مقاوم سازی 10 هزار واحد مسکونی در گلستان

به گزارش آی تی گپ، تهران (پانا) - به گفته مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با هدف مهاجرت معکوس برنامه بنیاد مسکن گلستان برای امسال، مقاوم سازی و احداث 7 هزار واحد به شکل خودمالکی و 3 هزار واحد به شکل انبوه سازی است.

مقاوم سازی 10 هزار واحد مسکونی در گلستان

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، سیدمحمد حسینی مدیرکل بنیاد مسکن گلستان بخشی از جزئیات تفاهم نامه های منعقده را به منظور مقاوم سازی و احداث واحدهای مسکونی مقاوم در روستاها و شهرهای کوچک استان، با هدف ایجاد اشتغال روستایی و بعلاوه مهاجرت معکوس، اعلام و فرایند احداث طرح اقدام ملی مسکن استان را توضیح داد.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با یادآوری این مطلب که احداث و مقاوم سازی سالانه 200 هزار واحد مسکن در برنامه های بنیاد مسکن واقع شده است، گفت: برنامه بنیاد مسکن گلستان برای امسال مقاوم سازی و احداث 7 هزار واحد به شکل خودمالکی و 3 هزار واحد به شکل انبوه سازی است که امید است تا سرانجام سال محقق گردد.

50 درصد واحدهای مسکونی استان گلستان فرسوده هستند

حسینی با اشاره به اینکه استان گلستان یکی از استان های حادثه خیز و بعلاوه فرسوده به تعداد می رود که بیش از 50 درصد واحدهای آن فرسوده و غیرمقاوم هستند بر مقاوم سازی ساختمان ها و مشارکت مردم با بنیاد مسکن برای مقاوم سازی تاکید نمود و اضافه نمود: بنیاد مسکن در سال گذشته 27 تفاهم نامه با دستگاه های اجرایی برای نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی به امضا رساند.

وی بخشی از این تفاهم نامه های منعقد شده بنیاد با 27 دستگاه و سازمان اجرایی کشور را تفاهم با اداره ورزش جوانان برای تامین مسکن جوانان، نوسازی و مقاوم سازی مسکن ورزشکاران، نوسازی واحدهای مسکونی فرهنگیان، هنرمندان و دیگر اقشار جامعه برشمرد.

مشارکت 6 هزار نفر از مالکان واحدهای فرسوده برای اجرای طرح مقاوم سازی

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان از راه اندازی سامانه ثبت نام برای اجرای طرح مقاوم سازی اطلاع داد و گفت: تا به امروز بیش از 6 هزار متقاضی در طرح مقاوم سازی مسکن روستایی ثبت نام کردند. ثبت نام تا 25 خرداد در استان به وسیله سامانه ادامه دارد و از ابتدای تیرماه، تامین زمین، تامین منابع و آغاز عملیات اجرایی در گلستان آغاز خواهد شد.

حسینی انبوه سازی مسکن جوانان را از دیگر طرح های قابل اجرای بنیاد در استان گلستان برشمرد و اضافه نمود: بنیاد مسکن اراضی تحت اختیار خود را برای اجرای طرح مسکن جوانان تخصیص می دهد.

وی از جمله اهداف اجرای طرح مقاوم سازی و انبوه سازی مسکن جوانان را در استان گلستان مهاجرت معکوس اسم کرد و گفت: تقویت مهاجرت معکوس سبب حمایت از فراوری و رونق اشتغال روستایی خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان تاکید نمود: روستاییان با 20 درصد آورده خود و تسهیلاتی که بنیاد تا 80 درصد برای آنها برنامه ریزی نموده و تامین خواهد نمود می توانند واحدهای مسکونی خود را تعبیه نمایند.

اجرای یک هزار و 800 واحد مسکن ملی

حسینی بعلاوه اجرای طرح اقدام ملی مسکن را در استان گلستان مناسب ارزیابی کرد و گفت: در استان گلستان 2 هزار و 294 واحد در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت در برنامه اجرا واقع شده است. در 11 شهر ثبت نام صورت گرفته است و بیش از یکهزار و 800 واحد واجدشرایط داریم که در حال پالایش، تخصیص زمین، صدور پروانه ساختمانی و آغاز عملیات اجرایی مسکن ملی برای آنها هستیم.

وی اضافه نمود: پیش بینی این است که کمتر از 2 سال دیگر متقاضیان واحدهای مسکونی خود را تحویل بگیرند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1804

به "مقاوم سازی 10 هزار واحد مسکونی در گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاوم سازی 10 هزار واحد مسکونی در گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید