خبرنگاران اسپیس ایکس بافت قلب به فضا می&zwnjبرد

به گزارش آی تی گپ، تهران- خبرنگاران- سازمان فضایی اسپیس ایکس یک محموله بار را که حاوی بافت شبیه سازی شده قلب برای آزمایش های پزشکی، خوراکی برای ایام تعطیل و اولین هوابند خصوصی است امروز به ایستگاه بین المللی فضایی ارسال می نماید.

خبرنگاران اسپیس ایکس بافت قلب به فضا می&zwnjبرد

یبه گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، هوابند یا قفل هوا (Airlock)یک دستگاه تنظیم فشار هوا است که امکان عبور شخص یا هر وسیله ای را از یک مکان به مکان دیگر که از لحاظ فشارهوا هم سطح نیستند، فراهم می نماید.

در واقع در محیط هایی که یک سمت فشار هوا کم و سمت دیگر هوای پرفشاری در جریان است، برای ایجاد ارتباط بین این دو محیط از هوابند استفاده می گردد و این هوابند در بین این دو قرار می گیرد.

مکانیزم هوابند به این شکل است که ابتدا شخص یا شی مورد نظر به داخل محفظه می رود که یک در آن بسته است سپس هر دو در بسته شده و هوابند فشار هوای 2 محیط را مساوی و متعادل می نماید تا شخص بدون هیچ مسئله ای بتواند وارد محیط دوم که دارای اختلاف فشار هوا است بگردد.

قرار است راکت فالکون 9 ساعت 11 و 39 دقیقه صبح امروز-شنبه- به وقت شرق آمریکا از مجموعه پرتاب فضایی 39A در مرکز فضایی کندی در فلوریدا، به فضا پرتاب گردد اما بر اساس پیش بینی نیروی فضایی آمریکا، وجود ابرهای ضخیم می توانند این پرتاب را یک روز به تأخیر بیندازد ...

آزمایش قلب شامل 192 تکه بافت مهندسی شده از سلول های خونی شش نفر - سه مرد و سه زن - است که در یک آزمایشگاه کوچک سالم نگهداری می شوند. هدف از این آزمایش قلب، معین چگونگی تغییر بافت قلب در شرایط میکرو گرانش است. محققان دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا معتقند که این بافت علائمی از آتروفی یا ضعیف شدن را نشان خواهد داد.

طرح دیگر موجود در این مأموریت که SpaceX CRS-21، نام دارد، شامل تحقیق در خصوص میکروب هایی است که می تواند برای تجزیه مواد سنگی سیارک ها مورد استفاده قرار گیرد.

ابزاری که برای تجزیه و تحلیل سریع و دقیق خون در جاذبه کوچک آزمایش می گردد و مطالعه یک بافت دیگر انسانی در خصوص اثرات پرواز فضایی بر آرتروز پس از تروما و از دست دادن تراکم استخوانی از دیگر طرح هایی است که در این سفر فضایی به ایستگاه بین المللی فضایی برده می شوند.

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) همچنین با این پرواز فضایی برای تعطیلات پیش روی کریسمس، تمام خوراکی های لازم را برای جشن ارسال می نماید. این آزمایشات بخشی از هدف ناسا برای سرعت بخشیدن به علم در ایستگاه فضایی است.

هم اکنون هفت فضانورد در ایستگاه بین المللی فضایی وجود دارند که بیشترین تعداد فضانوردان در عرض چند سال محسوب می گردد. چهار فضانور روز 16 نوامبر با اولین پرواز عملیاتی اسپیس ایکس توسط کپسول کرو دراگون وارد این ایستگاه فضایی در حال چرخش شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1464

به "خبرنگاران اسپیس ایکس بافت قلب به فضا می&zwnjبرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اسپیس ایکس بافت قلب به فضا می&zwnjبرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید