صالحی: رهبر انقلاب حرف نهایی را درباره سلاح اتمی زده اند

به گزارش آی تی گپ، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به فتوای رهبر معظم انقلاب مبنی بر حرام بودن ساخت سلاح هسته ای گفت: ایشان حرف نهایی را زده اند و هیچ جایی برای بحث در این زمینه وجود ندارد. ما طبق این حکم عمل می کنیم.

صالحی: رهبر انقلاب حرف نهایی را درباره سلاح اتمی زده اند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژِی اتمی ایران در گفت وگو با شبکه پی.بی.اس تاکید کرد که ایالات متحده و ایران درخصوص چگونگی شروع مجدد مذاکرات هسته ای در بن بست باقی مانده اند اما مقامات ایرانی منتظرند که واشنگتن اولین اقدام را بردارد.

صالحی اضافه کرد: ابتدا ایالات متحده باید بر سر میز مذاکره حاضر شود سپس ایران خواهد پذیرفت درباره بازگشت به محدودیت ها در توافق مذاکره شده توسط دولت اوباما در سال 2015 رایزنی کند.

وی ادامه داد: چرا می خواهیم موضوع را پیچیده کنیم؟ کسی که از برجام خارج شد، باید نخست به آن بازشود.

رئیس سازمان انرژِ اتمی ایران درباره محدودیت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی در کشور نیز گفت: ما نظارت آژانس را محدود نکرده ایم و تنها بخشی از تعهدات داوطلبانه خود مطابق برجام یعنی پروتکل الحاقی را کنار گذاشتیم.

صالحی خاطر نشان کرد: حل این مسئله نیز ساده است. به برجام بازگردید و اجازه ندهید چنین اتفاقی بیفتد.

وی در پاسخ به سوالی درباره ادعاها مبنی بر اینکه ایران به طور مخفیانه در حال ساخت سلاح هسته ای است و اینکه برخی باور دارند بازدارندگی اتمی موثر بوده است، شرح داد: حرف نهایی را در این باره رهبر معظم انقلاب زده اند. ایشان فتوایی صادر کرده اند که نه تنها یک حکم مذهبی است، بلکه قابل بحث هم نیست. هیچ جایی برای بحث در این زمینه وجود ندارد.

صالحی در پاسخ به این سوال که یعنی کسی نمی تواند حتی درباره این موضوع صحبت کند؟ گفت: این، بدان معنی نیست که کسی نمی تواند حرف بزند. شما می توانید درباره افکار و خواسته ای که دارید صحبت کنید اما در عمل، ما طبق فتوا رفتار می کنیم. ما بر اساس این حکم عمل می کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1622

به "صالحی: رهبر انقلاب حرف نهایی را درباره سلاح اتمی زده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی: رهبر انقلاب حرف نهایی را درباره سلاح اتمی زده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید