شماره 4های تاریخی دنیا فوتبال

به گزارش آی تی گپ، مدافع های بزرگی در تاریخ فوتبال شماره چهار را بر تن کردند.

شماره 4های تاریخی دنیا فوتبال

به گزارش خبرنگاران، شماره چهار در دنیا فوتبال اغلب به مدافع ها اختصاص دارد. در تاریخ این ورزش بازیکنان بزرگی در این پست حضور داشتند که محبوبیت زیادی در میان طرفداران پیدا کردند. در ادامه به این بازیکنان اشاره می گردد.

خاویر زانتی

کاپیتان ابدی اینتر یک الگو در باشگاه ایتالیایی محسوب می شد. مدافع آرژانتینی 19 فصل برای این تیم بازی کرد و توانست پنج بار فاتح سری A گردد. هم چنین چهار کوپا ایتالیا به دست آورد و در فصل 10-2009 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد. او جام یوفا فصل 99-1998 را نیز فتح کرد.

رافائل مارکس

او در باشگاه های که حضور داشت و هم چنین تیم ملی مکزیک شماره چهار را بر تن کرد. او مدافع مورد اطمینان و توانمندی بود و با بارسلونا چهار قهرمانی در لالیگا را تجربه کرد و توانست یک بار فاتح کوپا دل ری گردد. هم چنین دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و جام دنیای باشگاه ها را به دست آورد. مارکس در پنج جام دنیای کاپیتان تیم ملی مکزیک بود و توانست به همراه کشورش جام کنفدراسیون ها را در سال 1999 به دست آورد.

فرانتس بکن باوئر

قیصر بدون شک یکی از بهترین های تاریخ فوتبال محسوب می گردد. بازیکن پیشین آلمانی رهبری و توانایی اش در بایرن مونیخ و تیم ملی قابل توجه بود. او به همراه بایرن سه بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد. هم چنین با تیم ملی در یورو 1972 و جام دنیای 1974 قهرمان شد. او که بهترین بازیکن تاریخ کشورش محسوب می گردد در جام دنیای 1990 ایتالیا به عنوان سرمربی قهرمانی را تجربه کرد.

رونالد کومان

مدافع هلندی در آژاکس، آیندهوون و بارسلونا یک بازیکن بزرگ محسوب می شد و توانست به همراه این تیم ها چند عنوان کسب کند. او در سال 1988 به همراه آیندهوون قهرمان لیگ قهرمانان و این اتفاق دوباره با بارسلونا در سال 1992 تکرار شد. کومان به همراه کشورش نیز قهرمانی در یورو 1988 را تجربه کرد.

پپ گواردیولا

او بازیکن بزرگی در بارسلونا به حساب می آمد. در طول یازده فصلی که در تیم کاتالانی حضور داشت تمام جام های ممکن را فتح کرد. در این میان 6 بار قهرمان لالیگا شد و در سال 1992 جام قهرمانی را در لیگ قهرمانان بالای سر برد. گواردیولا به همراه تیم ملی اسپانیا مدال طلای المپیک 1992 بارسلونا را به دست آورد و روند قهرمانی اش را به عنوان سرمربی ادامه داد.

کارلوس آلبرتو

او یک اسطوره در تیم ملی برزیل محسوب می شد. کاپیتان تیم قهرمان جام دنیای 1970 در فینال این بازی ها توانست گل به یادماندنی به ثمر برساند.

پاتریک ویرا

بازیکن فرانسوی در هر باشگاهی که بازی کرد توانست توانایی هایش را نشان دهد و عناوین مهمی کسب کند به خصوص با تیم های آرسنال و اینتر. او به همراه تیم ملی فرانسه فاتح جام دنیای 1998 شد و قهرمانی در یورو 200 را تجربه کرد.

فرناندو هیرو

هیرو یکی از بازیکنان مهم تاریخ باشگاه مادرید به حساب می آید. مدافع اسپانیایی به همراه سفیدپوشان 6 قهرمانی در لالیگا و سه قهرمانی در لیگ قهرمانان به دست آورد.

فرانک دی بوئر

بازیکن مشهور هلندی دوران درخشانی در آژاکس دهه 90 داشت و توانست در فصل 95-1994 قهرمانی در لیگ قهرمانان را تجربه کند.

سرخیو راموس

کاپیتان رئال مادرید در سال های اخیر چهار قهرمانی در لالیگا به دست آورد. هم چنین چهار بار فاتح لیگ قهرمانان شد. او به همراه اسپانیا دو بار قهرمانی در یورو و یک قهرمانی در جام دنیای را تجربه کرد.

داوید لوییس

مدافع برزیلی به یک سر زن معروف است. او با تیم های چلسی و پاری سن ژرمن عناوین متعددی کسب نموده است. این در حالی است که اغلب طرفداران بازی های او را با پیراهن سلسائو به یاد می آورند.

ایوان پریسیچ

بازیکن کروات یکی از ستون های اصلی تیم ملی کشورش در سال های اخیر به حساب می آید به خصوص در جام دنیای 2018 روسیه . او با کرواسی در فینال برابر فرانسه بازی کرد و عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 116

به "شماره 4های تاریخی دنیا فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شماره 4های تاریخی دنیا فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید