معمای سنگ قبرهای پازلی؛ کانادا

به گزارش آی تی گپ، چند سنگ قبر پازلی در جهان وجود دارد که باعث شگفتی محققان و بازدیدکنندگان شده است. سنگ قبر همسران دکتر بین در کانادا، از جمله آن ها است.

معمای سنگ قبرهای پازلی؛ کانادا

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

سنگ قبرهای پازلی شگفت انگیزی در نقاط مختلف این کره خاکی وجود دارد که هر کدام، تا مدت ها ذهن و فکر محققان و کارشناسان را هنگام رمزگشایی مشغول خود ساخته است. سنگ قبر هنریتا و سوزانا، همسران جوان دکتر بین، یکی از مشهورترین قبور پازلی و معماگونه است که در کشور کانادا قرار گرفته است و شهرتی دنیای را کسب کرده است.

زمانی که این پزشک کانادایی، دکتر ساموئل بین (Samuel Bean)، دو همسر نخست خود هنریتا و سوزانا را در فاصله 20 ماه از یکدیگر از دست داد، تصمیم گرفت تا بهترین کار برای احترام گذاشتن به آن ها را انجام دهد. وی برای این کار، سنگ قبری به شکل پازل، طراحی و برای مزار آن ها انتخاب کرد. چراکه هر دو همسر وی، بازی پازل را بسیار دوست داشتند. دکتر بین، همسران متوفای خود را در کنار یکدیگر، در گورستان راش (Rushes)، نزدیک منطقه کراس هیل (Crosshill)، در شهرستان ولزلی (Wellesley)، واقع در استان انتاریو (Ontario)، دفن کرد.

وی روی گور هر دو همسر خود، تنها یک سنگ قبر، قرار داد و روی آن پازلی ایجاد کرد. با این کار، مورخان دچار گیجی و سردرگمی شدند؛ چرا که تا 80 سال پس از این اتفاق، رمزشناسان مشغول رمزگشایی این پازل بودند. یک نسخه از سنگ قبر هنوز در گورستان راش باقی مانده است. این در حالی است که سنگ قبر اصلی، به شدت دچار فرسودگی شده و در سال 1982 میلادی با این سنگ قبر گرانیتی بسیار بادوام و مستحکم، تعویض و جابه جا شد.

ارتفاع این سنگ قبر نزدیک 90 سانتی متر است و درست در بالای نام دو همسر دکتر بین، طرحی از یک دست را که انگشت اشاره آن به طرف بالا و به واژه Gone Home، اشاره می کند، حک شده است. دقیقا پایین دست، نام دکتر بین و در زیر نام دکتر، نام هنریتا و سوزانا نوشته شده است. همچنین درست زیر نام دو همسر دکتر بین، یک شبکه با 225 عدد و حروف تصادفی حک شده است. شکی نیست که دکتر بین درخواست های بسکمک برای رمزگشایی و آشکار کردن معنی پیام رمزی که در سنگ قبر ایجاد کرده، دریافت کرده است. اما وی به هیچ یک از این درخواست ها پاسخی نداد.

انتها در سال 1904 میلادی، زمانی که دکتر بین برای تعطیلات به کوبا سفر کرده بود، با قایق بادبانی اش در دریا غرق شد و این مسئله باعث شد تا راز سنگ قبری که رمزگرازی شده است، برای همیشه سر به مهر بماند. این راز تا هشتاد سال پس از دفن همسران دکتر بین، پنهان بود تا این که در سال 1947 میلادی، معمای سنگ قبر پازلی برای نخستین مرتبه، توسط جان ال هاموند (John L. Hammond)، نگهبان گورستان، رمزگشایی و کشف شد. هاموند برای کشف رمز سنگ قبرها، آن را کپی کرد و به خانه خود برد. سپس برای چندین ماه، روی آن کار کرد تا توانست رمز آن را کشف کند. وی برای حل پازل از ستون هفتم از چپ و از هفتمین حرف از سمت بالا، شروع به خواندن، آن هم به صورت زیگزاگی کرد. در صورت درست خواندن رمز سنگ قبر معنای آن، این چنین خواهد بود

هنریتا، نخستین همسر بین، در 27 سپتامبر 1865 در سن 23 سال و 2 ماه و 17 روز درگذشت و سوزانا همسر دوم او، در آپریل سال 1867 در سن 26 سال و 10 ماه و 15 روز درگذشت. آن دو بهترین همسرانی بودند که یک مرد تا به حال داشته است. آن ها هدیه ای از جانب خداوند بودند؛ اما اکنون در بهشت هستند. شاید خداوند به من کمک کند تا آن ها را آنجا ببینم.

با این حال، به نظر می رسد که در پازل، چند خطا وجود داشته باشد؛ به گونه ای که TheRecord.com چنین می گوید:

بین دو سنگ قبر اصلی و کپی، تنها یک حرف متفاوت وجود دارد. در خط 7، ستون 8، D در سنگ قبر اصلی آمده و این در حالی است که در سنگ قبر کپی، حرف E قرار گرفته است. با این حال، در اینجا اثری باقی مانده از یک خطای آشکار وجود دارد.

در خط 8، ستون 14، در هر سنگ، حرف B نمایش داده شده و این در حالی است که این حرف، هیچ جایگاهی در پازل ندارد. اگر تصور کنیم که O ایجاد شده است تا کلمه SO را در عبارت نهایی کامل کند، پازل تکمیل خواهد بود. هرچند من دوست دارم با توجه به این اختلافات و خطاها، اینگونه تصور کنم که ساموئل، این حروف نادرست و غلط را در سنگ مرمر اصلی حکاکی کرده است تا باعث ایجاد آخرین خنده ها و لبخندها روی لب های همسایه های شهرش شود.

به نظر می رسد که دکتر بین، اولین نفری نبوده که پازل ها را داخل سنگ قبر قرار داده است. در قسمت انتهای بخش شرقی حیاط کلیسای سنت ماری پریوری (Marys Priory)، در مانموث (Monmouth) کشور ولز (Wales)، سنگ قبر مرد نقاشی به نام جان رنی (John Renie)، وجود دارد که در سال 1832 میلادی فوت کرده است. سنگ قبر رنی، شامل یک پازل 285 حرفی با حکاکی مستطیل شکل و قابلیت جابجایی است. از H بزرگ در مرکز مربع مربوط به جمله Here Lies John Renie به هر سمتی که خوانده شود، باز به همین جمله منتهی خواهد شد. گفته شده است که این جمله به 46 هزار شکل مختلف خوانده می شود. این باور وجود دارد که رنی، خودش روی سنگ حکاکی کرده و احتمالا سعی داشته است با گیج کردن شیطان، پیامی را به بهشت برساند.

از طرف دیگر، در کلیسای سالوادور (Salvador)، در شهر اسپانیا اُویِدو (Oviedo)، قبری وجود دارد که عبارت لاتین SILO PRNCEPS FECIT به شکلی نوشته شده است که بسته به منبع مورد قبول خوانندگان، می توان حروف آن را به 270 یا 2027 حالت مختلف خواند.

سیلو (SILO)، ملکه اویدو یا پادشاه آستوریاس (Asturias)، بود که در سال 774 میلادی بر اورلیوس (Aurelius) غلبه کرد و در سال 785 میلادی از دنیا رفت. بی شک، مشاهدات بارخام بوراتس (Barkham Burroughs)، در دایره المعارف حقایق خارق العاده و اطلاعات کاربردی که در سال 1889 میلادی منتشر شده، این گونه آمده که کتیبه فوق، ترکیبی از هنر چند راهب زیرک و کارآزموده اسپانیایی است.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 445

به "معمای سنگ قبرهای پازلی؛ کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای سنگ قبرهای پازلی؛ کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید