مهاجرت کاربران از واتس اپ کلید خورد؟

به گزارش آی تی گپ، اپلیکیشن های پیغام رسان سیگنال و تلگرام با افزایش یکباره تقاضا در پی تغییر شرایط استفاده از سرویس واتس اپ و واکنش منفی کاربران شبکه اجتماعی نسبت به آن روبرو شدند.

مهاجرت کاربران از واتس اپ کلید خورد؟

به گزارش ایسنا، واتس اپ که از فناوری رمزنگاری سیگنال استفاده می نماید، چهارشنبه گذشته شرایط استفاده از سرویس جدیدی را مطرح و از کاربران خواست با جمع آوری اطلاعاتشان شامل شماره تلفن و مکان توسط فیس بوک و زیرمجموعه های آن موافقت نمایند.

اگر کاربران تا هشتم فوریه با شرایط جدید استفاده از سرویس واتس اپ موافقت ننمایند، دسترسی به این اپلیکیشن را از دست خواهند داد.

بعضی از فعالان حریم خصوصی در توییتر اقدام واتس اپ که یا جمع آوری اطلاعاتتان را بپذیرید یا بیرون بروید را زیر سوال برده و به کاربران پیشنهاد کردند به اپلیکیشن هایی نظیر سیگنال و تلگرام مهاجرت نمایند.

محبوبیت اپلیکیشن سیگنال روز پنج شنبه یک روز پس از این که الون ماسک، مدیرعامل تسلا در اکانت توییتر خود از این اپلیکیشن پیغام رسان حمایت کرد، رشد بیشتری یافت.

طبق آمار تحلیلی شرکت سنسور تاور، طی روز های پنج شنبه و آدینه بیش از 100 هزار کاربر سیگنال را به وسیله فروشگاه های برنامه اپل و گوگل دانلود کردند در حالی که تلگرام حدود 2.2 میلیون بار دانلود شد.

بر اساس گزارش رویترز، نصب جدید واتس اپ در هفت روز نخست سال 2021 در مقایسه با هفته پیش از آن 11 درصد کاهش یافت، اما همچنان 10.5 میلیون بار در سراسر دنیا دانلود شده است.

شرکت فیس بوک اپلیکیشن پیغام رسان واتس اپ را در سال 2014 خریداری کرد و در سال 2016 به کاربران یک بار فرصت داد گزینه عدم اشتراک اطلاعات این اپلیکیشن با فیس بوک را انتخاب نمایند.

سخنگوی واتس اپ اعلام نمود که تغییر اخیر به شرکت ها اجازه خواهد داد با استفاده از زیرساخت گسترده تر فیس بوک، چت های واتس اپ را ذخیره نمایند. با این حال وی معین نکرد علت تصمیم واتس اپ برای انجام چنین تغییری چه بوده است.

طبق گزارش بیزنس اینسایدر، برایان اکتون و جیم کوم، موسسان واتس اپ به ترتیب در سال 2017 و 2018 این شرکت را ترک کردند. اکتون درباره ترک این شرکت که پس از تصمیم برای معرفی تبلیغات در واتس اپ گرفته شد، صحبت کرد و از مردم خواست فیس بوک را حذف نمایند. خروج جیم کوم هم ظاهرا پس از اختلاف با مدیریت شرکت بر سر رویکرد شرکت در زمینه حریم خصوصی کاربران در واتس اپ روی داد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1534

به "مهاجرت کاربران از واتس اپ کلید خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت کاربران از واتس اپ کلید خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید