صدور مدارک تحصیلی بلاک چینی فرصتی در بحران کرونا

به گزارش آی تی گپ به نقل از گروه علوم و فناوری های نوین پژوهشگاه فضای مجازی، تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی مختلف به علت گسترش جهانی کرونا ویروس ممکن است به مدت نامعلومی ادامه یابد. با وجود این بیماری همه گیر، رعایت فاصله های اجتماعی به یک هنجار جدید تبدیل شده و موانع فیزیکی قابل توجهی را بین دانش آموزان و معلمانشان ایجاد نموده است.

صدور مدارک تحصیلی بلاک چینی فرصتی در بحران کرونا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

از این رو، بسیاری از مدارس بیشتر از هر زمان دیگری به یادگیری آنلاین روی آورده اند و معلمان و دانش آموزان را به وسیله تماس های ویدیویی آنلاین و نرم افزارهای درسی و تعاملی متصل نموده اند.

تعطیلی مدارس، معلمان و دانش آموزان را به پذیرش فناوری های ناآشنا ملزم نموده است. هم چنین مؤسسات و مدارس را به رسیدگی به مسائل دسترسی به سخت افزارهای گوناگون و اینترنت وادار نموده است. شرایط به وجود آمده نشان داد که آموزش می تواند در خارج از کلاس های سنتی و برای تعداد بسیار زیادی از افراد ادامه یابد.

این تغییر چشمگیر باعث ارزیابی مجدد بعضی از ایده ها در خصوص آموزش می گردد و یاری می نماید سایر ایده های مخرب دیگر نیز مورد بازبینی قرار گیرد.

یکی از موارد قابل توجه برای پذیرش گسترده در زمان ادامه فرایند تعطیلی ها، کاربرد مدارک بلاک چینی به عنوان مدارک تحصیلی است. در واقع، با مختل شدن مدل یادگیری سنتی، تمایلات نسبت به مدارک غیرمتمرکز و دیجیتالی افزایش یافته است.

مدارک تحصیلی بلاک چینی از فناوری بلاک چین برای ایجاد مدارک و گواهی نامه های غیرمتمرکز، شخصی و قابل ارزیابی استفاده می نمایند. این مدارک جایگزینی برای مدارک تحصیلی دیپلم، گواهی نامه ها، مدال ها و اعتبارنامه های مؤسسات، کارگاه ها، کلاس های آنلاین و سایر مدارک تحصیلی بوده و قابل پیگیری هستند.

هر دوره ای که دانش آموز گذرانده باشد و هر مدرکی که دریافت کند در یک دفتر کل واحد و تغییرناپذیر ثبت خواهد شد.

این ایده جدیدی نیست، اما تعطیلی های ناشی از شیوع کرونا، عامل محرک مهمی برای توجه به این موضوع بوده است. تا جایی که، یکی از دانشگاه های کره جنوبی در دوران قرنطینه مدارک تحصیلی بلاک چینی صادر نموده است.

هواداران برجسته مدارک تحصیلی بلاک چینی معتقدند، بلاک چین می تواند یاری بزرگی برای تأیید صلاحیت و آنالیز مدارک دانش آموزان و دانشجویان برای ورود به مقاطع تحصیلی جدید باشد. به عقیده آن ها ممکن است بین این فناوری و دفترکل قابل اعتماد آن و بعضی از دیدگاه های آموزشی تطابقی وجود داشته باشد و برای از بین بردن اختلاف نظرها در رابطه با محتوای آموزشی با کیفیت و نحوه تدریس، بلاک چین می تواند نوآوری مناسبی باشد.

از آن جایی که هر فرد در طول زندگی خود ممکن است انواع آموزش ها را به وسیله بسترهای آموزشی مختلف فراگیرد و تجربیات گوناگونی به دست آورد، می تواند همه سوابق و فعالیت های خود را به صوت یک پفراینده استاندارد و غیر متمرکز ذخیره و نگهداری کند. روشن است که ذخیره اطلاعات قابل تأیید در یک مکان معقول نیست، زیرا هر فرد به وسیله منابع گوناگونی آموزش می بیند.

بنابراین، یک راه کار غیرمتمرکز برای اعتبارسنجی که به صورت یک نقشه راه برای یادگیری سایر افراد در آینده به کار بیاید، می تواند قابل درک باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1215

به "صدور مدارک تحصیلی بلاک چینی فرصتی در بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مدارک تحصیلی بلاک چینی فرصتی در بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید