عدم تدبیر و مدیریت شرایط، همه معادلات را برهم زد، مطهری: شجاع سم نبود!

به گزارش آی تی گپ، خبرگزاری خبرنگاران- پس از بازگشت سرخپوشان از قطر و در شرایطی که شجاع خلیل زاده بهمراه دیگر ملی پوشان پرسپولیس در اردوی تیم ملی برای بازی تدارکاتی با ازبکستان به سر می برد، بازگشت وی به ایران طبیعتا باید به منزله عقد قرارداد جدید با او بود.

عدم تدبیر و مدیریت شرایط، همه معادلات را برهم زد، مطهری: شجاع سم نبود!

به گزارش خبرنگاران، شجاع که از بهترین های پرسپولیس در دو فصل اخیر و یکی از مردان کلیدی سرخ ها برای صعود به مرحله فینال لیگ قهرمانان آسیا محسوب می شد از دو ماه پیش پیشنهاد الریان را در جیب داشت اما برای جدایی از جمع پرسپولیسی ها این پا و آن پا می کرد. مصائب او در ابتدا با مدیریت پرسپولیس بر سر وعده های عمل نکرده آغاز شد و سپس با عقد قراردادهای نسبتا سنگین با برخی چهره های تازه به خدمت گرفته شده، شرایط تازه ای پیدا کرد.

خلیل زاده در این روزها از مدیریت پرسپولیس درخواست داشت که قراردادش را با شرایطی جدید و متناسب با ارقام بازیکنان جدید بالا ببرند. مساله ای که مدیریت باشگاه پرسپولیس زیر بار آن نمی رفت چرا که در تحلیل مهدی رسول پناه با افزایش قرارداد شجاع خلیل زاده دیگر بازیکنان هم مثل کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، حسین کنعانی زادگان و ... نیز انتظار داشتند قراردادشان به همان اندازه بالا برود و این مساله بار مالی سنگین به پرسپولیس تحمیل می کرد.

در این شرایط شجاع خلیل زاده که فسخ قراردادش با پرسپولیس را از سازمان لیگ دریافت کرده بود که در صورت تصمیم گیری، مانعی برای جدایی اش وجود نداشته باشد. اما اتفاق مهم آنجا رقم خورد که دکتر مسعود عبدی، یکی از هواداران ثروتمند پرسپولیس که با برخی بازیکنان و اعضای این تیم نیز ارتباطی نزدیک دارد وارد ماجرا شد و تعهد کرد اختلاف قرارداد شجاع خلیل زاده و باشگاه قطری را شخصا پرداخت کند. این جلسه در اواخر هفته گذشته برگزار گشت و شایعات مربوط با ادامه کار شجاع خلیل زاده در پرسپولیس نیز به آن مربوط می شد. اما در این جلسه که چهره هایی مثل یلوه و علیپور نیز در آن حضور داشتند، مسوولان پرسپولیس متعهد شدند که چک اولیه قرارداد را در فاصله 24 ساعت بعد به شجاع برسانند که این اتفاق با وجود پیگیری ها رخ نداد. اتفاقی که احتمالا علتش به شخص سرپرست مدیرعاملی باشگاه بود که علاقه ای به ادامه حضور این مدافع در پرسپولیس نداشت.

حمید مطهری مربی تیم پرسپولیس معتقد است مدیریت یک باشگاه باید ترکیبی پویا ازرفتار، گفتار، خِرد و توانایی را برای جلو بردن مجموعه خود داشته باشد اما متأسفانه درباشگاه پرسپولیس هیچ یک ازاین ویژگی ها دیده نمی شود. وی با بیان این حرف ها ادامه می دهد: یک مدیرپیروز خودش را درکانون توجه و حواشی قرارنمی دهد و تلاش می کند قدردان زیرمجموعه خود باشد. تیم یا گروهی که با کارسخت، فداکاری و ازخودگذشتگی به فینال لیگ قهرمانان رسیده باید مورد تقدیرقراربگیرد نه آن که به بدترین شیوه ممکن درکوچه و خیابان مورد نقد و اتهام قراربگیرد.

مربی پرسپولیس ضمن اشاره به فایل صوتی و تصویری منتشرشده ازمهدی رسول پناه می گوید: قبل ازهرچیز باید به مردم مازندران اشاره کنم. من افتخارمربیگری درنساجی را داشتم ودرهمان مدت دوستان خوبی درقائم شهرو این استان پیدا کردم. مردم مازندران شریف، زحمتکش، بی ادعا و به شدت فوتبالی هستند. سرپرست باشگاه پرسپولیس مرتکب اشتباه بزرگی شد و باید 10 باردیگرهم عذرخواهی کند. ازآن گذشته ایشان باید بداند پدریک خانواده مسائل خانواده اش درکوچه و خیابان جارنمی زند. مدیرپیروز و با تجربه باید حفاظت گفتارو مدیریت رفتارداشته باشد که متأسفانه فاقد آن نشان داده است. این ادبیات درشأن مدیریت باشگاه بزرگ پرسپولیس نیست.

مطهری خاطرنشان می کند: من نمی خواستم به این مسئله ورود کنم یا حرفی بزنم اما مسائل و حواشی سایه بزرگی روی تیم انداخته و مربیان و بازیکنان پرسپولیس نمی توانند روی کارخود تمرکز کنند و آرامش تیم کاملا به هم خورده است. مدیریت یک باشگاه تهمت نمی زند، علیه مربی و بازیکن خودش درکوچه و خیابان حرف نمی زند و پشت سرآنها غیبت نمی کند. یک مدیرپیروز سخت کارمی کند تا تیم پیروز باشد اما متأسفانه عکس آن را درپرسپولیس شاهد هستیم.

دستیاریحیی گل محمدی درخصوص جدایی شجاع خلیل زاده می گوید: من با شجاع خلیل زاده درهواپیما که بودیم صحبت کردم. او یک پرسپولیسی متعصب است و بارها با مصدومیت و درد برای این تیم بازی کرده است. او فقط کمی احترام می خواست که این احترام را ازسوی باشگاه ندید و به همین خاطر هم به لیگ ستارگان قطر رفت. ما باید مسئولیت کارها و اشتباهات خود را بپذیریم. باید بدانیم مدیریت درباشگاهی مثل پرسپولیس لحظه ای است و به ثانیه ها وابسته است. یک اشتباه این چنینی می تواند همه معادلات را برهم بزند یا بازیکنان را فراری بدهد.بنابراین شجاع سم نبود، رفتار های سمی شما باعث رفتن او شد.و این نشان از عدم تدبیر و خرد مدیر باشگاه بود.

مطهری درپایان تأکید می کند: هواداران پرسپولیس که با پیروزی تاریخی مقابل النصرخشنود و خشنود شدند حالا نگران شرایط تیم محبوب خود هستند. این نگرانی هم ازنظرمن کاملا به جاست و امیدوارم هرچه زودتربا تدبیر، درایت و تصمیمی درست و اصولی مرتفع شود چرا که اینجا اولویت با پرسپولیس و هوادارانش است. خواسته آنها مهم ترازهرچیزی است. درود به شرف بازیکنان با غیرت و هوادارن متعصب.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1368

به "عدم تدبیر و مدیریت شرایط، همه معادلات را برهم زد، مطهری: شجاع سم نبود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم تدبیر و مدیریت شرایط، همه معادلات را برهم زد، مطهری: شجاع سم نبود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید