رشد صنعت گیاهان دارویی؛ طرح های نوآورانه سرمایه جذب می نمایند

به گزارش آی تی گپ، معاونت علمی و فناوری با همکاری دیگر نهاد های اقتصادی و اجرایی بر اساس یکی از اهداف اصلی خود که جذب سرمایه و تامین اقتصادی طرح های فناورانه در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی است اقدام به برگزاری رویداد استارتاپی نموده است.

رشد صنعت گیاهان دارویی؛ طرح های نوآورانه سرمایه جذب می نمایند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری دیگر نهاد های اقتصادی و اجرایی بر اساس یکی از اهداف اصلی خود که جذب سرمایه و تامین اقتصادی طرح های فناورانه در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی است اقدام به برگزاری رویداد استارتاپی نموده است.

شرکت های دانش بنیان، خلاق، فناور، نوپا و کلیه فعالان فناور در حوزه صنعت گیاهان دارویی برای ارسال طرح های نوآورانه خود و شرکت در این رویداد دعوت شده اند. این طرح ها در سلسله رویدادی با عنوان دوشنبه های استارتاپی معرفی می شوند. در صورت دارا بودن ظرفیت این طرح ها در قالب پروژه هم سرمایه گذاری مورد حمایت اقتصادی قرار می گیرند.

همچنین در این رویداد صندوق های پژوهش و فناوری مشارکت دارند تا به عنوان عامل در ارائه بسته حمایت اقتصادی به استارتاپ ها و کسب و کار های نوپا ایفای نقش نمایند. کوشش می گردد تا در قالب این رویداد طرح های فناورانه به سرمایه گذاران و بهره برداران معرفی گردد تا در صورت تمایل در تجاری سازی آن مشارکت نمایند.

صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان حامی این رویداد، در ساختار طرح هم سرمایه گذاری برای افزایش انعطاف پذیری و حمایت حداکثری از زیست بوم نوآوری کشور، مدلی را طراحی نموده است که علاوه بر تأمین اقتصادی قابل توجه، ورود حداقلی در بنگاه داری و کم ترین نقش را در امور اجرایی موضوعات مورد مشارکت داشته باشد.

در این مدل نهاد های اقتصادی دارای مجوز می توانند درخواست هم سرمایه گذاری به صندوق نوآوری ارائه نمایند. پس از تایید درخواست توسط صندوق و معین شدن سقف مشارکت عامل، متقاضیان می توانند طرح های خود را به عاملین هم سرمایه گذاری ارائه نمایند. سپس عامل در صورت تایید طرح و توافق با متقاضی می تواند از اعتبار سرمایه گذاری با تایید صندوق در مشارکت دو جزئی و سه جزئی استفاده کند.

علاقه مندان برای شرکت در این رویداد و برخورداری از این بسته حمایتی می توانند به سایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1410

به "رشد صنعت گیاهان دارویی؛ طرح های نوآورانه سرمایه جذب می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد صنعت گیاهان دارویی؛ طرح های نوآورانه سرمایه جذب می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید