این کشور ممنوعیت های آمریکا علیه شرکت هوآوی را بدون پاسخ نگذاشته و آن را تلافی خواهد نمود.

جانگ مینگ، فرستاده چین در اتحادیه اروپا تاکید نمود: اینطور نیست که دست روی دست بگذاریم تا آمریکا هر کاری می خواهد علیه شرکت های چینی انجام دهد ما از حقوق مشروع شرکت های خود حفاظت خواهیم کرد.

جانگ مینگ به آمریکا هشدار داد بیش از این در جهت اشتباهی که در پیش گرفته است، جلو نرود این روند جز تباهی مناسبات دو کشور نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت.

سفیر چین در اتحادیه اروپا اضافه کرد: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فناوری های هوآوی را در فهرست سیاه قرار داده است ما چنین اقدامی را تلافی خواهیم کرد.

وی این حرکت را از سوی رئیس جمهور آمریکا یک اشتباه بزرگ توصیف کرد و گفت که چنین اقدامی لازمه اش یک پاسخ درخور است باج خواهی جواب نمی دهد.

فرستاده چین گفت اقدامات آمریکا علیه شرکت هوآوی سوء استفاده از ساختار های دولتی برای مجازات شرکت های خارجی است و کاملا انگیزه های سیاسی دارد آن ها می خواهند با تدابیر و ابزار های دولتی هوآوی را زمین گیر نمایند.

جانگ همچنین از سیاست های تجاری یکجانبه و تعرفه های آمریکا انتقاد کرد و گفت که چین با اروپا و دیگر کشور های دنیا برای پیشبرد نظام چند جانبه دنیای تجاری همکاری نزدیکی خواهد نمود.

فرستاده چین گفت: که در این شرایط چینی ها به وحدت و مقاومت بیشتری احتیاج دارند ما دارای یک تمدن 5 هزار ساله هستیم و می توانیم 5 هزار سال دیگر هم آن را صاحب باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 259

به "چین: ممنوعیت های آمریکا علیه هوآوی را بدون پاسخ نمی گذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: ممنوعیت های آمریکا علیه هوآوی را بدون پاسخ نمی گذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید