نوجوان خود را با این 7 مهارت به تقسیم کار در خانه تشویق کنید

به گزارش آی تی گپ، در این روزها که نوجوان ها از برنامه ها و فعالیت های بیرون از خانه خود جدا شده اند و زمان فراغت زیادی دارند، باید سهم بیشتری از کارهای خانه را پذیرند.

نوجوان خود را با این 7 مهارت به تقسیم کار در خانه تشویق کنید

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

در اینجا، مهارت هایی که از طریق آن نوجوانان به انجام کارهای خانه ترغیب می شوند را بیاموزید.

از ادبیات محبت آمیز استفاده کنید

انجام کارهای خانه می تواند به یک نبرد عظیم تبدیل گردد در صورتی که فشار و تهدیدهای سخت را چاشنی درخواست خود کنید.

اگر بارها و بارها به فرزند خود یادآوری می کنید که ماشین لباسشویی را خالی کند، آشپزخانه را تمیز کند یا ظرف ها را بشوید و او هر بار از انجام آن طفره می رود، شما وارد یک نبرد شده اید و کسی جز پدر و مادر نباید این جنگ را خاتمه دهد.

عوامل حواس پرتی را حذف کنید

اگر فرزند شما بدون نشان دادن لجبازی، کارهای خود را انجام نمی دهد، شاید به معنی این است که عاملی حواس او را پرت نموده است.

این عامل در بیشتر موارد اینترنت است. پس قانون تعیینی را برای همه اعضای خانواده معین کنید و خودتان را هم ملزم به انجام آن کنید که تا وقتی کارها تمام نگردد، امکان استفاده از اینترنت و گوشی وجود ندارد. البته خیلی محبت آمیز و محتاط عمل کنید تا نوجوان دست به لجبازی نزند. به او انگیزه دهید که در صورت انجام کارها به آنچه می خواهد می رسد.

برای کارها محدودیت زمانی تعیین کنید

محدود کردن زمان روشی مناسب برای جلب فرزند به انجام کارهاست. از این کار می توانید با بهره گیری از تکنیک ای مختلف برای مجاب کردن فرزندتان استفاده کنید.

مسابقه ای ترتیب دهید تا تعیین گردد کدام یک از اعضای خانواده، ظرف ها را سریع تر می شوید.

همچنین می توانید به او بگویید اگر ظرف ها را در مدت 15 دقیقه انجام دهی ، می توانی 15 دقیقه بیشتر از اینترنت استفاده کنید. با این روش، کودک هیجان بیشتری پیدا می نماید.

با این روش، اگر فرزند شما کار را انجام ندهد چیزی از دست نخواهد داد، اما اگر انجام دهد چیزی به دست می آورد.

از پاداش اقتصادی استفاده کنید

گاهی اوقات برای مجاب کردن فرزندانتان به انجام کاری که می خواهید، از پاداش های اقتصادی استفاده کنید. فرزند تنها با انجام کار تعیین شده است که به پول می رسد. این کار آنها را برای ورود به محیط شغلی هم آماده می نماید.

تنبیه اقتصادی هم بگذارید

تمیز کردن اتاق فرزندان و جمع آوری وسایل آن هم بخشی از کارهایی است که باید از سوی بچه ها انجام گردد. برای فرزندان کوچک تر خود از سیستم بازی و پاداش استفاده کنید اما برای نوجوانان می توانید از تنبیه اقتصادی استفاده کنید.

برای مثال اگر بیش از یک باز از نوجوان خود بخواهید که کاری را انجام دهد، او با هر بار تکرار این موضوع، بخشی از پول تو جیبی خود را از دست می دهد و اگر از انجام کارهای خود سر باز زند، دیگر از پول هفتگی خبری نیست.

ساختاری برای کارها تعیین کنید

اگر زمان تعیین و دقیقی را برای انجام کارها تعیین کنید، بچه ها می دانند که در این ساعت باید کارهای روزانه خود را انجام دهد و این تبدیل به عادت می گردد.

برای اینکه این عادت ایجاد گردد باید از محرک هایی که برای آنها جذاب است استفاده کنید. منع استفاده از اینترنت و وسایل الکترونیک می تواند گزینه خوبی باشد.

از کارها به عنوان مجازات استفاده نکنید

فرزند شما باید انجام کارهای روزانه را جزء مسئولیت خود بداند و نه مجازات کار و رفتار اشتباه. برای مثال اینکه اگر نوجوان کار نادرستی انجام داده است محکوم به تمیز کردن خانه باشد یک اشتباه عظیم است. او در آینده انجام کارها را نه یک وظیفه بلکه یک محکومیت می بیند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1042

به "نوجوان خود را با این 7 مهارت به تقسیم کار در خانه تشویق کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوجوان خود را با این 7 مهارت به تقسیم کار در خانه تشویق کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید